Šta je novo?

[MTS] Nemogućnost povezivanja na inostrane mreže

Dr.Mare

Slavan
Učlanjen(a)
28.06.2009
Poruke
1,995
Poena
200
Trenutno sam u inostranstvu, Češka konkretno i uopšte ne mogu da se nakačim na bilo koju njihovu mrežu sa MTS karticom. Probao sam i automatski i ručno biranje mreže ali ne uspevam. Vidim njihove mreže ali ni na jednu se ne mogu nakačiti. Ne znam ni da li je do MTSa ili do telefona (galaxy s8)...

Sent from my HAL 9000
 
Verovatno ti roaming nije aktiviran, morao bi ti ili neko u tvoje ime da kontaktira mts kol centar.

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Aha, nisam imao pojma da se to posebno aktivira. Vidim niko oko mene nema tih problema, niti su prethodno nešto aktivirali. Nisam bio možda godinu dana vani, tada mi je sve bilo ok. Možda jer sam skoro potpisao nov ugovor.

Sent from my HAL 9000
 
glupost je ta aktivCija rominga kod Mtsa... a npr cerka firma Mtel to nema...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I kod ostalih je mislim minimum 3 meseca u mreži pa onda roming.....

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
U MTSu je ranije moglo nakon 3 meseca (moze i sada), ali sada nije automatski, vec moras da trazis - sto je i dobra stvar.
 
Да се не тражи, форум би био пун тема ... отишао сам у иностранство, само одгледао пар епизода омиљене серије и они би сад да ме одеру ... лопови. ;)
 
Ah krastavac, nikada mi nije palo na pamet da to mora da se posebno aktivira ako je ugovor nov. Hvala vam na informaciji.

Sent from my HAL 9000
 
glupost nevidjena

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno