Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Duca89

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
04.11.2008
Poena
28
Ajde i ovde da napisem. Ako ima neki promoter MTS-a ovde, ili ako neko ima neciji broj ili nekog za preporuku neka me kontaktira na pm. Unapred zahvalan

vidovdanac

Flash Drive
Učlanjen(a)
30.05.2018
Poena
8
Znate li nekog ko radi u mts-u? Kod mene u Novom Sadu su iskopali rupe pre dve nedelje, ogradili trakom "optički kabl" i nema ih od tad. Postao sam nestrpljiv pošto imam strašnih problema sa protokom u orionu u poslednje vreme i zanima me hoće li biti optike uskoro, da ne uzimam nešto drugo 😬

Dragan992

Flash Drive
Učlanjen(a)
22.12.2008
Poena
28
Znate li nekog ko radi u mts-u? Kod mene u Novom Sadu su iskopali rupe pre dve nedelje, ogradili trakom "optički kabl" i nema ih od tad. Postao sam nestrpljiv pošto imam strašnih problema sa protokom u orionu u poslednje vreme i zanima me hoće li biti optike uskoro, da ne uzimam nešto drugo 😬
Ako i provuku skoro, sigurno neces imati opciju da skoro dobijes optiku u stan ili kucu. Traje ta procedura dok puste signal mesecima.

rajkosto

Flash Drive
Učlanjen(a)
12.06.2005
Poena
28
Ovde su prokopali grad u Decembru, optika postala dostupna za instalaciju (cim se to desilo promoteri prolazili, lepili postere sa brojevima telefona) u stanu u centru u Martu.
Te rupe obicno i stoje nekoliko nedelja, pa dodje ekipa koja ih napuni sa praznim debelim crevima buzirima, pa onda zatrpava, pa ona druga ekipa kroz ta debela creva vuce individualna tanja creva do svake kuce/lokala, pa onda i ta creva stoje prazna mesec dana, dok ne urade mts metalne kutije sa spliterima na svakom cosku, i tek onda se "uduvavaju" ili vuku stvarni opticki kablovi do korisnika kroz ta creva i stavljaju Nexan kutijice na zidove. Za zgrade to debelo crevo ide u njihov podrum, ne stavlja se kutijica na zid, nego se stavi velika metalna kutija u podrum, i manja na svakom spratu iz koje izlazi do posebnih stanova koji su uzeli uslugu.

Poslednja izmena:

veloce1750

Flash Drive
Učlanjen(a)
03.12.2021
Poena
8

Kakva je generalno pokrivenost optikom u Novom Sadu, van centra?

dzavi

Flash Drive
Učlanjen(a)
01.05.2015
Poena
43
Meni su ponudili posto nema optike u mojoj zgradi a ima u zgradi poted,da uvedu preko terase :) rekoh ,sacekacu jos malo da vidim sta se desava ali evo cisto da znate sta je opcija.

retrospektiva

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.04.2014
Poena
28
Da li su svi paketi koje nude uz ugovornu obavezu? Postoji li neka opcija da se dobije usluga bez ugovorne obaveze?
Bilo za fizika ili pravna lica.

Poslednja izmena:

Alek97

Flash Drive
Učlanjen(a)
21.01.2021
Poena
43
Postoji opcija da se sve usluge dobiju bez UO, ali je pitanje finansijska isplativost takvog korišćenja usluga. Cene su mnogo veće, zato treba uzeti papir i olovku pa izračunati šta je povoljnije.

Semering

Flash Drive
Učlanjen(a)
28.02.2014
Poena
8
Da li ima neko ovde ko moze da mi objasni kako da napravim da mi sva 4 LAN porta na routeru budu za net, da ne bih morao i switch da stavljam ?
Radi se o HUAWEI - HG8245W5-6T

iOS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poena
83
Da li ima neko ovde ko moze da mi objasni kako da napravim da mi sva 4 LAN porta na routeru budu za net, da ne bih morao i switch da stavljam ?
Radi se o HUAWEI - HG8245W5-6T

Pogledaj odavde gde je @rajkosto detaljno pisao

S-man

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2005
Poena
18
Ima li ko da koristi Mercurysys AC 12 ili neki sličan i da ga je povezao sa Nokia G-24256-B ? Da pitam za malu pomoć.

Vrh Dno