Šta je novo?

MTS na satelitu

poglavicas

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2012
Poena
325
Sa prosečno 50 programa na transponderu od 66Mbps, odnosno 1.3Mbps po tv programu, teško da će ih biti dosta u HD rezoluciji, makar koristili h265 kodek.

Čak su izgleda izomorfni aspect ratio (razvučeni 16:9) za HD programe pa koriste 1440x1080px.

ZEX123

Poznat
Učlanjen(a)
11.12.2021
Poena
30
Izvinjavam se, da li su Arene Premijum 1,2 i 3 još u HD rezoluciji ?
Kod mene jedino one nisu, sve ostale jesu, imam mSAT TV Plus paket .
Gledam juče Premijer ligu, slika kao na Trećem Kanalu ( 3K ) iz 1989.
Očekujem samo da se kao voditelji uključe u prenos Voja Nedeljković i Igor Miklja ....A direktno pored terena Ivana, tada Bojić, mada njoj i na ovakvoj slici nisi imao šta zameriti na izgledu...

Pogledajte prilog 351810

Pogledajte prilog 351811
Nisam više korisnik M SAT televizije tako da ne znam.

Vuxoni

Poznat
Učlanjen(a)
02.08.2021
Poena
40
Bile su u HD do pre mesec dana, tada sam presao na Iris ali ti kanali su bili HD. Sad vec ne znam.

Strigoi

Zapažen
Učlanjen(a)
18.12.2021
Poena
5
Izvinjavam se, da li su Arene Premijum 1,2 i 3 još u HD rezoluciji ?
Kod mene jedino one nisu, sve ostale jesu, imam mSAT TV Plus paket .
Gledam juče Premijer ligu, slika kao na Trećem Kanalu ( 3K ) iz 1989.
Očekujem samo da se kao voditelji uključe u prenos Voja Nedeljković i Igor Miklja ....A direktno pored terena Ivana, tada Bojić, mada njoj i na ovakvoj slici nisi imao šta zameriti na izgledu...

Pogledajte prilog 351810

Arene premium su u HD-u, to sto pise tu da nisu u HD-u nije validno.

renne

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2007
Poena
495
Moja oprema  
Laptop
HP Omen 16.1
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra
Pametni uređaji
Samsung GW 42
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne shvatam šta hoćeš da kažeš?
MTS sat se svakako ne može pratiti preko cs

orange47

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2007
Poena
255
da, mislio sam da ga gledas za dz. nije toliko ni bitno.
a zasto je losa slika? jer se placa taj protok poprilicno verovatno.
a totaltv je vidis lepo udruzio snage sa nekim 'Nova' i 'Pink International' pa koriste blagodeti simulcrypt-a.

katamaran

Cenjen
Učlanjen(a)
18.06.2011
Poena
170
Ima li negde spisak kanala po paketima?

ovde ne vidim da pise...
samo 80+, 150+ i 160+...
edit: Total tv je dosta povoljniji?
edit 2: Ovde u BG imam neki jaci SBB paket. Mislim da imam i EON aplikaciju u okviru njega..

Da li bi ta aplikacija radila preko telekomovog neta?

Uvodim njihov telefon i internet u vikendici. Za tv jos gledam sta mi je najpametnije...

Učlanjen(a)
04.03.2006
Poena
320
Može li mi ko reći, može li se još koji satelit dodati da se pretražuje, ja imam samo 2, ovaj Astra 3B i Atra 19.2E....
Ima li šansa da se doda i da antena vidi još neki satelit gde ima free programa, i ako može još neki, neka neko napiše poziciju, molio bih, ako ne - ništa :)

renne

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2007
Poena
495
Moja oprema  
Laptop
HP Omen 16.1
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra
Pametni uređaji
Samsung GW 42
Pristup internetu
  1. Optički internet
Bez intervencije na samoj anteni ne može

Bojan31

Zapažen
Učlanjen(a)
22.11.2021
Poena
15
Da li su povecali broj HD kanala ili imaju u planu? Na sajtu stoji da u MAX paketu ima 90 HD kanala. Malo mi je to nerealno, ali sve je moguce.

Učlanjen(a)
04.03.2006
Poena
320
Oznake za kvalitet slike, SD (standard definition) su kanali koje mi na msat televiziji dobijamo u nižoj (stari standard) rezoluciji, kod nas je to H.264 video codec, 576i rezolucijom, dok je HD (high definition) noviji i kvalitetniji prikaz slike, kod nas na msatu ima u 2 varijante, zavisi od kanala, to su HEVC codec 1080i/540p i drugi je H.264 codec 1080i
Suština je HD kanali su veće rezolucije, samim tim bolji kvalitet slike, više detalja u odnosu na SD

machak99

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poena
245
To znamo, nego pretpostavljam da je mislio da pored nekog kanala stoji HD, nekog nista, a pored nekog SD/HD...

Učlanjen(a)
04.03.2006
Poena
320
To znamo, nego pretpostavljam da je mislio da pored nekog kanala stoji HD, nekog nista, a pored nekog SD/HD...
Gde si ti to video na m:sat tv? Evo ja sad izlistao sve kanale spisak u menijima STB, samo HD kanali su označeni sa HD, na SD kanalima ne piše ništa, prazno polje.
Možda si mislio na oznaku dolara $ pored kanala, što označava da nije free kanal?

machak99

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poena
245
Care, lista kanala na njihovom sajtu!!! Nema svako m:sat pa da vidi njegov meni.
P.S. I da nema potrebe za citiranjem posta iznad...

djmirun

Poznat
Učlanjen(a)
30.11.2018
Poena
49
Navodno MTS je kupio Total i od Nove godine ce biti zvanicno a za sada tiho prebacuju korisnike na mSat i vracaju opremu SBB-u...

hinicmarko6

Zapažen
Učlanjen(a)
13.01.2022
Poena
4
Daj Djmirun ne lupetaj odakle ti to da je Mts kupio total tv I da krece tiha zamena uredjaja I prebacuju korisnike na m sat I vracaju sbb jer kao prvo united grupa se nece prodavati mts imam utisak Djmirun da malo mrzis total tv I uopste za to sto navodis uopste nigde nista ne pise I nece mts uzeti total tv od 2023 tako da ne lupetaj znam da mrzis sbb I ug Djmirun zato ovaj post

machak99

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2011
Poena
245
Nigde logike, sto bi kupovali Total tv, kad imaju vec svoj msat. Kanale UM svakako nece imati i da ga kupe, a korisnici koji su na totalu su 99% posto zbog UM kanala, tako da i to ne pije vodu...

djmirun

Poznat
Učlanjen(a)
30.11.2018
Poena
49
I ja sam bas iznenadjen informacijom koju sam dobio danas... i jos ne verujem... zato sam napisao navodno... a sa druge strane ne bi smeli agenti mts-a da lazu... raskidaju se korisnicima ugovori za total i vraca oprema i montira mSat... raspitajte se i vi ako poznajete nekoga iz MTS-a...

hinicmarko6

Zapažen
Učlanjen(a)
13.01.2022
Poena
4
Djmirun ajde ne lazi ni ti je mts kupio total tv ni ti su korisnici ludi da prelaze na m sat imam utisak da bas mrzis total tv jer to sto pises nije tacno I lepo ti forumasi kazu da to sto pises nije tacno I ti I dalje uporan ni ti imas izvore za to tako da ti je sve to fejk
Dokle cete pisati neistine prvo da je yettel kupio sbb a to nije bilo tacno pa da je mts kupio total tv sto nije tacno I za nova s I nacionalnu dozvolu imam utisak da bas mnogo mrzite sbb ug I total tv koji je ispred m sat I ako bi na satelitu bili pre bi birali total tv nego m sat
Dokle cete pisati neistine prvo da je yettel kupio sbb a to nije bilo tacno pa da je mts kupio total tv sto nije tacno I za nova s I nacionalnu dozvolu imam utisak da bas mnogo mrzite sbb ug I total tv koji je ispred m sat I ako bi na satelitu bili pre bi birali total tv nego m sat

renne

Slavan
Učlanjen(a)
20.07.2007
Poena
495
Moja oprema  
Laptop
HP Omen 16.1
Mobilni telefon
Samsung Note 20 Ultra
Pametni uređaji
Samsung GW 42
Pristup internetu
  1. Optički internet
I ja sam bas iznenadjen informacijom koju sam dobio danas... i jos ne verujem... zato sam napisao navodno... a sa druge strane ne bi smeli agenti mts-a da lazu... raskidaju se korisnicima ugovori za total i vraca oprema i montira mSat... raspitajte se i vi ako poznajete nekoga iz MTS-a...
Niđe veze
To si ti pobrkao nešto sa Polarisom

jaffar

Slavan
Učlanjen(a)
03.10.2004
Poena
395
A cak i da je to pobrkao opet nidje veze jer je polarisovim korisnicima ponudjeno da predju na Total po povoljnijim cenama.

Vrh Dno