Šta je novo?

MSI B550 A PRO FLASH BIOS

savic7

Zapažen
Učlanjen(a)
05.11.2023
Poruke
13
Poena
5
Pozdrav,skinuo sam zadnju verziju biosa i ukopcao na flash usb za BIOS,sve je izvadjeno iz maticne,ukopcan kabal za cpu i maticnu napajanje i blinka mi vec 30min nista se ne desava i sija CPU belom bojom,zna li neko fix problem,probao sam i druge verzije isto se desava
 
Možda do flesha...
Jesil format flešku,,fat32?
 
Nem pojma,jedino ako imaš neki drugi da probaš..
Jesi li probao da promeniš ime fajla kako već ide za msi...MSI.ROM?

Probaj i bez cpu-a i njegovog napajanja,samo 24pin za ploču
 
Nem pojma,jedino ako imaš neki drugi da probaš..
Jesi li probao da promeniš ime fajla kako već ide za msi...MSI.ROM?

Probaj i bez cpu-a i njegovog napajanja,samo 24pin za ploču
Preimenujem isto,nece. Sada cu probati samo sa 24pin na plocu
E sad zaboravio sam da naglasim da imam bqt l8-cm-530w napajanje,prosli put sam okacio objavu i rekli su ljudi da moze da istera r5 5600x sa tom maticnom....ja ne znam u cemu je problem
 
Ako neće opet nemam ideje,sačekaj još nekog sa odgovorom...Jedino drugi flesh da probaš eventualno.
Dešava se i to...
Samo polako,korak po korak po uputstvu.
 
Probao sam prvih oar verzija,ništa se ne dešava,samo blinka jedno pola sata ako ne i duže i to je to
 
Blinka flesh ili led kod dugmeta ?Stavio si ga verovatno u odgovarajući usb koji je namenjen za fleshovanje?
 
Plašim se da je ploča otišla, tj. da se BIOS spucao, kao meni na B450 Gaming Plus Max prošle godine.
 
Ako neće opet nemam ideje,sačekaj još nekog sa odgovorom...Jedino drugi flesh da probaš eventualno.
Dešava se i to...
Samo polako,korak po korak po uputstvu.
Ma probao ih 7 komada,svaki put isto
Blinka flesh ili led kod dugmeta ?Stavio si ga verovatno u odgovarajući usb koji je namenjen za fleshovanje?
Blinka crvena i sija cpu belom bojom i to je to
Plašim se da je ploča otišla, tj. da se BIOS spucao, kao meni na B450 Gaming Plus Max prošle godine.
Kako je moguće kad sam sve radio kako su ljudi rekli,zadnju verziju biosa na flesh prmenio ime MSI.ROM izvadio sve iz pca ostavio 24pinski i cpu pin i probao isto se dešavalo
 
Ne znam...ili nešto nisi odradio kako treba ali ti je promaklo, ili te je strefio maler pa je zaribala ploča.
Ja sam nedavno na isti način flashovao dve MSI ploče, AMD i Intel, i sve je prošlo bez problema...
 
Kako je moguće kad sam sve radio kako su ljudi rekli,zadnju verziju biosa na flesh prmenio ime MSI.ROM izvadio sve iz pca ostavio 24pinski i cpu pin i probao isto se dešavalo
I ja sam sve radio kako treba i to nije bio prvi put da flešujem BIOS na toj ploči. Ako je u garanciji, reklamiraj. Meni su prihvatili reklamaciju, jer tako nešto ne sme da se desi.
 
Nazad
Vrh Dno