Šta je novo?

Msi b450 max plus Problem

Bradivko

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
48
Poena
160
Uzeo sam pomenutu plocu pre par dana, i ploca daje sliku preko integrisane karte jer je u pitanju athlon 3000g
Kad stavim graficku opet upali skroz normalno bez obzira na integrisanu kartu, ali kad stavim 2 kartice baca black screen.
Nista se ne desava, upali se sve, ali nema slike
Apsolutno je isto kad se u biosu iskljuci ili ukljuci integrisana
Sa jednom kartom daje sliku, sa dve ili više black screen.
Instalirao sam novi bios, situacija je ista
Zamenio redosled karti, isti problem
Jedino nisam zamenio procesor, ali imam r5 3600 pa mogu i to, mada mislim da nije tu problem.
Ako je neko imao iskustva sa ovakvim stvarima ili slicnim i zna nesto o tome molio bih da pomogne, kao i ostali clanovi foruma.
Post automatically merged:

Pokusao sam i ram da ubacim u sva cetiri slota i dual channel, nista se ne desava
Takodje sam ubacio prazan ssd, bez ikakvih drajvera, ista stvar
 
Bradilko, pod jedan, - pozdravi Stojàna i Cacu.

Pod dva, hybrid Crossfire ne radi na AM4 platformi, štoćereći da integrisana i diskretna (ona u PCI express slotu) grafika neće da radu zajedno.
Daklem biraš, jedna ili druga.

Što se Krosfajera tiče Mogao bi, svakako, da baciš pogled na ovo kvalitetno štivo

Ukoliko si mislio (a bilo jeste nejasno) na dve grafike u PCI express slotevima, trebalo bi da preciziraš o tkojim se kartama radilo, daklem oznaka, tip i broj, kao i količina video ram memorije.

Ovako samo možemo da nagađamo, bauljamo u mraku, i u načelu, vrludamo.
 
Poslednja izmena:
Nije u pitanju ni sli ni crossfire, vec mining
Grafike su 5x1060 1x1070 i 1x1660
Ukljucio sam mining mod u biosu, to nije problem
Znam da moram da se opredelim, ali kad se opredelim za diskretnu, ne mogu da vratim na integrosanu, a kamoli da nakacim jos 2,3,4,5 ili vise kartica
Jednostavno, ploca se ne pali sa vise od jedne diskretne kartice i kad se upali sa jednom ne mogu da vratim na integrisanu bez restarta biosa
 
Probao sam sad i sistem eliminacije, skidanjem kartica sve dok ne ostane 1 ili integrisana, nista se ne dogadja, black screen opet
 
Rastavio sam sve, ubacio karticu u slot x 16, ubaci HDMI u kartu - black screen
Rastavio sam opet sve, ubacio HDMI u ploču da probam preko integrisane - black screen
Da bih dobio sliku, moram skinuti bateriju od biosa, skinuti proc i ostaviti sve pola sata, ali cim nakacim kartu opet black screen
Probao sam ovo sa 6 različitih kartica, na 6 razlicitih slotova, stalno isto
Akp neko zna o cemu se radi, dobro bi mi dosla pomoc, izgubio sam zivce 😔
 
Predpostavljam da problem moze da lezi u tome sto vecina APU-a ima smanjenu kolicinu dostupnih PCI-E lane-a. Izguglaj malo, nisi jedini koji je imao problem. Takodje, mozda bi bolje bilo da pitas u podforumu za mining, mozda ces tamo naici na nekog ko je imao vise iskustva.

U BIOS-u potrazi opciju "Above 4G Mapping" ili "Above 4G Decoding", ukljucivanje te opcije mozda pomogne. Nema veze sa problemom iznad, to je nesto sto pomaze plocama da prepoznaju/adekvatno adresiraju veci broj grafickih.
 
Nazad
Vrh Dno