Motorola Srbija na Forumu

Gorth

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.11.2006
Poena
48
Jedno pitanje za @Motorola Damir da li mozete da stupite u kontakt sa nekim iz "centrale" da ih priupitate kako to da reklamiraju da se Edge 20 serija reklamira da ima sjajne kamere a kad se pogledaju testovi (benchmark ne racunam jer je uradjem onako povrsinski) i iskustva nasih ljudi sa foruma koji su kupili telefone, sve je samo ne tako. Odlican je hardver od procesora do senzora koji je motorola ugradila, ali slike nemaju fokus i ostrinu, ceo softver i obrada slika je na nivou nekog srednjeg segmenta. Pa eno na GSM areni su uradili lepu analizu slika sa Edge 20 modela i vidi da ako slikamo u 108mp rezoluciji pa onda mi sami smanjimo na 12MP slike su bolje nego ako to motorolin softver sam uradi.... Zar je toliko tesko da se izdvoji novac i da se posveti paznja jednoj od najbitnijih stvari u telefonu. :)
Eto ako moze da se sazna, da li planiraju da peglaju softver kamere i da ga dovedu na nivo koji je u skladu sa cenom (ne racunam ovu cenu kod nas ona je sjajna i ispod cene ostatka sveta). Hvala :)

wladymeer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poena
48
Kao neko ko je bio jako jako zagrižen da uzme Edge20 Pro i po prvi put odvoji više novca za telefon evo ukratko mojih utisaka

Jako sam zadovoljan sa:
• cenom
• izradom telefona
• baterijom
• količinom RAM memorije i prostora
• operaritvnim sistemom i svim gestures koji ste implementirali
• odzivom telefona
• telefoto kamerom
• količinom svetla koje glavna kamera skuplja u polu-mračnim situacijama
• svim opcijama vezano za Ready For uključujući i kabl uz pakovanje
• podrškom za 5G mrežu
• 2 godine garancije na bateriju

Ali ovo su stavke koje su me odvratile od zadržavanja telefona:
• softver kamere i obrada fotografije
• OIS na glavnoj kameri deluje kao jako potrebna stavka kada je telefoto kamera 5x - u praksi se lako može desiti da 3x ili 4.3x zoom bude dovoljan a u tom slučaju nema pomoći od stabilizacije koja je itekako potrebna na tim vrednostima.
• neizbalansirani kolorit / osvetljenje izmedju glavne i telefoto kamere koja malo smanjuje zabavu sa video zapisima uz promenu zooma.
• nedostatak 3.5mm izlaza
• kvalitetom mikrofona za video zapise

U principu, kada bih znao da ćete u narednih pola godine uvesti
osetnu optimizaciju softvera kamere
dodatne audio funkcije za mikrofon (poput ekvilajzera i limitera ili kompresora (eventualno) kao i opcije za noise canceling)

I usput jedna zelja - razmotrite za ubuduće i neke manje modele telefona - voleo bih da vidim ovakav model u 6-6.2" pakovanju.

I bravo još jednom, što rekoše neki ljudi, Edge20 serijom ste skrenuli paznju na sebe na jako pozitivan način i želim vam da tako nastavite dalje.

hybrid

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.08.2017
Poena
18
Pozdrav,interesuje me da li će edge 20 serija biti u mts-u i kada?

Motorola Dejan

Vendor official support
Vendor
Učlanjen(a)
19.03.2020
Poena
8
Motorola Edge 20 stiže za nekoliko dana u MTS, za ostale modele javljamo kad budemo imali preciznije informacije.

jankomen

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
12.05.2020
Poena
1
Pozdrav. Zanima me da li će Motorola Edge 20 Pro ponovo biti u ponudi kod operatera A1.

Motorola Damir

Vendor official support
Vendor
Učlanjen(a)
19.03.2020
Poena
8
Pozdrav,
U narednih 7 dana očekujemo nove količine, za A1, Telenor, kao i u slobodnoj prodaji, kod retail partnera.

Vrh Dno