Šta je novo?

MTS OPREMA

saraana

Zapažen
Učlanjen(a)
01.10.2023
Poruke
1
Poena
1
Raskinula sam ugovor sa MTS i uredno platila sve racune i penale koje sam imala, ali zbog odustva iz drzave nisam u roku od 8 dana vratila opremu (nisam ni znala da je rok 8 dana) i sada mi stize racun za opremu od 20.000 dinar. Molim vas, ako je neko bio u slicnoj situaciji, da li postoji neko drugo resenje? Kakve su posledice ukoliko ne isplatim to, da li racun nakon nekog vremena zastari?
 
Iz iskustva mog tasta koji je isto uradio a nije vratio opremu(vikendica 150km od BG) naplatice ti preko izvrsitelja ako imas racun u zemlji.
 
Jedino da ideš na blef i probaš sa prigovorom (krajnjeg korisnika po čl. 139 zek) na račun da se pozoveš na član 129 zakona o elektronskim komunikacijama po kome imaš pravo na obračun penala po drugom modalitetu u visini razlike između pune cene i popusta na usluge i terminalnu opremu ako je plaćanje tog iznosa povoljnije, u odnosu na prvi koji predviđa isplatu za preostali perod ugovora i mesečne rate za terminalnu opremu, odnosno kako ti je po prethodnom računu iskazan celokupan obračun za koga si se opredelila i platila, da si svoje obaveze prema njima ispunila. Verovatno neće proći, pošto se taj pojam odnosi na telefon, tablet, televizor na rate, itd. ali ako prođe, prođe, a sa negativnim odgovorom, dalje bi išla preko Ratela i udruženja za zaštitu potrošača. U startu da razjasnim, otkazni rok (30 dana nakon podneska) nije penal i takva je procedura za sve pa se zahtev najčešće podnosi mesec dana pred raskid. Ako si htela da ga realizuješ pre odlaska, mogla si da razdužiš opremu i prilikom podnošenja zahteva. Gorepomenute opcije bi važile samo ako je došlo do prevremenog raskida ugovora sa ugovornom obavezom.
 
Nazad
Vrh Dno