Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

Biće kao da si zazidao predji deo. Mnogo je to otpora filter i stranica ko luk i slaninica.
Mada javi kako se drže temperature.
Temperature su iste kao i pre ovog premeštanja.
To mi je nekako i očekivano, jer je jedina rauzlika u putu usisavanog vazduha ovo
  • ranije: mreža na maski -> filter -> ventilatori
  • sada: filter -> mreža na maski -> ventilatori
Tj, samo su filter i mreža zamenili redosled.

Ova zamena se naravno može uraditi i bez premeštanja ventilatora sa unutrašnje na spoljašnju stranu rama kućišta (tj. u prostor između kućišta i prednje maske) samo što je to tada stvar izbora/radoznalosti/probe. Ali ako se ventilatori premeste onda je "fasada" maske jedino prostalo mesto na koje se filter može staviti.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li mogu da se nadju ovi magnetni filteri negde? Kao sto je prednji za ovo kuciste ?
 
Nisam video kod nas. Napraviš. Fiber mreža za komarnike, ima raznih gustina, isečeš na meru, po obimu zalepiš samolepljivu magnetnu traku. Ili naručiš sa Ali-ja, ali nisam siguran da ćeš naći filter tačnih dimenzija, verovatno bi morao da se prepravlja.
 
Nisam video kod nas. Napraviš. Fiber mreža za komarnike, ima raznih gustina, isečeš na meru, po obimu zalepiš samolepljivu magnetnu traku. Ili naručiš sa Ali-ja, ali nisam siguran da ćeš naći filter tačnih dimenzija, verovatno bi morao da se prepravlja.

Skinuo bih ja sa ove trenutne magnete i prilepio na novu. Pa da, izgleda da je jedino resenje da se naruci nova, ja bih istog materijala, ovo je neka aluminijska, ne bih bas te za komarce, nije mi za PC :D
 
Ne ozbiljno, imam ovo kučište i interesuje me kako se skida pošto nisam nigdje našao primjer, jel treba iznutra šta prvo odvrnut ili kako? Vidim ima ispod da se uhvati rukom i povuče ali nisam siguran jel ga samo tako povučem malo jače da ga otvorim ili ima još nekih caka?
Post automatically merged:

Ja sam skinuo prednji filter, prebrišem samo prednju stranu jednom nedeljno.
Filter nahvata toliko prašine da postane kao zid, blokira mnogo vazduh.
Teško se skida prednja maska bar u mom slučaju i mnogo je smor.
Kako se skida, jel se samo povuče rukom ispod i tjt?
 
Zavučeš i povučeš :D
 
Kao kod svih jeftinih kućišta, cimneš i moliš Boga da nisi skršio nešto, heh...
 
Deluje da jeste
 
Pozdrav svima,
pažljivo sam pročitao svih dosadašnjih 8 strana o kučištu koje ima tek par dana. Juče je stigao CPU i konačno smo mogli da sastavimo "ljutu" mašinu :D.
Ono šta mene muči je to, zašto BIOS matične ploče ( Gigabyte B560M Aorus Pro) vidi samo ventilator od CPU. Ova 4 ventilatora sa kućišta kao da i ne postoje. Isto je kada koristim System Information Viewer koji sam "skinuo" sa Gugabyte sajta. Vidi se samo ventilator od CPU , lepo pokazuje brzinu istog. Ali 4 ventilatora kao i da ne postoje, a tu su i lepo se vrte i svetlucaju ;)
Kabliće koji idu od kontrolera kućišta spojio sam na D_LED1 (onaj deblji kablić sa tri rupice) i na SYS_FAN3 (dvožilini kablić na kome piše PWM). Probao da spojim PWM kablić i na SYS_FAN2 ali je rezultat isti, ventilatori se ne vide.
U BIOS-u je kod FAN control mode namešteno na PWM.

Sva četri ventilatora lepo rade, ali da li ikako mogu da regulišem njihovu brzinu. Takođe ni program Gygabite RGB Fusion ne mogu da koristim jer se ventilatori ne vide.
Da li ima rešenja mojoj muci?
Hvala svima unapred na potrošenom vremenu i odgovorima
 

Prilozi

  • D_LED1.jpg
    D_LED1.jpg
    347.5 KB · Pregleda: 64
  • SYS_FAN3.jpg
    SYS_FAN3.jpg
    348.2 KB · Pregleda: 41
Vrati se malo unazad, pa pročitaj postove #78, #83, #158 i slične.
 
Pozdrav svima, pre par dana sam kupio ovo kućište. Zadovoljan sam sa svime osim sa ventilatorima. Javlja se problem. Ventilatori se vrte i čuju se poprilično dok je računar idle, i onda se utišaju na neki kratak trenutak, i odmah zatim se nastavlja buka. U BIOS-u su bili na silent modu, probao sam staviti na standard, ista stvar, i probao sam full speed gde se takav problem ne javlja ali su ventilatori jelte očekivano stalno glasni. Matična mi je Asrock B450M HDV r4.0
Da li neko zna kako bih mogao rešiti problem? Drugar mi je rekao da postoji mogućnost da ventilatori ne dobijaju dovoljno struje. Napajanje koje koristim je Chieftec ELP 600s.
Hvala.
 
Kako si ih povezao? Da li na PWM ili na obican header? Treblao bi da imas manualno podesavanje broja obrtaja u zavisnosti od temperature.
Po tome kako si objasnio, rekao bih da je preveliki broj obrtaja na nekoj uobicajenoj temperaturi i da se zbog toga cuju glasno, trebalo bi da mozes samo malo da pomeris skalu i da sve legne kako treba
 
Povezani su da očitavaju cpu temperaturu, 90% sam siguran. :)

Samo cpu (ryzeni 3000 serije posebno) skakuću tako gore dole po 10-15-20 stepeni očas posla i dižu-spuštaju obrtaje.

Uzmi i prebaci da ti ventilatori čitaju npr vrm temperature (ako mogu) i sa obzirom da vrm temperature ne skaču gore dole kao nezdrave, i kriva ubrzavanja i usporenja će da bude blaža.
 
Povezani su da očitavaju cpu temperaturu, 90% sam siguran. :)

Samo cpu (ryzeni 3000 serije posebno) skakuću tako gore dole po 10-15-20 stepeni očas posla i dižu-spuštaju obrtaje.

Uzmi i prebaci da ti ventilatori čitaju npr vrm temperature (ako mogu) i sa obzirom da vrm temperature ne skaču gore dole kao nezdrave, i kriva ubrzavanja i usporenja će da bude blaža.
Da, imam Ryzen 5 2600. Sumnjam da mogu da podesim da gledaju VRM, imam opciju samo da gleda CPU temp i Motherboard temp.
Kako si ih povezao? Da li na PWM ili na obican header? Treblao bi da imas manualno podesavanje broja obrtaja u zavisnosti od temperature.
Po tome kako si objasnio, rekao bih da je preveliki broj obrtaja na nekoj uobicajenoj temperaturi i da se zbog toga cuju glasno, trebalo bi da mozes samo malo da pomeris skalu i da sve legne kako treba
Ukačen je na CHA_FAN 1 slot ako na to misliš. Mogu Vam uslikati BIOS konkretno za podešavanja ventilatora.
Edit: Kabl koji ulazi CHA_FAN 1 je obeležen PWM
 
To je onda to, tako je i kod mene povezano. Daj sliku iz biosa, tu je resenje problema..

Jeeeeedino ako ti taj CHA_FAN 1 header nije PWM, to mozes da proguglas
 
Da, imam Ryzen 5 2600. Sumnjam da mogu da podesim da gledaju VRM, imam opciju samo da gleda CPU temp i Motherboard temp.

Ukačen je na CHA_FAN 1 slot ako na to misliš. Mogu Vam uslikati BIOS konkretno za podešavanja ventilatora.
Edit: Kabl koji ulazi CHA_FAN 1 je obeležen PWM
Stavi motherboard temp, to je vrm u većini slučajeva. Probaj tako i vidi kako radi i da li će da skakuće gore-dole svaki tren.
 
Ovo sam pronašao na sajtu od matične. Nisam siguran da li Vam je od koristi.

To je onda to, tako je i kod mene povezano. Daj sliku iz biosa, tu je resenje problema..

Jeeeeedino ako ti taj CHA_FAN 1 header nije PWM, to mozes da proguglas
Sad ću uslikati pa šaljem. Hvala.

1624366226172.png1624366226172.png1624366196017.png
 
Koliko vidim na ovoj srednjoj slici stoji da ti je Chassis Fan 1 Temp Source = Monitor CPU kao sto je dzoni pretpostavio da je, sta imas jos od ponudjenih opcija?
 
Prebaci na maticnu za pocetak, na prvoj slici je ona na 39 stepeni sto bi znacilo da ce ti ventovi biti na 40% sudeci po slici u sredini a to je opet dovoljno tiho. Mozes cak i da smanjis, da stavis da je do 50 stepeni na 30% brzine. Tako pomeras brojke gore dole dok ne nadjes kombinaciju koja ti odgovara u smislu buke i temperature :)
 
Pojavio se u prodaji kod nas MS IMPERO P500 ARGB ventilator hub. Cena je oko 800-900 dinara. Prodaj taj hub od Titana i povezi ventilatore na ovaj Impero. Sve ima na daljinskom pa i kontrolu brzine ventilatora half i full speed.
 

Prilozi

  • ms-impero-p500-argb-ventilator-hub-slika_1012_1012.jpeg
    ms-impero-p500-argb-ventilator-hub-slika_1012_1012.jpeg
    90.9 KB · Pregleda: 48
  • Like
Reagovanja: BoT
Pozdrav ekipo! Citao sam boga oca foruma i iskreno da vam kazem nigde nisam naisao da se prica o pojedinacnoj kontroli svakog fan-a. Pa me zanima da li je neko uspeo da se izadje na kraj sa ovime? Maticna mi ocitava sve fanove,ali problem je kad hocu pojedinacno da ih podesavam. Ocitava sva 4 fana ali zapravo samo fan 3 kada podesavam menja se brzina svih fanova. Potrebna mi je ova opcija jer zelim da izduvni bije na 100% kada mi graficka postigne odredjenju temperaturu da bih brze izbacivao topli vazduh iz kucista. Da li je neko od vas uspeo da postigne ovako nesto sa ovim kucistem?
 
Pojavio se u prodaji kod nas MS IMPERO P500 ARGB ventilator hub. Cena je oko 800-900 dinara. Prodaj taj hub od Titana i povezi ventilatore na ovaj Impero. Sve ima na daljinskom pa i kontrolu brzine ventilatora half i full speed.
Moze neki video? Posebno pitam zbog promene brzine. Jer ne mogu u biosu svaki posebno da podesavam,bios ocitava sve posebno ali samo fan 3 (na primer) ima funkciju,i prema tom podesavanju svi se vrte na brzinu koju odredim.
 
Pa ako su ubodeni kroz kontroler u jedan header onda ne mozes. Ako ih otkacis i ubodes direktno u plocu onda bi trebalo da mozes da podesavas svaki za sebe
 
Ja to ne bih ni pokusavao iskreno, a ne verujem ni da bi radilo jer ne znas koji su pinovi za argb a koji za struju..

Je l' ti bas treba da ti out fanovi vuku sa 100%? Nemoguce da je temperatura bas tolika da oni moraju da rade punom parom
 
Ja to ne bih ni pokusavao iskreno, a ne verujem ni da bi radilo jer ne znas koji su pinovi za argb a koji za struju..

Je l' ti bas treba da ti out fanovi vuku sa 100%? Nemoguce da je temperatura bas tolika da oni moraju da rade punom parom
Provalio sam kako mogu da ih roknem na 100 kad mi je to potrebno. Fan control v90 software,sreca ocitava isto kao i u biosu,tako da samo fan3 kontrolisem i mogu manualno da ih roknem na 100% kad derem tako neku igricu,mislim igram najvise remake Paragona (3d moba),ostale tu i tamo,pa mi bas treba jer igram po 5 sati sigurno. Pa temperature su ekstra,cpu je 60c a na Warzone 65c (1600AF oc na 3.7 na 1.28v),napravio sam agresivni fan curve profil,necu da ih vidim da prelaze 70c :D A gpu (RX 580 undervoltovana,verovatno cu morati da menjam pastu na kraj letnje sezone,da je osvezim malo) isto agresivni fan curve,pa me malo nervira kad stigne 68c-70c jer je 100% fan speed na 73c,i onda kontam da se malo muci da je ohladi jer iz kucista ne moze da izbaci vruc vazduh. A ovi fanovi na kucistu prate temp CPU-a, na 65c rade max speed.
 
S obzirom da nigde ne mogu da se nadju posebno ovakvi kuleri kao sto ima ovo kuciste, da li je neko zainteresovan da kupi sa mnom celo kuciste po pola i da uzmemo po 2 venta? Sto se tice samog kucista, meni ne treba, moze da ga zadrzi. Ko je zainteresovan, neka mi pusti poruku u inbox.
 
Nazad
Vrh Dno