Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Žao mi je, ali to nije tačno. Sve je lepo objašnjeno u toj temi (Ukidanje rominga za Cg, Bih...) i na telenor sajtu (svi operateri moraju da poštuju ista pravila): "Svi pozvi upućeni ka brojevima mobilnih i fiksnih operatora koji svoje usluge pružaju u regionu Zapadnog Balkana spadaju u regulisane pozive i tarifiraju se na isti način kao u domaćem saobraćaju. U regulisane pozive spadaju svi pozivi upućeni ka pozivnim brojevima +381, +382, +383, +387, +389 i +355."
Tako je "tarifiraju se kao u domacem saobracaju". Sto znaci sta? U domacem saobracaju ces minut razgovora sa bilo kom od tih numeracija platiti recimo 3 din, tako isto ces i kad si u bilo kojoj od tih zemalja platiti isto 3 din/min razgovora sa bilo kojom od zemalja, osim sa maticnom gde vaze minuti iz paketa. Vrlo prosto.
 
Tako je "tarifiraju se kao u domacem saobracaju". Sto znaci sta? U domacem saobracaju ces minut razgovora sa bilo kom od tih numeracija platiti recimo 3 din, tako isto ces i kad si u bilo kojoj od tih zemalja platiti isto 3 din/min razgovora sa bilo kojom od zemalja, osim sa maticnom gde vaze minuti iz paketa. Vrlo prosto.
To znači da imamo poskupljenje a to nema smisla jednostavno. Do sada se naplaćivalo sa onim smanjenim cenama oko 7 dinara minut ako se ne varam i ta cena je vazila za pozive i ka Srbiji, ali i za sve ostale zemlje ZB. Nema šanse da je tako. Mogu i da isprobam pošto imam ovde CG karticu.
 
To znači da imamo poskupljenje a to nema smisla jednostavno. Do sada se naplaćivalo sa onim smanjenim cenama oko 7 dinara minut ako se ne varam i ta cena je vazila za pozive i ka Srbiji, ali i za sve ostale zemlje ZB. Nema šanse da je tako. Mogu i da isprobam pošto imam ovde CG karticu.
Sto se tice Telenora i A1 ti si u pravu potpuno. To stoji i na njihovom sajtu da jeste tako. Ali sto se tice MTS (jer je tema o MTS-u) ja ne vidim nigde da je to tako (a dokaz tome su i Mtel minuti koji i dalje postoje u paketima, a ne bi imali nikakvog smisla zar ne)? Ako imas Mts karticu a nalazis se u CG, bice najlakse da pozoves nekog u MK ili u BiH nekog ko nije Mtel mreza i sve ce nam biti jasno, jer i ja bih voleo da budem 100% siguran...
 
Sto se tice Telenora i A1 ti si u pravu potpuno. To stoji i na njihovom sajtu da jeste tako. Ali sto se tice MTS (jer je tema o MTS-u) ja ne vidim nigde da je to tako (a dokaz tome su i Mtel minuti koji i dalje postoje u paketima, a ne bi imali nikakvog smisla zar ne)? Ako imas Mts karticu a nalazis se u CG, bice najlakse da pozoves nekog u MK ili u BiH nekog ko nije Mtel mreza i sve ce nam biti jasno, jer i ja bih voleo da budem 100% siguran...
Mtel minuti sluze da bih iz Srbije mogao da zovem Mtel. Nisam u CG ali ovde imam Crnogorsku karticu (Na zalost nije Mtel nego je Telekom ME), pa cu isprobati kasnije tako sto cu pozvati sebe na A1 broj. U svakom slučaju sve ćemo najbolje znati kada sami isprobamo. Pošto svuda treba da važe ista pravila onda bi trebalo da važi za sve domaće operatere.
 
Mtel minuti sluze da bih iz Srbije mogao da zovem Mtel. Nisam u CG ali ovde imam Crnogorsku karticu (Na zalost nije Mtel nego je Telekom ME), pa cu isprobati kasnije tako sto cu pozvati sebe na A1 broj. U svakom slučaju sve ćemo najbolje znati kada sami isprobamo. Pošto svuda treba da važe ista pravila onda bi trebalo da važi za sve domaće operatere.
Da ali i da iz Mtel CG i Mtel BiH zoves Mts i Mtel BiH i Mtel CG brojeve...Zato mi sve ovo i nema smisla...Dakle samo Mts roming mi je rebus...Ovo ostalo kapiram...
 
Da ali i da iz Mtel CG i Mtel BiH zoves Srb i Mtel BiH i Mtel CG brojeve...Zato mi sve ovo i nema smisla...Dakle samo Mts roming mi je rebus...Ovo ostalo kapiram...
Da ovi naši i malo znaju da objasne nešto jasno bilo bi super, ali uvek mora neki rebus da se napravi... Svakako javljam ja kada dodjem do cg kartice.
 
Tako je "tarifiraju se kao u domacem saobracaju". Sto znaci sta? U domacem saobracaju ces minut razgovora sa bilo kom od tih numeracija platiti recimo 3 din, tako isto ces i kad si u bilo kojoj od tih zemalja platiti isto 3 din/min razgovora sa bilo kojom od zemalja, osim sa maticnom gde vaze minuti iz paketa. Vrlo prosto.
 
Da ovi naši i malo znaju da objasne nešto jasno bilo bi super, ali uvek mora neki rebus da se napravi... Svakako javljam ja kada dodjem do cg kartice.
Jes vala pogotovo Mts kad ga zamrsi...Posle se ljudi hvataju za glavu jer nista konkretno nigde ne pise...Malopre sam pitao prijateljicu sto radi u Mts (kako se tarifira poziv iz BiH ka Makedonskom operateru npr.), kaze ne vaze minuti iz paketa vec naplacuju nekoliko din/min...Tako da za sad budite uzdrzani a potrosnjom i pazljivo sto se tice Mts
 
Nove cene, grcka je 0a.
 
Postavio sam vec u temi "Ukidanje rominga...", a evo i ovde.
Mts i cene rominga u Gr... Screenshot_2021-07-01-10-35-58-884_com.android.mms.jpg
 

Evo neko je u Mtel.ba odradio propisno domaci zadatak i pojasnio sve moguce nedoumice (verujem da se isto odnosi i na MTS mrezu u potpunosti, samo na sajtu MTS nije niko odradio domaci zadatak kako treba). Procitati, jako koristan i detaljan tekst, pogotovo korisnici MTS-a.
 
Bukvalno Mtel objasnio sve, bar sto se tice Telekom grupacije, verovatno ce biti sve identicno. Mene ostaje da buni A1 cenovnik koji ocigledno nije ispravno formulisan...
 
Истиче ми ускоро О1,може ли се очекивати да ми понуде исте услове,исти пакет као са сајта али за 1200 динара?Нисам неки преговарач,ал не бих више ни плаћао,има се других обавеза.
 
Zeni mi istice ugovor uskoro, imala je moravu 2. Sta se trenutno moze izvuci od njih, ja bih joj uzeo zmaj tarifu, a najvise bi mi odgovaralo oni free meseci, pre.par meseci sam majci ispregovarao 3 free meseca?
 
Ćale imao box kao pravno lice, prodao firmu neposredno pred istek ugovorne obaveze i preko Globaltelovog sajta pokrenuo proceduru za prelazak kod njih. Međutim, u MTS-u mu rekoše da mora najpre da bude 3 meseca korisnik kao fizičko lice, pričali mu i senior tarifi, dali mu neku vrstu ugovora na Morava 1 na tri meseca, a ćale mator, se nije snašao, mislio je da potpisuje za Senior tarifu. Posle je išao u mts da se žali, ali su mu rekli da ne može više da menja tarifu, nego bi morao da potpiše ugovornu obavezu od 12 ili 24 meseca.

Problem je što Morava 1 tarifa njemu nije dovoljna, i 512mb neta i 100 minuta iskoristi za nekoliko dana. Ima li prostora da se ovde nesto uradi, ili jedino preostaje da sačeka da isteknu ta tri meseca?
 
Ja bih ti predložio da kupi neki pre paid pa da kupuje pakete dok ne pregura 3 meseca.
 
@uncle_eddie Ako nije pod UO za Moravu (ne postoji UO 3 meseca već samo bez, 12m i 24m, neka proveri na papiru šta mu piše) može da menja tarifu, čak i preko aplikacije Moj MTS možeš da mu promeniš. Ako je pod UO za Moravu može da raskine ugovor. Plaća se naknada broja meseci korišćenja pomnoženo sa razlikom u ceni od nekih 300 dinara. Dakle za 3 meseca korišćenja je 900 dinara, za mesec dana je 300 dinara, za 10 dana je 100 dinara.
 
Danas mi je Telekom blokirao MPTCP protokol na jednoj postpaid SIM kartici koju koristim. Apsolutno nekorektno ponašanje, i protivpravno, jer u ugovoru i opštim uslovima ne postoji posebna zabrana za MPTCP saobraćaj na mreži za voice brojeve.

Meru zabrane sam zaobišao naravno, ali je ovo možda "canary in the coal mine" (odnosno vesnik) možda nekih novih restrikcija koje ćemo imati u budućnosti a vezano za korišćenje postpaid brojeva za Internet.

Svakako, ja ću nastaviti da zaobilazim mere zabrane maskiranjem saobraćaja, a ukoliko dođe do eskalacije biću primoran da se pozovem na svoja prava u skladu sa Opštim uslovima i da od Telekoma zahtevam da obustavi sve tehničke mere zabrane MPTCP saobraćaja ili da mi isplati naknadu štete za kršenje ugovornih odredbi putem suda.

Stvarno su preterali. Što je najsmešnije, da hoće da dovedu optiku ja ne bih bio primoran da pravim hibridne konekcije da imam normalan internet u selu.
 
Zanimljivo, kolko ja znam Apple koristi MPTCP za notifikacije, nije mi jasno zasto bi blokirali takav saobracaj. Bas cudno. Jedino da imaju neki problem sa njihovim budjavim NATom?

Na drugoj kartici ti radi?
 
Mom klincu ističe UO i hteo bih da mu uz novi ugovor uzmem i telefon iz mts ponude. Trenutno je ponuda, blago rečeno, katastrofalna (ne ulazeći u priču o cenama).
Da li neko ima neki info o mogućim novim modelima koji će se nuditi u mts, ako uopšte imaju u planu tako nešto?


Isto sam gledao, blago rečeno katastrofalna, recimo telefon oneplus Nord u mts-u sa O1 me izađe oko 3450, u A1 isti taj u paketu sve zajedno
za 3100 dinara i još imam 10 giga neta.
 
MTS je na zalost firma pred bankrotom, pa ne dobijaju telefone od proizvodjaca bez avansne uplate za celu kolicinu telefona.
 
@synn Ja sam mislio da se već utvrdilo da te telefone uvozi Roming koji drži neki rođak od nekog poznanika predsednika države i u saradnji sa premijerkom omogućavaju besplatne telefone Telekomu? /s
 
@synn Ja sam mislio da se već utvrdilo da te telefone uvozi Roming koji drži neki rođak od nekog poznanika predsednika države i u saradnji sa premijerkom omogućavaju besplatne telefone Telekomu? /s
Pa Roaming je izvlacio novac iz Telekoma prodajuci im telefone iznad realne cene dok je bilo novca. Sad kad vise nema para, zavernuli i oni slavinu.
Vidis da imaju najvise Huawei, Honor, i onih koji se slabije prodaju... Ostale su im i zalihe Iphone-a...
 
Imam jedno pitanje u vezi raskida ugovora pre isteka uo. Da li neko ima iskustva, konkretno sa mts-om, da li gase broj, ili mogu da prenesem u drugu mrežu? Jer mi znači broj, mada ne bi trebalo da gase, jer ja isplaćujem uo, ali da pitam za svaki slučaj.
 
Немају они шта да гасе без твоје сагласности и одобрења.
 
Немају они шта да гасе без твоје сагласности и одобрења.
Znači nakon isplaćenih penala, broj mogu da prebacim na prepaid, ili prenesem u drugu mrežu? Mislio sam da nije uslov ako hoću prevremeni raskid ugovora, da je moguće samo uz gašenje tog broja. Hvala na odgovoru 😊
 
То ти је она разлика измађу Уговорне обавезе и Уговора.Кад исплатиш пенале, мораш бити негдје,или у тој истој мрежи или у другој на неким тарифама,при- или пост- ,углавном ти се ослобађаш УО или Уговора о претплати(што сам сад видио код себе при преласку с постпејда на припејд,након истека обавезе)
 
Sad gledam ponudu, u MTS vise nema ni jedna tarifa ispod 1400 dinara?

da li je moguce da ne gledam dobro nesto?

Imam dva paketa pod ugovorom i hteo sam moravu 2 koju placam 700din da pojacam,
ali mi je besmisleno da je prebacim na duplo skuplji paket koji kosta 1400 (omorika 1)
 
Podnesi zahtev za prenos broja kod nekog operatera pa ce ti ponuditi O1 za 999d.
 
Nazad
Vrh Dno