Šta je novo?

Mts optika ili sbb giga mreža.

Ćao drugari :) Razmišljam se da pređem na optiku, ako uzmem sa TV-om to je 4000 rsd, a sada SBB od 150mb/s plaćam 3600 rsd + 1400 rsd telefon koji je kod MTS-a, Upload je bolji kod MTS-a za čitavih 5mb/s :D Statička IP se valjda dobija uz optiku? Gubitak 50mb/s download-a mi nije baš rad, ali za 1000 din mesečno ću istrpeti (da, znam da je 12 meseci free, ali opet kada budem plaćao ceo iznos to je 1000 din razlike). Ugovor mi ističe krajem juna za SBB.

Koje je rešenje za SK? MotoGP je glavni razlog mog ostanka na SBB-u.
Drugo je izvođenje kablova, za SBB ne znam ni kuda su provučeni, negde kroz zid (prethodni vlasnik stana je to uvodio), a za MTS bi moralo da se buši i razvode kanalice.

Kakav je ping na optici? Na SBB-u mi je 8ms, što nije tako strašno, ali zna nekad sporije da otvara stranice zbog toga.
Takođe, kakav je MTS-ov ruter? Ovaj beli SBB-ov je iskreno odličan.

Šta je vaš predlog?
Valjda se to racuna ovako:

1. Kod SBBa placas 3600 + 1400 kod MTSa = to je za 24 meseca 120.000 din, 5000 din ukupno mesecno,
2. Ako uzmes MTS za 4000 [box4 crveni], gde je 12 meseci po dinar, to je za 24 meseca 48.000, a mesecno izadje 2000 din.
3.
Ako uzmes MTS za 5000 [box4 plavi], 12 meseci po 1 din, to je za 24 meseca 60.000 din, a mesecno 2500 din.

Nigde se ne dobija staticka IP adresa bez posebne naknade, pa ni kod MTSa.
Ako su ti SK i MotoGP od zivotne vaznosti, onda ostani na SBB.
Sto se tice kablova - ako neces sklanjati koaks kablove onda mora nova rupa za ulazak u stan, a posle ide kabal koji je toliko tanak da je skoro nevidljiv, pa kanalice nisu potrebne.
Ping je 1, retko negde 2.
MTS ima Huawei ruter - vec sam godinu dana kod MTSa i nikakav problem nisam imao.

Sad sam zakljuci. :)
 
Poslednja izmena:
Tnx :)
Naručio sam Box 4 crveni, a za MotoGP ću videti :)

Montiraju mi ga u četvrtak (hteo sam da imam ceo mesec free, a ne znače mi 2-3 dana ni za šta).

Insistirao sam da bude ovaj novi njihov STB koji je faktički Android, pa će ga uskoro ažurirati i omogućiti mu normalan Android firmware.
Ako nekog zanima uporedni model, imaću oba jedan pored drugog naredna 2 meseca.
 
Jel su produzili akciju od 12 meseci po dinar? Jer bilo je do kraja marta.

Kad god da su ti dosli ti bi imao punih 12 meseci po dinar. Cisto da znas da nisi morao da cekas prvi u mesecu.
 
Jel su produzili akciju od 12 meseci po dinar? Jer bilo je do kraja marta.

Kad god da su ti dosli ti bi imao punih 12 meseci po dinar. Cisto da znas da nisi morao da cekas prvi u mesecu.
Jesu.
Ma sasvim mi je svejedno, čekao ili ne... Hteli su da dođu danas dok sam bio na poslu, ali logično nisam mogao, pa sam im zakazao kada mi je pogodno.

Ovaj novi box što daju, da li je LAN gigabitni?
 
Sto se tice tehnicke podrske MTS jako kilavi, kolegi vec koji put nestaje net, a kod njih je tek tri meseca i zadnji put mu je nestao u petak i ceo vikend nije imao ni TV, ni net, ne znam ni da li mu je stigao danas posle posla.

A, kada je hteo jos jedan TV da prikljuci, e tu ih je cekao tri nedelje, zvao ih je bar deset puta, a iz Novog Sada smo ...

To u SBB-u ne moze da se desi, on je pre MTS-a bio na SBB-u i kaze ne mogu da se porede sto se tice otklanjanja kvarova i tehnicke podrske, tako da bi ih ja zbog toga zaobisao ako mogu da biram ...
 
Na optici mu cesto nestaje internet?! Poslednji put nije imao ceo vikend?! Prvi put cujem tako nesto.
 
meni od kad su uveli mts, koliko se secam, net nije radio samo jednom na sat vremena, a vec ima 2 godine. Pre dok sam bio kod ikoma desavalo se 2-3 puta godisnje. Kod mts je jedino ocajan tv al ja to ne gledam
 
Sto se tice tehnicke podrske MTS jako kilavi, kolegi vec koji put nestaje net, a kod njih je tek tri meseca i zadnji put mu je nestao u petak i ceo vikend nije imao ni TV, ni net, ne znam ni da li mu je stigao danas posle posla.

A, kada je hteo jos jedan TV da prikljuci, e tu ih je cekao tri nedelje, zvao ih je bar deset puta, a iz Novog Sada smo ...

To u SBB-u ne moze da se desi, on je pre MTS-a bio na SBB-u i kaze ne mogu da se porede sto se tice otklanjanja kvarova i tehnicke podrske, tako da bi ih ja zbog toga zaobisao ako mogu da biram ...
Sad mi kaze da je na Supernovi, mislio sam da je na MTS-u, ali na optici je svakako i jos uvek mu nisu izasli na teren, a u cetvrtak mu je nestalo neta, a u petak ih je zvao.
 
Valjda se to racuna ovako:

1. Kod SBBa placas 3600 + 1400 kod MTSa = to je za 24 meseca 120.000 din, 5000 din ukupno mesecno,
2. Ako uzmes MTS za 4000 [box4 crveni], gde je 12 meseci po dinar, to je za 24 meseca 48.000, a mesecno izadje 2000 din.
3.
Ako uzmes MTS za 5000 [box4 plavi], 12 meseci po 1 din, to je za 24 meseca 60.000 din, a mesecno 2500 din.

Nigde se ne dobija staticka IP adresa bez posebne naknade, pa ni kod MTSa.
Ako su ti SK i MotoGP od zivotne vaznosti, onda ostani na SBB.
Sto se tice kablova - ako neces sklanjati koaks kablove onda mora nova rupa za ulazak u stan, a posle ide kabal koji je toliko tanak da je skoro nevidljiv, pa kanalice nisu potrebne.
Ping je 1, retko negde 2.
MTS ima Huawei ruter - vec sam godinu dana kod MTSa i nikakav problem nisam imao.

Sad sam zakljuci. :)
I ako uzmeš MTS dobićeš krš korisničku podršku i moli se čemu god da brzine zaista budu te, pogotovo ako si van Beograda.
 
Dao bog pa kod drugih to nije slučaj....ja sam se kilavio preko godinu dana sa jednim drugim operatorom...
 
Jesu.
Ma sasvim mi je svejedno, čekao ili ne... Hteli su da dođu danas dok sam bio na poslu, ali logično nisam mogao, pa sam im zakazao kada mi je pogodno.

Ovaj novi box što daju, da li je LAN gigabitni?
Nije gigabitni. STB ni jedan nema gigabitni LAN jer im ne treba... ;) I obavezno nam napisi uporedni test - fluidnost UI-a , da li ima iste bagove, itd...

Evo ti karakteristike HPH07:

Product Type UHD Android IPTV+OTT
Main Chipset Hi3798M V200 1.6GHz,14700DMIPS
SDRAM 2GByte DDR3
Flash 8GByte EMMC
OTA IP,USB
NVRAM Emulated in Flash
DRM Widevine L1/2/3, PlayReady SL3000

CPU/GPU
Ø Quad-Core A53 1.6GHz,14700DMIPS
Ø Multi-Core Mali-450 GPU ,Support OpenGL ES 2.0/1.1/1.0、OpenVG 1.1
Video/Audio Decoder
Ø H.265 Main Profile Levle5 Main-tier encoding, Max 160 Mbit/s or 4Kx2K P60 decoding rate
Ø H.264 High Profile/Main Profile/Baseline Profile Level 4.2 encoding, Max 240 Mbit/s or 4Kx2K P30 decoding rate.
Ø 1080P30 H.265/H.264 Multi-stream encoding
Ø HiVXE 2.0: VP9-10bit, VP8/6, REAL8/9/10, MPEG4/2, VC1 SP@ML,MP@HL,and AP@L3.
Ø Audio decoder support MPEG L1/L2
Ø 8kHz to 192kHz sampling rate, 8-/16-/24-bit sampling precision
Ø Dolby Digital/Dolby Digital Plus decoder-converter
Ø Dolby True HD Decoding, Dolby ATMOS,
Ø Dolby MS11 decoding and audio effect
Ø DTS HD/DTS M6 decoding
Ø AAC-LC and HE AAC V1/V2 decoding
Ø HE-AAC Transcoding DD(AC3)
Ø HDR: HDR10, HLG, Dolby Vision
Periphery/Feature
Ø Two USB2.0 host port for connectivity
Ø 10/100 Ethernet Interface
Ø HDMI2.0a Out + SPDIF Out + Analog A/V Out
Ø 2.4G and 5G Dual Band (non-concurrent) 802.11ac 2X2 MIMO
 
Poslednja izmena:
Tnx :)
Naručio sam Box 4 crveni, a za MotoGP ću videti :)

Montiraju mi ga u četvrtak (hteo sam da imam ceo mesec free, a ne znače mi 2-3 dana ni za šta).

Insistirao sam da bude ovaj novi njihov STB koji je faktički Android, pa će ga uskoro ažurirati i omogućiti mu normalan Android firmware.
Ako nekog zanima uporedni model, imaću oba jedan pored drugog naredna 2 meseca.
Sta si ovde hteo da kazes, da su ti rekli da ce HPH07 uskoro dobiti novi firmware, ne kapiram?
Jos jednom, obavezno izvestaj. :)
 
Da, u nekom trenu HPH07 bi trebao da dobije firmware update na android, da platforma bude slična EON-u, valjda će se to i desiti, tako da uzmite ovo sa dozom rezerve, ali svi sa kojima sam pričao, i serviseri i promoteri i korisnički su rekli da se na tome radi.

Što se tiče MotoGP-a našao sam rešelje sa minutnom akrobacijom kada hoću da gledam, tako da recimo da sam to rešio.

Nisam se puno bavio MTS-om, u četvrtak su mi ga ugradili, malo sam sinoć našao vremena da sredim kablove i čisto vidim kvalitet slike itd.

Interfejs za Iris je lošiji od EON-a, ali tu nije baš tačka. Iris je za tehnički manje obrazovane lakši i iskreno intuitivniji. Podašavanja slike i sl. su gotovo nikakva, tako da se nadam uskoro ažuriranju na android, s obzirom da je ovaj box u osnovi to.
Dobio sam HPH07 tri komada uz moj paket.
U nekom trenu (ne odmah, već kroz 2 dana) sam dobio pop-up screen kako nisam konektovan na WiFi, iako je kabal bio utaknut. Vidi 5GHz i konektovao sam se, ali to je to. Iščupam kabal, ne radi. Dobra stvar je za to kada ga ažuriraju na android da će SteamLink bolje raditi (100mbs LAN je premalo za to).
Slika na Irisu je toplija nego na EON-u, isti profil na TV-u. Moj TV da se razumemo je prosek, nije ne znam kakav, ali nije ni loš... Deluje mi i za nijansu oštrija na Irisu i za nijansu lošiji framerate, ali to ću u budućnosti proveriti. Slika na Irisu kasni oko sekund, do dva, u odnosu na EON.
Daljinski je očajan u odnosu na EON-ov, ali bar može da se programira za par osnovnih stvari kada je TV u pitanju, da ga pali/gasi, zvuk i da izaberem izvor signala. Tehnički može da se programira na bilo koje dugme sa daljinskog od TV-a, ali meni ovo igra ulogu. I Irisov daljinski je BT, ali trenutno ne radi u tom režimu, sa ažuriranjem očekujem da će i to da proradi kako bih mogao sakriti uređaj.
Net je bolji na MTS-u i to je tačka. Ping od 1ms znači mnogo. Kvalitet rutera još nisam iščačkao, ali i SBB-ov je odličan za moje potrebe (imam onaj beli). Moram podesiti EMBY server da mogu da mu pristupam sa remote lokacije, videću koliko je interfejs komplikovan za tu akrobaciju s obzirom da nemam statičku IP.
WiFi mi deluje stabilniji nego na SBB-ovim ruterima koje sam imao do sada, ali prekratko ga koristim da bi to bila realna slika.

Što se tiče ugrađivanja, prošlo je glatko. Jedva se na par mesta vidi uopšte kabal od optike, lepili su ga na zid toplotnim pištoljem, stvarno su obavili odličan posao.

Pitajte šta vas konkretno zanima, za sada mogu oba da uporedim kada nađem vremena.
 
Hvala za trud. Mozes da udjes u HPH07 sa kodom na daljinskom ☆104030☆
Tu imas razna podesavanja. U odnosu na EON, da li je Iris fulidan pri hodu kroz menije. Da li se opcije prikazuju trenutno ili sa zadrskom? Kod mene na Q11 UI je spor, tri puta pritisnem tipku za hod kroz meni a on je jos uvek tamo gde je bio. Drugo, kada na primer odes na vracanje unazad, nesto malo gledas, pa se vratis na live, da li se pojavljuje artefakt znak za pauziranje sadrzaja na sred ekrana?
 
Tih 1000 dload mi bas i ne treba. Pre bih 500/300 nego 1000/100. Vise mi znaci upload.

Pa naravno, svi sanjamo o simetriji ili makar manjoj razlici između down-a i up-a ali ništa od toga
 
Hvala za trud. Mozes da udjes u HPH07 sa kodom na daljinskom ☆104030☆
Tu imas razna podesavanja. U odnosu na EON, da li je Iris fulidan pri hodu kroz menije. Da li se opcije prikazuju trenutno ili sa zadrskom? Kod mene na Q11 UI je spor, tri puta pritisnem tipku za hod kroz meni a on je jos uvek tamo gde je bio. Drugo, kada na primer odes na vracanje unazad, nesto malo gledas, pa se vratis na live, da li se pojavljuje artefakt znak za pauziranje sadrzaja na sred ekrana?
Ništa sporiji (značajno) od EON-a. EON gledam trenutno, zbog navike najviše, tako da ovaj nisam nešto ni čačkao. Hvala za kod, probaću ga ovih dana.
 
Nazad
Vrh Dno