Šta je novo?

MSI Tomahawk Max II i G.Skill RipJaws V Series 32GB (2 x 16GB) 288-Pin SDRAM DDR4 4000 CL18

Stefan1989

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2015
Poruke
118
Poena
70
Pozdrav momci! Da budem kratak :D, da li MSI Tomahawk Max II moze da podrzi ovu memoriju? Narucio sam R7 Ryzen 5700g, kao i ovaj kit G.Skill 32Gb Ripjaws V Ddr4 4000Mhz Cl18 Kit F4-4000C18D-32.

Sad na amazon sajtu sam procitao ovo
1651941691369.png
, ali isto pise kako su ljudi stavili ovu memoriju na x470. Sad da pitam ljude sa benchmark-a da li ovo moze na MSI Tomahawk Max II plocu koju sam vec narucio pre 6 meseci i stoji mi bukvalno u sobi. Finalizujem build konacno pa eto, spustili su mi ovu memoriju bukvalno do 150e pa sam vec narucio , ali nisam siguran dal cu imati problema sa njom. Video sam na ovom klipu da je MSI Tomahawk Max II lagano ucitao RAM na 4000 samo iz XMP profila. Sad ako moze neko da mi kaze koliko sam siguran itd. posto na amazonu pise da je dizajnirana specificno za noviju seriju ploca, ali opet neki su je stavili na x470, mislim i na b450m ali nisam siguran.

ovo je klip
 
da li si proverio šta piše u podršci za memoiju na satju ploče ?
 
chrome_VhjuAUfIzC.png
Ako mislis na ovo , to sam procitao vec pre godinu dana, i kao sto se moze videti na klipu sve je uspesno proslo kada je upalio XMP profil na toj ploci i digao memoriju na 4000MHz. Nego me zanima generalno za ovu memoriju G.Skill sto sam narucio, posto pise da je dizajnirana za novije modele ploca, ali isto tako je jedan covek napisao kako je uspesno sve proslo na x470.
Tako da me zanima sta vi mislite generalno , posto jeste ova memorija jeftina generalno pa da pitam dal cu imati nekih problema.
chrome_XYmo9Kl64w.png
Jos da dodam ovaj link sto sam nasao . Lik iz G.Skill support-a kaze kao da ne moze, a opet lik koji je aktivan dosta na tom sajtu kaze da moze, tako da ne znam vise ni kome da verujem , a iskreno verujem pre tom liku koji nije iz G.Skill support-a posto oni vole i malo da slazu da nije moguce. Inace to je ista memorija i isto za nju pise da je dazjnirana za novije ploce na amazon-u samo sto je 2x8, a ne 2x16 koju sam ja narucio.

ovo je link tog chat-a

 
Poslednja izmena:
Mislio je na ovo https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX-II/support#mem (odaberes RX-5X00G/GE), ali lista i nije od neke koristi jer ne sadrzi nista preko 3200 kao zvanicno podrzano.
Najverovatnije ce raditi, Cezanne CPU uglavnom radi bez problema sa 4000+ memorijama, uz eventualno podesavanje VSOC
Pa da bukvalno, zato i nisam taj podatak slao jer zaista nista ne pise tj ne sadrzi nista preko 3200. Kao I na G.Skill ram configurator itd itd. Tako da mi je nelogicno da ne radi. Nije problem bilo sta da podesim samo da radi out of box sto bi se reklo sa XMP profilom, i nije problem ako treba nesto jos dodatno da podesim pored toga. Nego me i to bunilo sto pise kao ''specificily designed for...'', novije ploce.
 
Samo da kazem da je ova memorija kompatibilna sa ovom plocom. Ali imam jedan problem sa koji sam otvorio novi thread ako nije problem.
 
Nazad
Vrh Dno