Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Po ovom mom ugovoru, za mene nema promene cene, jer mi piše 2023v1_BOX3 , ali cena u ugovoru stoji 5299 din tokom trajanja UO, nakon isteka UO ista cena. Kampanja je bila 18m po dinar, plus veća cena u odnosu na tadašnju sa UO na 24m. Tako da ja migriram na ovaj v2, ali sa istom cenom, uz e-račun je 5199 din.
 
@banexbanex ovog puta izgleda nećeš biti u pravu, telekom će - po onome što se šuška promeniti uslove svim korisnicima, i onima kojima je UO istekla, ali i onima pod UO. Promena će se odnositi kako na mts, tako i na supernova korisnike, a i korisnike mobilnih paketa. Promene će se odnositi kako na privatne, tako i na poslovne* korisnike.

* za poslovne još nije 100% sigurno da će biti tako, ali 99% da se i na njih odnosi.
Sumnjam da imaju petlju ponuditi takvu opciju sa mogućnošću raskida za korisnike pod UO kojima cena recimo, neće odgovarati jer je korisnička dvogodišnja ukupna suma koju treba dati kroz mts usluge, već ušla u telekomov budući prihod za buduća "ulaganja" ili šta već. Ali ne bi me začudilo i da bude kao što si rekao.

@Tomsast
Ja sam baš zbog tog mogućeg zavlačenja zvao korisničku podrušku mesece dana pred istek UO (imam još nekih deset dana), gde mi je operaterka odgovorila da je potrebno petnaestak dana pred istek otići do poslovnice i najaviti raskid. Odem posle tih petnaestak dana do poslovnice gde doobijem odgovor da je dovoljno doći dan posle isteka UO sa zaduženom opremom, pa se ispravio u smislu da se treba najaviti raskid nekih 48 sati ranije. Verovatno iz razloga da bi neko zadužen za stare korisnike pokušao nekom ponudom zadržati korisnika.
Otići ću za neki dan ponovo pa ću videti.
 
Poslednja izmena:
Po ovom mom ugovoru, za mene nema promene cene, jer mi piše 2023v1_BOX3 , ali cena u ugovoru stoji 5299 din tokom trajanja UO, nakon isteka UO ista cena. Kampanja je bila 18m po dinar, plus veća cena u odnosu na tadašnju sa UO na 24m. Tako da ja migriram na ovaj v2, ali sa istom cenom, uz e-račun je 5199 din.
Takođe, isti paket. Meni u ugovoru stoji za vreme UO 5299rsd kao i po isteku. Po ovome se menja samo cena po isteku UO.
 
Sumnjam da imaju petlju ponuditi takvu opciju sa mogućnošću raskida za korisnike pod UO kojima cena recimo, neće odgovarati jer je korisnička dvogodišnja ukupna suma koju treba dati kroz mts usluge, već ušla u telekomov budući prihod za buduća "ulaganja" ili šta već. Ali ne bi me začudilo i da bude kao što si rekao.
Oni se nadaju da korisnici neće saznati na vreme za promene, da jednostavno neće videti / čuti za ovo do 1.3.2024. Te da će "ućariti" 200-300 dinara mesečno na konto toga...

Još jedna stvar koja govori u prilog moje tvrdnje je da su ovog puta u šemu migracije ubacili i pakete koji su do skoro bili aktivni i kod kojih korisnicima nije istekla UO.
 
Takođe, isti paket. Meni u ugovoru stoji za vreme UO 5299rsd kao i po isteku. Po ovome se menja samo cena po isteku UO.
Neće mi dati raskid, jer se cena menja po isteku UO, mada tehnički gledano promenjeni su uslovi ugovora koji sam potpisao, jer sam mislio da nastavim po toj ceni kada istekne UO, a oni su je povećali 🤣 Nema od toga ništa, znali su oni unapred, zato nam i nisu digli cene tokom UO, a kada istekne svakako mogu da menjaju cenu, tj da raskinem ako nisam saglasan sa novim cenama.
 
Neće mi dati raskid, jer se cena menja po isteku UO, mada tehnički gledano promenjeni su uslovi ugovora koji sam potpisao, jer sam mislio da nastavim po toj ceni kada istekne UO, a oni su je povećali 🤣 Nema od toga ništa, znali su oni unapred, zato nam i nisu digli cene tokom UO, a kada istekne svakako mogu da menjaju cenu, tj da raskinem ako nisam saglasan sa novim cenama.
Tebi neće promeniti, ali ima onih kojima će itekako promeniti u toku UO. Kako mts, tako i SN korisnika, a i mobilnih korisnika.
 
Po ovom mom ugovoru, za mene nema promene cene, jer mi piše 2023v1_BOX3 , ali cena u ugovoru stoji 5299 din tokom trajanja UO, nakon isteka UO ista cena. Kampanja je bila 18m po dinar, plus veća cena u odnosu na tadašnju sa UO na 24m. Tako da ja migriram na ovaj v2, ali sa istom cenom, uz e-račun je 5199 din.
Ja katkad ne mogu da poverujem kako ljudi razmišljaju.

Naravno da će ti se povećati cena na novi iznos, 5699. Istek minimalnog perioda korišćenja od 24 meseca ne utiče na ostale odredbe i ceo ugovor uopšte. Tih 24 meseca je samo jedna odredba iz ugovora. I dalje si u obavezi da plaćaš mesečni račun, i dalje si u obavezi da im najaviš raskid najmanje 30 dana ranije, i dalje si u obavezi da im vratiš opermu. I još sve ostalo što proističe iz potpisanog uvogora, sve dok se isti ne raskine. A ovo ti je prava prilika da ih ne čekaš tih 30 dana... ukoliko želiš da odeš od MTS.

I tza sve ostale koji "razmišljaju" po putanji Istekla mi je "ugovorna obaveza" (pazi sad - NIJE - svaka stavka ugovora je "ugovorna obaveza", ovo se ispravnije zove "minimalni period korišćenja"), ovo se ne odnosi na mene - GREŠITE. Odnosi se jednako na vas kao i na ostale koima nije istekao minimalni period korišćenja.
 
Do kad treba najaviti raskid da bih mogao da odem ako odlučim zbog poskupljenja
 
Ne najavljuješ raskid,jer je njihova promena ugovora. Možeš u jednom odlasku u poslovnicu da uradiš sve.
 
Ako sam imao Box plavi sa netom 500/150 i Max TV paket,je l mi se i to menja pored cene?
 
Tebi neće promeniti, ali ima onih kojima će itekako promeniti u toku UO. Kako mts, tako i SN korisnika, a i mobilnih korisnika.
Ja cu samo ovo ostaviti ovde, link ka toj vesti ne postoji, vest je obrisana ali zato nova vest objavljena danas, sbb ne povećava cene? Gde je to pa neko objavio.... Sajt je presmešan.
 

Prilozi

  • InShot_20240202_111201566.jpg
    InShot_20240202_111201566.jpg
    170.1 KB · Pregleda: 71
Mene jos nije zvao mts da ponudi bilo sta, znaci 14 podnet zahtev za IDP, 19 poslali na mail i nit izmedju zvali nit do sada da zovu da ponude bilo sta, paket koji je bio je BOX 2, i dalje je taj dok se ne prebacim kod nekog drugog provajdera, posto ocigledno MTS ne nudi nista.
Nazovi 064733 i reci da ti UO istice i da bi kontaktiro za produzenje
Epilog: zvato na 064733 zalio se, da kontaktiraju za produzenje, nazvali za 3-4 dana posle poziva i ponudili box 2 200/100 za 24m x 50%, sto izadje 1300din ili 1250 sa e-racunom mesecno, tako da lepa ponuda prihvacena.
 
Ako sam imao Box plavi sa netom 500/150 i Max TV paket,je l mi se i to menja pored cene?
Javi ako saznaš imam isti paket, ali mislim da će ići na 600/300 i tv plus. Znači brži net, ali bez hbo max-a, za veću cenu...
 
Imate šemu migracije i sve što treba da uradite je da vidite sa kog paketa prelaziti na koji i ništa više drugo. Samo vidite šta vam piše na aktuelnom ugovoru i šta sledi dalje.
 
Da, tako će biti izgleda...

Screenshot 2024-02-02 113654.png
 
Kad vec dizu cene
Sto ne podignu brzina interneta.. ili paketi min sms itd sve
 
Bitno da su za nazovi utehu Apolon aplikaciju uvalili gratis svima u boksu gde ima Omorika tarifa, odnosno treba da se aktivira a ni traga minutima, bržem netu, većem broju TV kanala a pogotovo što se crvenog boksa tiče itd.itd.
 
Nama na plavom, tj nekom verzijom plavog ce ici brzi net, tj sa 500/150 ide na 600/300. Minuti neograniceni...

Ono sto je lose ostacemo bez hbo i hbo maxa
 
Koliko je umanjenje za e-račun. I kako se računa u slučaju popusta 24x50%? Ja imam e-račun ali nisam nešto ispratio koliki je to popust
 
Popust je 100 rsd za one koji su skoro produžili ili potpisali ugovor, starim korisnicima koji su pod ugovorom nešto duže je i dalje 50rsd.
 
Popust je 100din al kad podelis sa 50% na 24m ispada 50din mesecno, paket je recimo 2600 sa e racunom je 2500, kad podelis na 50% onda dobijes da placas 1250din sa e racunom, bez e racuna placas 1300din mesecno
 
Ja potpisao ugovor za box3 u martu 2023. i dobio 23x50%. Koliko vidim taj paket je sad skuplji za 500 din. Valjda ostaje taj popust od 24x50%? Ako ne ostaje stvarno je preskupo u odnosu na konkurenciji i fazon je da mi to nećemo saznati dok ne dobijemo račun za mart, a tada će biti kasno da raskidamo ugovor.
Da li se može pouzdano znati da li ostaju popisti 24x50%, jer je očugledno sve moguće kod njih?
 
Ljudi povećanjem će najviše biti pogođeni samo oni koji imaju pakete godinama a nisu obnavljali ugovorne obaveze. Postojeći korisnici će preći na nove pakete koji su možda 200,300dinara skuplji ali dobijaju i nove brzine kao i nove postpaid pakete. ,mnogi će dobiti više interneta na postpaidu. to svi drugi operateri rade već godinama mts sada radi prvi put
 
Kakvo opravdanje, vau 😂😂😂

1) ne postoje već skoro 2 godine ljudi koji godinama nisu obnavljali ugovore tj menjali pakete jer toliko je već prošlo od kad je Telekom počeo "migracije" na "aktuelnu ponudu" po isteku UO.

2) novi postpaid paketi su objektivno lošiji od starih, u smislu da je u praksi dostupno manje korišćenja neta i pored prividno većee kvote GB mesečno jer su nekad paketi imali tokom cele UO besplatno dodatak za sve socijale mreže a sad se ide da piličarenjem da su ti dodaci dž samo 2, 4, 6, 9 ili koliko već meseci bude za koji paket u kojoj reviziji (v1, v2, v3...) paketa sa istim imenom.
Neto efekat je brže se spuca tih tipa 25GB sad nego nekad 5GB + dž dodatak za "socijalne" celu UO.
 
Poslednja izmena:
Tako je, sta se se uvatili za brzine vise vas 😂

Imam 500 imacu 600 vau, sta ce mi toliko. Ostadoh bez max paketa i hbo i hbo max, to je glavno, uz poskupljenje...

Kantastrofa.
 
Nazad
Vrh Dno