Šta je novo?

MSI B450M mortar, loše odrađen apdejt BIOSa

Skinuo CPU...pa tu nije bilo ni grama paste :)...eto i to sredio, skinuo RAM, HDD...sve. Ajde, probaću da opet formatiram flešku pa da stavim neki bios iz 2020te.
E...a pazi sada foru...kada skinem bios i ostavim njegov originalni naziv onda fleška treperi desetak sekundi i stane...ali kada promenim ime u MSI.ROM onda krene da radi update ali zakuca posle par treperenja
Promeni flešku sa koje radiš update, možda je to problem.
Iz win-a je formatiraj u fat32, prekopiraj bios u root fleške, promeni naziv u MSI.ROM, ubodi u "flash bios port" pozadi - to je usb2.0 pored "flash bios button"; nadam se da nisi pokušavao sa bilo kojim usb-om, pošto mora ovaj.
Otkači sve osim napajanja (4-pin za cpu i 24-pin atx).
Stisni "Flash bios button".

Još samo jedno pitanje...Matična je u kućištu, postavljena na odstojnike i ne dodiruje ga?
 
Poslednja izmena:
Promeni flešku sa koje radiš update, možda je to problem.
Iz win-a je formatiraj u fat32, prekopiraj bios u root fleške, promeni naziv u MSI.ROM, ubodi u "flash bios port" pozadi - to je usb2.0 pored "flash bios button"; nadam se da nisi pokušavao sa bilo kojim usb-om, pošto mora ovaj.
Otkači sve osim napajanja (4-pin za cpu i 24-pin atx).
Stisni "Flash bios button".

Još samo jedno pitanje...Matična je u kućištu, postavljena na odstojnike i ne dodiruje ga?
Skoro sam sve to tako i uradio!
Promenio sam više fleški, pokušao nekoliko puta sa razlličitim verzijama bios-a, promenio ime u MSI.ROM svaki put kada bih probao sa drugom verzijom, i uvek sam išao sa zadnje strane, sa matične ploče baš taj specijalni ulaz za fleshbios, kao i preko tog dugmenceta...i ništa.
Matična ima te distancere, ne dodiruje kućište.
Juče ujutru sam izvadio bateriju i nisam je vraćao ceo dan. Stavio sam je sinoć oko 22h ali nisam ništa isprobavao....probaću kada dođem sa posla kući da li je to dalo nekog rezultata!
 
Nazad
Vrh Dno