Šta je novo?

MSI MS-8888 MX440 overclock??

peca89

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2005
Poruke
916
Poena
345
ASUS A7V8X
athlonXP 2000+
MSI MS-8888 MX440

Sta mislite dokle bih smeo da guram ovu graficku? Po defaultu joj GPU clock stoji na 275MHz a memorija na 512MHz. Da li je bezbedno overklokovati graficku, mislim kolike su sanse da crkne?
 
Uvek postoji sansa da crkne, cak i kada radi na default-u, ako je pretoplo u kucistu.

Prvo joj obezbedi dobro hladjenje. To mozes uraditi tako sto ces otvoriti stranicu kucista ili ubaciti dodatne ventilatore zbog boljeg strujanja vazduha.
Nakon toga tek pokusaj da je o/c, posto je leto stiglo i sve komponente se greju mnogo vise nego obicno.
 
Mozes da je lepo overklokujes, samo sto ona ima pasivno hladjenje, a i trenutna konfiguracija moze lepo da se zagreje, tako bih ti preporucio da prvo malo razladis masinu jos nekim ventilatorom, a onda pristupis ozbiljnijem overkloku.Nemoj da ocekujes fantasticne rezultate sto se tice novijih naslova jer sama graficka ima nedostatke poput pixel jedinice.
 
Imam jedan dodatni kuler koji duva sa strane u kuciste i dodacu jos jedan koji bi izduvavao topao vazduh napolje sa zadnje strane kucista. U pravu si sto se tice sadasnjeg zagrevanja - pri igranju igrica CPU se zagreje do 70 stepeni, ali graficku sam pipao sto puta i nikada nije bila ni topla, njen kuler na GPU je sasvim dobro hladi, toliko da cak i uspori i ne vrti se punom brzinom. Svestan sam da necu dobiti mnogo jer nemam pixel shadere, ali bi mi mnogo znacio koji frejm u sekundi vise u GTA San Andreas :)
 
Ja igram GTA:SA sa Radeon 7500 u 640x480 sve na low, fast settings u drajverima, bez seckanja (mozda povremeno). Kartica je na default clock-u.
Moram jos samo da proverim da li je GTA prestao da secka sto sam o/c procesor ili sto sam ga napokon ohladio kako treba...
 
Ljudi pomalo zaboravljaju :p
MSI cetiri osmice je bila svojevremeno najjaca MX440 kartica: BGA memorija, pristojan fan, veliki PCB, izuzetan o/c potencijal.
Slobodno teraj, moze mnogo, i pronadji njen test(ako ga jos ima), ovde negde u arhivi :D
Naravno, limitiran si tehnologijom(MX440cip), ali postoji dobitak.
 
300/610 je bila moja kombinacija. Ne dobijaš bog zna šta ali kartica je tako radila 2 godine u kućištu bez ventilatora(samo onaj na kartici i procesoru...)
Dobra karta ali ne tera nijednu noviju anti-mx DX9 igru :guitar:
 
Pozdrav,
Ja sam moju overclockovao sa 250/405 na 360/600 i tako mi radi samo kad igram igre(trenutno samo GTA SA),jer u 2D okruzenju nema nikakve dobiti od oc-ovane kartice
Inace mislim da na njoj pise MS-8892

HINT> Za GTA San Andreas ti NE TREBAJU Pixel i vertex shaderi koje ova kartica ni nema....
 
Probao i bez o/c procesora - ne secka.
 
Meni GTA SA secka samo kad brzo pomerem mis kad pada kisa ili sneg i kad postavim detalje i draw distance na maximum, pa bih zeleo i to da izbegnem ako moze. Hvala na odgovorima, pokusacu sa o/c pa cu javiti rezultate.
 
Ma samo teraj ja imam mx440SE sa 128mbit-nom memorijskom magistralom i sa 250/333 sam je poterao na 375/490, kartica cak nema ni ventilator! Overklokujem je samo kad se igram sto i nije bas mnogo cesto ali me u sustini bas briga, pa i neka crkne, jer koliko kosta ista takva, 20 evra? A dobitak u GTA SA je ludo veliki! Kod te karte je mnogo vaznije podici frekvenciju jezgra nego memorije!!! Tako da je napucaj koliko moze i sta te briga jer jos koliko dugo ces da je drzis u masini? Inace je procesor kada se igram 59 stepeni - 1700+@2200MHz, sto znaci prilicno toplo. Inace, kad dodirnem hladnjak na grafickoj osetim da je bas vruc ali nije toliko vruc kao sto je bio hladnjak na procesoru kada sam zaboravio da ga ukljucim (******) a kompjuter se ugasio na 70 stepeni, sto bi trebalo da znaci da je mx440 radio na manje od 70 a to bas i ne bi trebalo da bude strasno.

p.s. Koristim RivaTuner koji dozvoljava maksimum za jezgro od 375, postoji li neki program koji omogucava vise?
 
moze iz samog drajvera da se digne do 550 mhz, samo treba u registry dodati Coolbits vrednost:
 

Prilozi

  • CoolBits.zip
    220 bajta · Pregleda: 42
Meni msi mx440se sa pasivnim hladjenjem na gpu, trenutno stoji na 300/566 sa fabrickih 250/400 i sve radi bez ikakvih problema bez dodatnog hladjenja u kucistu.. ocigledno da su te serije grafickih kartica veoma kvalitetno izradjivanje sa brzom memorijom (za 600mhz tj 300ddr treba u teoriji 3,3ns)
 
jes da tema praistorijska, al evo i mojih rezultata
-otvoren prozor, napolju oko 0, 380/580
ludo su se klokovale te MSi (jel to ona zelena skracena sa crnim hladnjakom)
 
@okijum
Jok, dugacka crvena sa crnim pasivnim :).
 
Ja sam imao Prolink (svojevremeno) sa pasivnim hladjenjem, ako se dobro secam CPU380/Mem590

p0z
 
Nazad
Vrh Dno