Šta je novo?

MSI 760GM-P23 i 965be

iwcham

Slavan
Učlanjen(a)
29.04.2005
Poruke
1,426
Poena
360
Radice bz ikakvih problema. Cak i taj buldi sto ti stize mozes na tu plocu da stavis. :D
 
UF ta ploca je pravo cudo kako su je sklepali!!!Na sajtu stoji da ploca podrzava CPU sa max 95W TDP?!Ovo ima i integrisanu grafiku?(u specifikacijama nije navedeno?!)
P.S.Pogledajte note 1 i 2 na zvanicnom sajtu,samo to ce vas uputiti da bezite od ove ploce...
 
http://www.msi.com/product/mb/760GM-P23--FX-.html#/?div=CPUSupport

obrati paznju na naznake da " povodom nekih ogranicenja u dizajnu ploce, ogranicena je na procesore max 95w potrosnje " kao i " shodno izradi naponskom delu ploce, molimo vas da ne pokrecete programe koji koriste visoka opterecenja proca iliti burn in testove "
verovatno se misli da ces znacajno smanjiti zivotni vek ploce - verovatno cak i spaliti istu, a mozda ce u tom procesu jos koja komponenta otici u vecna lovista.

licno ja taj procesor ne bih stavljao na tu plocu, ne vidim ni da je podrzana, ( kao ni 8150 ), a ostalo zalazi u domen predvidjanja hoce-nece / manja-veca.

e sad za ljude avanturiste ovo bi bio pravi izazov koji bi ( mozda ) radio ( neko vreme )
 
Probaj sa tom plocom,mislim da asus isto ima AM3+ plocu koja podrzava 125W TDP pa cak i 140W TDP CPU a da se cena krece isto oko 50e.Bocni buldija ako smes na plocu od 50e cisto da uporedimo koja je razlika izmedju TOP i skart segmenta :)
 
Poslednja izmena:
S obzirom da je 8150 na radnoj garanciji, tesko da cu to uciniti :)
 
Obrati pažnju na to da ima phenoma 965 koji su deklariasani na 140W, pa pazi kada budeš kupovao ploču.
 
Poslednja izmena:
DA, ovo nista ne valja. Nema ga 965be jer ne moze preko 95w tdp. Ali zato moze ova:

http://www.emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-am3+-760g-gigabyte-ga-78lmt-s2p-vga.11.html?productId=18870

Ta ploca je bila moj izbor i to cini mi se rev. 3.1 ali sam se ipak odlucio za http://geizhals.at/deutschland/644321
Samo je bezobrazna cijena u Srbiji, ~65Eura :S:

P.S. U vezi GA ploce: Malo mi je cudno sto rev. 3.1 ima 4+1 naponsku a 4.0 ima 3+1 ali solid kondenzatore...
 
Poslednja izmena:
UF ta ploca je pravo cudo kako su je sklepali!!!Na sajtu stoji da ploca podrzava CPU sa max 95W TDP?!Ovo ima i integrisanu grafiku?(u specifikacijama nije navedeno?!)
P.S.Pogledajte note 1 i 2 na zvanicnom sajtu,samo to ce vas uputiti da bezite od ove ploce...

Napljuvaste plocu bez ikakvog razloga. Mozda nije adekvatna za Iwcham-ove potrebe ali nije bas takav trash.
Ploca inace vredi i vise nego sto kosta, a ako pogledate listu podrzanih procesora videcete da na njoj moze da se zasniva konfiguracija sasvim pristojne snage. A kosta koji evro preko 30.
Licno sam sklopio dve Athlon konfiguracije sa ovom plocom i obe rade kao satic.
 
Napljuvaste plocu bez ikakvog razloga. Mozda nije adekvatna za Iwcham-ove potrebe ali nije bas takav trash.
Ploca inace vredi i vise nego sto kosta, a ako pogledate listu podrzanih procesora videcete da na njoj moze da se zasniva konfiguracija sasvim pristojne snage. A kosta koji evro preko 30.
Licno sam sklopio dve Athlon konfiguracije sa ovom plocom i obe rade kao satic.

Koji si Athlon sklepao u nju? posto ja planiram da nabodem ovaj moj X3 455 u nju i da probam ACC... hoce li to gurati lepo ili da otkljucavanje cuvam za nesto malo ozbiljnije?
 
Jedan je bio athlon x4 640, a drugi je bio bas taj x3 455, ali nije bilo srece sa otkljucavanjem. Za utehu mogao je bez problema na 3.9 samo uz podizanje magistrale, izvrteo testove i nije se uopste grejao. Doduse hladi ga Alpenfohn Broken.
Da li bi se mozda otkljucao na nekoj drugoj ploci ne znam. Ne znam ni koliki je uopste procenat uspesnih otkljucavanja za x3? Nisam se mnogo udubljivao u tu problematiku, vlasniku su sasvim dovoljne i performanse na defaultu kao x3, pa je ostalo za sada na tome.
 
Eee, pa super to je ionako x4 bez l3 cache-a, tako da ako fura taj AX4 onda ce i ovaj moj otkljucan ili ne bez problema... Hvala!
 
Athlon II 455 se teze otkljucava. Probajte sa Athlon II 445 440 ili starije. Neki su cak bili Deneb uzorci(zakljucani).

Inace, ploca je skroz OK za te pare.
 
@disha_m:Slazem se da je ploca ok za x2,x3,x4 atlone,cak je ogroman plus sto se za smesnu svotu novca moze ubosti ram i x2 cpu i koristiti integrisana grafika?!(iako na sajtu nije navedena ta opcija?)
Mada stojim pri tome da je ploca apsolutni krs za Phenom i FX procesore,iako pise da podrzava odredjene u zavisnosti od TDP.
 
Pa, kupio sam 870s-c45 (fx)... Nista od otkljucavanja, kada i upalim acc prikazuje mi samo 3 jezgra. Od mnnogih pokusaja jednom je uspeo da mi bootuje bios sa Phenom II x4 b55, ali nista vise zakuca u Win boot-u i onda opet ocitava x3, iako je ukljucen acc. Svakako dobro je i ovako, uspeo sam bez dizanja napona da naguram 3.96 GHz :D. Ova je ploca dobra, nema int. VGA, ali ram radi na 1600 (O.C.).

Edit: zaboravio sam da napomenem da sam na MSI forumima naleteo na neke price kako je amd poceo da lasercut-uje jezgra kako se ne bi mogli otkljucavati procesori, a konkretno sam naleteo na tu temu cesljajuci o mom procu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno