Šta je novo?

MSI Tomahawk Max B450 + Ryzen 3600 - šta je ovde crklo?

Sinoć sam sklopio komp, instalirao Windows, nisam nesto puno testirao, ali sve funkcioniše. Jedino što nema ps2 port za neku matoru tastaturu što imam (za razliku od Tome), pa ću da kupim adapter :)

Moram samo da proverim da li je na ovoj ploči isto ograničenje kao i na Tomi, tipa da imaš 6 sata portova, ali ako koristiš nvme, onda su ti slobodna za korišćenje samo 4 sata...
Ja pored nvme imam još i 3 harda i dvd, i još bih povezao sata dock koji imam na kućištu za povezivanje hardova bez da otvaram komp...
 
Sinoć sam sklopio komp, instalirao Windows, nisam nesto puno testirao, ali sve funkcioniše. Jedino što nema ps2 port za neku matoru tastaturu što imam (za razliku od Tome), pa ću da kupim adapter :)

Moram samo da proverim da li je na ovoj ploči isto ograničenje kao i na Tomi, tipa da imaš 6 sata portova, ali ako koristiš nvme, onda su ti slobodna za korišćenje samo 4 sata...
Ja pored nvme imam još i 3 harda i dvd, i još bih povezao sata dock koji imam na kućištu za povezivanje hardova bez da otvaram komp...
Ok. Sećam se da piše nešto u uputstvu da drugi nvme ograničava protok na jednom portu, nisam siguran za prvi nvme...
 
Mislim da na B550 smanjuje protok na nekom od PCIe slotova, umesto da gasi SATA portove...piše u manualu.
 
Jedino što nema ps2 port za neku matoru tastaturu što imam (za razliku od Tome), pa ću da kupim adapter :)
Uf trebao si da naglasiš da koristiš PS2, preporučio bio ti nešto drugo. Kako nisi video na linku koji sam ostavio ? Na mojoj TUF GAMING Z490 Plus postoji port, i ja ga koristim za moju Zowie tastaturu. Ne znam zašto proizviđači izbacuju PS2 port kad je preko potreban overklokerima i gamerima.

Moram samo da proverim da li je na ovoj ploči isto ograničenje kao i na Tomi, tipa da imaš 6 sata portova, ali ako koristiš nvme, onda su ti slobodna za korišćenje samo 4 sata...
Kod mene je tako. A verujem da je isto i kod tebe. Piše u knjižici za ploču.

Ja pored nvme imam još i 3 harda i dvd, i još bih povezao sata dock koji imam na kućištu za povezivanje hardova bez da otvaram komp...
Ja sam optiku odavno izbacio.
 
@jurodivi ja sam onako napamet, po sećanju, bio siguran da si ti u pravu, tj. da kad se ubaci drugi nvme smanjuje se protok na nekom od PCi portova, a da se SATA ne gasi.

Međutim, sad sam bacio oko manual kaže da kad instaliraš nvme u drugi M.2 slot (označen na slici B1) gasiš SATA6G_56 port, tj. dva SATA porta (označena na slici sa B2).

Clipboard01.jpg

Pošto samo jedan nvme ne gasi ništa @Stormbringer_bg je "bezbedan"... :ROFLMAO:
 
Ovaj drugi adapter ću da kupim (sa kablićem), samo me zanima šta moze da bude problem? Ne igram igre gde je potreban brz odziv, samo je bitno da radi.
Edit: niti overklokujem bilo šta :)
 
Ako odziv nije bitan, onda pazari. Vidim Quake III Sarge-a na avataru, pa reko mozda treba PS2 za brz odziv i gaming. :)
 
To mi je bitno, samo da radi i nista više :) hvala!
 
Ja koristim isti za tastaturu na aorus pro b450 i nema nikakvih problema čak ni za gejming
 
Nazad
Vrh Dno