Šta je novo?

MSI 1060 3GB Fan Curve problem

nemanja_tr

Poštovan
Učlanjen(a)
28.03.2018
Poruke
60
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 3770
GPU
GTX 1060
Zvuk
Harman Kardon AVR132 / Monitor Audio / Jamo / Magnat
Laptop
Lenovo 330-15IKB
Mobilni telefon
Motorola EDGE 20
Steam
https://steamcommunity.com/id/nemke92/
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav drugari, presao sam sa rx560 na 1060 i naleteo na problem prilikom podesavanja ventilatora. Postoji neka default vrednost za ventilatore koju nikako ne mogu da promenim, ispod 35% ih je nemoguce postaviti. Ima li neko resenje za ovaj problem ? U kucistu imam noctue i fractal ventilatore, napajanje je fanless i dosta mi smetaju ovi na grafickoj kad su na 35% u idle modu. Hvala!
Screenshot_1.png
 
Mislim da ne moze ispod 35% jer su takvi ventilatori, meni na RX 480 ne moze ispod 30%, zavisi od kartice, vidjao sam da ne moze ispod 45%, dal je do drajvera ne znam.
 
Definitivno je u pitanju jeftinija verzija kartice, i ja citao da pojedini modeli ne mogu ni ispod 50%, tako da ne smem da se zalim :)
Pokusavam sa starijom verzijom afterburnera sada ali bezuspesno.
 
Imao sam slično iskustvo sa svojom ASUS 1060 3GB. Fan nije mogao ispod 35% (ili koliko beše već tada). Malo sam googlao i našao podatak da poslednji BIOS za tu seriju kartica uvodi fanless mode, tj. mogućnost da se ventilatori uopšte ne vrte ako nema opterećenja.

Progutao sam knedlu dok je rađen update BIOS-a GPU-a (pogotovo u ovo nevreme sa cenama) i dobio sam to što sam tražio. 0% fan speed kada nema opterećenja, ono što npr. kod Sapphire 580-ke sa 8GB dolazi out-of-the-box (koja mi je u drugoj mašini). Ovo je moje iskustvo, update BIOS-a svi rade svakako na svoju odgovornost ;)
 
imao sam od gigabaytove 1060 3gb nije islo ispod 35 mora da se vrate normalno za njih
 
Nazad
Vrh Dno