Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja sam se lepo iznenadio juce sa racunom. Nakon 18 meseci po 1 dinar juce sam dobio racun na 4299 i ako sam po ugovoru koji dam potpisao nakon isteka 18 meseci trebao da placam 3849 za BOX 3. Nije mi jasno gde su nasli ovu cenu kada je na sajtu trenutno cena za BOX 3 4199. Ovi se bas ne drze ugovora i samaraju sa cenama kako hoce.

pa piše tamo da je u cenu uračunat popust za eračun koji je 100 din. ako se prijavite za eračun, biće vam umanjen iznos.

Meni ipak nije nisu isključene usluge BOX 3 paketa (fiksna+tv+internet) jer mi je za taj paket sklopljen ugovor 18 meseci po 1 dinar,a isključili mi postpaid broj zbog neplaćenih računa za postpaid broj iz čega proizlazi da su računi za postpaid broj odvojeni od BOX 3 paketa,tj.ne zavise jedno od drugog.
Da li sam u pravu?

Ima li neki nacin kako kontaktirati mts iz inostranstva?
Ne mogu da pozovem na broj 0800 a na mejl odgovaraju nakon 2 sedmice

Ima li neki nacin kako kontaktirati mts iz inostranstva?
Ne mogu da pozovem na broj 0800 a na mejl odgovaraju nakon 2 sedmice
Probaj da kupis globaltel karticu tamo mozes da brias zemlje itd da kupujes brojeve i slicno pa da ih pozoves 0800100100 tako sam ja radio za US 2.99$ me izasla kartica tj virutalna i preko aplikacije pozovem samo
na njihovom sajtu imaš opciju za chat, u donjem denom uglu piše MILA, kucaj "operator" i javiće ti se agent, al budi spreman da duže čekaš
da moze i tako ja ukucam samo agent i on mi kaze kao zastace ti izaberes sta te zanima i eto ga

Ja sam se lepo iznenadio juce sa racunom. Nakon 18 meseci po 1 dinar juce sam dobio racun na 4299 i ako sam po ugovoru koji dam potpisao nakon isteka 18 meseci trebao da placam 3849 za BOX 3. Nije mi jasno gde su nasli ovu cenu kada je na sajtu trenutno cena za BOX 3 4199. Ovi se bas ne drze ugovora i samaraju sa cenama kako hoce.
Ili si prebačen na novi BOX3 prema planu migracije ili ti aktivni neki servisi koji su bili besplatni u tom promo periodu.
Imaš obaveštenja i ostalo kod njih na sajtu na korisničkim informacijama pa proveri da nisi migriran kao i ostali. Tu već mora žalba pa čitaj nazad, pisano je mnogo o tome.
Za aktivne servise proveri račun, piše po stavkama ako je nešto naplaćeno.

@Drakenzen : 064 733. Za ubuduće da imaš, lakše i brže.

Meni ipak nije nisu isključene usluge BOX 3 paketa (fiksna+tv+internet) jer mi je za taj paket sklopljen ugovor 18 meseci po 1 dinar,a isključili mi postpaid broj zbog neplaćenih računa za postpaid broj iz čega proizlazi da su računi za postpaid broj odvojeni od BOX 3 paketa,tj.ne zavise jedno od drugog.
Da li sam u pravu?
Logično pošto ti postpaid broj nije u Box 3 paketu.

Imam box 3 paket sa ugovornom obavezom do 12.03.2025. Od prošlog meseca sam uveo Orion light Gpon. Da li postoji mogućnost da raskinem ugovor sa telekomom, a da ne moram da platim ceo iznos koji treba do isteka ugovorne obaveze?

Imam box 3 paket sa ugovornom obavezom do 12.03.2025. Od prošlog meseca sam uveo Orion light Gpon. Da li postoji mogućnost da raskinem ugovor sa telekomom, a da ne moram da platim ceo iznos koji treba do isteka ugovorne obaveze?
Mozes da raskines ugovor kada god hoces. Ne moras da platis ceo iznos do isteka ugovorne obaveze, !!!ALI!!! ako si uzeo paket sa nekom promocijom, onda moras da platis razliku izmedju regularne cene i promocije za vremenski period koji si koristio njihove usluge.
Npr. ako si uzeo neki Box 3 paket sa 50% popusta, prilikom raskidanja ugovora za vremenski period sto si bio kod njih ce ti naplatiti tih 50% koje si dobio kao za dz.
Cini mi se da bi tako trebalo da funkcionise sistem.

I mislim da treba da se plate penali, a da li su manji od iznosa koji je preostao? Obično se naplaćuje iznos koji se ostvario kao pogodnost za vreme korišćenja UO, ne znam kako je kod Telekoma, a njih je skoro nemoguće dobiti preko call centra. Cenio bih kada bi mi odgovorio neko ko je raskidao UO, pa da imam tačan info.

Placas samo benefit ako si imao 50% recimo 5 meseci si koristio Mts sa 50% placas razliku i onda si free.
Nema tu kako je kod Mts, za to postoje zakoni, pravilnici itd, ne moze niko da bira da li zeli ili ne zeli da postuje zakon, sve je u zakonu jasno samo treba citati.

Delimicno si u pravu. Potrosac/korisnik usluga placa ono sto je povoljnije za njega. Izbor se svodi na placanje razlike u dobijenom popustu do trenutka raskida ugovora ili placanje preostalih rata ugovora (cl. 129. st. 7. tac. 1. i 2. Zakona o elektronskim komunikacijama).

A sta sam to delimicno u pravu?
Sve je jasno, ako imas neke benefite i zelis pre kraja min UO da raskines istu, placas ili te mesece u kojima si koristio uslugu i benefite ili ako si pri kraju UO i vise ti odgovara da otplatis recimo dva meseca do kraja UO, zakon dozvoljava da biras sta je tebi povoljnije, imas zakon na netu i mozes i ti a i svi da procitate.

@dekism
Tesko ces dobiti info malo ko se upustao u to. Gledas punu cenu tvog boxa, ne onu sa popustima na 24m uo , pa jos 50%. Oduzmes od te pune cene koliko sad placas i pomnozis sa preostalim mesecima koliko ti ostalo i to bi trebalo da platis.
Savet: nikako ne zoves jer ne postoji dokaz, samo lepo napises mail,Zelim da otkupim ugovornu obavezu na tom broju. Molim vas da mi obracunate koliko treba da platim i date specifikaciju po mesecima.
Kad dobijes odgovor videces sta dalje, naoruzaj se vremenom i zivcima.
Zakon je jedno , a realnost sasvim drugacija kod nas. 😄

Zvao danas, rekli da će mi poslati sms koliko bi iznosili penali. U principu svesno sam išao da plaćam do kraja UO iako ne koristim uslugu. Samo hoću da vidim ako je povoljnije da platim penale pa da se odmah razilazimo ili da čekam kraj UO.

Ajde javi koliko placas box3 koju promociju imas i sta ce izracunati. Ja se ganjao mesec dana i platio na kraj jos 3 pretplate po 500 nisam hzeo da placam 3000 razlike vise.

Mislim i da naplate u tom slučaju instalaciju, ne znam koliko. Pisalo je negde unazad u temi.

A sta sam to delimicno u pravu?
Sve je jasno, ako imas neke benefite i zelis pre kraja min UO da raskines istu, placas ili te mesece u kojima si koristio uslugu i benefite ili ako si pri kraju UO i vise ti odgovara da otplatis recimo dva meseca do kraja UO, zakon dozvoljava da biras sta je tebi povoljnije, imas zakon na netu i mozes i ti a i svi da procitate.
Pa sto to nisi naveo u svom prvom komentaru, nego sad pametujes kada ti je napisano i koja se zakonska odredba primenjuje. Nadam se da ti je sad jasno.

Drugari, zna li se koji maksimalan benefit, za produženje ugovora, koji može da se uhvati na bakru? Može li i sada da se produži ugovor 3 meseca pre roka? Ja sam tu nalazio računicu: 8x50% + 13x100%. Prošli put su mi oprostili i 3 rate za telefon. Poenta je samo doći do osobe koja ima veća ovlašćenja od likova iz kol centra. Meni se na kraju javi isti čovek, zapamtio sam mu glas, i rešimo sve za 30 sekundi. Ne cepidlačimo, ni on, ni ja. Pisao sam već pre tridesetak+ strana...

Poslednja izmena:
Zvao, od operatera sa 0800 100 100 dobio 6x50%. Pre je bilo 2-3 meseca 50%, pa viši nivo 2x... Može 3 meseca pre roka. Na belom boksu sam, možda i to znači...

Meni pocetkom avgusta ističe ugovor. Sada sam na BOX3 bakru ali je u međuvremenu uvedena mogućnost optike. Znači tražim MIK u ovom slučaju da bi mi dali 24x50% ?

Nazad
Vrh Dno