Šta je novo?

MSI K8N Neo3 - zanimljiv hibrid

[Mancha]

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
23.12.2001
Poruke
2,016
Poena
690
Naleteo sam pre neki dan na MSI site-u na link ka biosu za K8N Neo3 i pitao se sta je sad pa to posto je u product listi nije bilo nigde. Danas se pojavilo i to:
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=642

Naime, radi se o NForce4 ploci za socket 754 (sto je i bilo najavljivano), ali ono sto je neobicno je sto ploca ima i AGP i PCI-E + 3 PCI slot-a
Tacnije, AGP i nije bas AGP, vec Advance Graphics Riser (AGR) i ne podrzava bas sve karte, ali sve jedno, veoma zanimljivo.
 
Odlicna fora jos da se pojave 90nm procesori u 754 i ne bi ni razmisljao o s939 :)
 
Sasa je napisao(la):
Odlicna fora jos da se pojave 90nm procesori u 754 i ne bi ni razmisljao o s939 :)
Pojavio se 90nm Sempon za S754! Doduse u Japanu...
Sto se tice ove AGR tehnologije treba imati u vidu da samo odredjene kartice mogu ici na plocu i to sa odredjenim BIOS-ima (evo spiska: http://www.msi.com.tw/html/products/mainboard/agr/7135agr.pdf)
Samo da ne bude kao i sa sjajno zamisljenim DBS sistemom na NEO4 Platinumu koji radi samo sa jednim drajverima...
 
Poslednja izmena:
Nedjo je napisao(la):
Pojavio se 90nm Sempon za S754! Doduse u Japanu...
Sto se tice ove AGR tehnologije treba imati u vidu da samo odredjene kartice mogu ici na plocu i to sa odredjenim BIOS-ima (evo spiska: http://www.msi.com.tw/html/products/mainboard/agr/7135agr.pdf)
Samo da ne bude kao i sa sjajno zamisljenim DBS sistemom na NEO4 Platinumu koji radi samo sa jednim drajverima...

Neka i bude, koga jos zanima AGP ?!?

A sto se tice nF4 Ultra, jel znas sta se desava kada prespojis mostic na nF4Ultra cipu ? :)
 
Sasa je napisao(la):
Neka i bude, koga jos zanima AGP ?!?

A sto se tice nF4 Ultra, jel znas sta se desava kada prespojis mostic na nF4Ultra cipu ? :)
ne znam!
Nisam imao patent olovku pri ruci kad sam stavljao novi chipset kuler na MSI, pa nisam isprobao! A nisam u datommomentu imao ni dve identicne 6600GT, a bogami ni SLI mosti, pa da vidim da li bi radio DBS sa poslednjim drajverima... nekom drugom prilikom!
 
Nedjo je napisao(la):
Samo da ne bude kao i sa sjajno zamisljenim DBS sistemom na NEO4 Platinumu koji radi samo sa jednim drajverima...

To sam chitao u vasem testu... I nije mi bilo jasno? Jos mi nije bilo jasnije zasto kod onih MSI video kartica zbog drajvera nije hteo da radi cooler??? :D
 
Majstor^Zivota je napisao(la):
To sam chitao u vasem testu... I nije mi bilo jasno? Jos mi nije bilo jasnije zasto kod onih MSI video kartica zbog drajvera nije hteo da radi cooler??? :D
Jednostavno preko 66.81 drajvera nVidia vise nedozvoljava da se Ultra moze prepoznati kao SLI, te MSI-ova i DFI-ova krajnje zanimljiva DBS ideja ne moze da funkcionise! Sa nvidijine strane, stvar je potpuno jasna! Ako hoces SLI plocu ti kupi SLi chipset... i tom prilikom potrosi mnogo ise nego za Ultra chipset1!
Sto se tice kulera, to je bio pravi trip i zaista nemam predstavu zasto se dogadjalo to sto se dogadjalo, zato smo i odradili testove sa dva drajvera!
 
Nazad
Vrh Dno