Šta je novo?

Motorola One

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,891
Poena
210
Da otvorimo temu za novi Motorola One koji je od petka poceo da se prodaje u Vip-u i kroz 10-dana se ocekuje kod svih vecih ritejlera.

https://www.motorola.com/rs/sr/products/motorola-one

Hardver prilicno dobar za ovaj cenovi rang.

SnapdragonTM 625
Memorija 4gb/64gb
5.9” HD+ (720 x 1520) 19:9 Max Vision
Dve prednje kamere 13 MP i 2 MP i jednu sa prednje strane od 8 MP
Baterija 3000 mAh
Brzo punjenje
Staklo sa prednje i zadnje strane
Motorola One dolazi sa Android™ 8.1, Oreo i dobijace sigurno sve vece nadogradnje naredne dve godine.

Moji prvi utisci su da je baterija odlicno optimizovana i deluje obecavajuce ( javljam utiske posle nekoliko punjeja).U samom radu sve radi savrseno, sto sam i ocekivao od ovog hardvera i cistog androida koji se nalazi u njemu.
Zadnja i prednja kamera imaju manual mod, Cinemagraph i Google Lens koji se odlicno pokazao prilikom testiranja.

Javljam dodatne utiske......






 
Hardver je poprilicno los za ulozen novac. Pre dve godine sam uzeo P9 Lite za manje novca u Vipu, imao je FullHD ekran i ekvivalentan Kirin chipset. Mi A2 u Vipu je od ovog uredjaja skuplji ni celih 30e, a nisu ista klasa. Ovaj hardver u 2018-toj ne vredi vise od 100e, jedino sto vadi je 4/64 memorija i izrada.

Za referencu, u Indiji se za manje novca od A2 nalazi Moto One Power(SD 636, FullHD, 5000mAh), koji je realno bolji telefon od A2, osim GPU dela chipseta i kamere, a ovde se uvaljuje low-end u vidu SD 625 i 720p u 2018-toj godini. Totalan promasaj od telefona, treba zaobici u sirokom luku, analogno indijskom trzistu na globalnom/EU se treba prodavati Moto One Power po nizoj ili istoj ceni kao A2 , a ne ovo.

Edit:

Tu negde sa A2 je i Honor 8x, toliko o tome koliko ovaj telefon nudi za ulozen novac.
 
Poslednja izmena:
Aj SD625, al' 720p ekran..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Molim Moderatore da obrisu ovu temu posto vec postoji tema za ovaj telefon.
Neverovatno da cim se otvori tema za neki telefon, ulecu sa strane ljudi i krecu da omalovazavaju uredjaj.....Ako vam se ne svidja telefon i njegova cena samo treba da zaobidjete temu i ostavite ljudima koji smatraju da je ok da razmene neka iskustva.
 
Ove gore slike su provučene kroz neki photo softver? Nije ništa naglašešno, može dovesti do zabune. Ili je slikano sa GCam i uključen HDR+ ?
 
Dakle, otvorena tema sa hvaljenjem uredjaja koji je prakticno vredjanje inteligencije potencijalnih kupaca(fail nivoa Samsung J6+ i P20 Lite), pride dati primeri kamere sa GCam-om, bez navodjenja?

Jel svaka tema o telefonima mora da bude puna samo hvalospevima, ili je ovo tehnicki forum gde se moze pisati objektivno?
 
Ok, samo da se naglasi, nećemo da razapnemo čoveka. Da li se samo instalira GCam? Ili mora da se uključi api za kameru (root)?
 
Kada se klikne na sliku i ode na Flicker pise sa cime je slikano, telefon nije nahvaljen nijednom recenicom (Hardver prilicno dobar za ovaj cenovi rang) nije napisano najbolji, pored toga je prokomentarisana baterija i napomenuto da javljam utiske posle nekoliko punjenja.
Ovde niko nije pisao nikakav hvalospev o telefonu vec si odmah napisao kako je katastrofa......da bi pisao objektivno moras da imas tehnicki uredjaj o kome pises i da ga koristis.
Jos jednom molim Moderatore da obrisu ovu temu posto vec postoji tema o pomenutom telefonu i ako zele prebace ove utiske u postojecu temu.
Ja vise necu komentarisati osim ako se javi neko ko koristi uredjaj ili ozbiljno razmislja o njemu........
 
Mene zanima za GCam, pitao sam iznad. Kao i koje su cene? Nisam našao.
 
Gcam sam instalirao bez Root-a i bilo kakvog cackanja.......Za sada ga ima u ponudi Vip-a, Ritejl ce dobiti za 10tak dana i cena mislim da ce biti oko 30k
 
Telefon, na papiru, je apsolutni promašaj (shodno ceni).
 
Ovaj telefon može da bude interesantan ljudima koji ga uzimaju preko operatera (gledajte cene na vip-u npr), tako da puna cena tu ne igra nikakvu ulogu.

Inače, video sam ga danas uživo, skroz je ok. Dobro je što ima razna podešavanja ekrana iako je stock Android. Baš dobar potez.

Može da se bira standard mod za one koji ne vole prezasićene boje (vivid).

I tri setovanja za temperaturu boje.

Ekran je skoro 300 ppi, ok - malo mu fali da pređe tu magičnu granicu, daleko od toga da je loš, iako "720p" danas zvuči jadno.

Apple-u niste zamerali ppi oko 300 godinama na iPhone-u npr.
 
Poslednja izmena:
Vredi ako ga nadjes po realnoj ceni, ~150e :)
 
Zavisi gde, u Vipu je Mi A2 neznatno skuplji, a za klasu je bolji telefon.

Motorola One je low-end sa cenom midrange telefona.
 
Ako se uzima u vipu ima i moto x4 kome je sada skroz korektna cena, a dosta nudi za taj novac.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Krenuo Android 9 da stize na Motorola One. Meni stigao jutros[emoji6]

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Treba u petak da odem do vipa u nameri da uzmem Motorolu one pa sam gledajući telefone video šaomi mi a2 a vidim da na ovom forumu ima i jednih i drugih zamolio bih za konkretan savet. Koji će od ova dva telefona da izdrži dve godine da odradi ugovor. Koristio sam p9 lite dve godine zadovoljan sam njim hoću isto tako pouzdan mid range fon a ova Motorola je primamljiva a i vidim da je ovaj šaomi dobar skok u odnosu na njega ali ne znam koliko je pouzdan. Te čitam neki senzor zeza a hardver ako zeza onda ni softver ne može da radi kako treba. Tako da ako neko može neka pruži svoje mišljenje. Pogledao sam na YouTube klipove znam da je kinez osetno jači od Motorole ali džaba ako se kvare ili imaju falinke. Hvala svima na odgovoru u napred.
 
mene sluzi ok za sada uzet preko vipa pre 2 nedelje.ekrannjrste 720p ali je onda jedan od boljih,za sada radi brzo ok nestuca nigde a posto neigram igre preko fona isprobao sam asphfalt 9 i radio je u fului izbrisao bitno da znam da moze.inace kad sam pokrenuo fon radio sam sigurno 2 sata apdejte posto je krenuo od oreo 8.premisljao sam se izmedju njega i samsunga a 40 iako bi mi pretplata skocila za skoro 500 din ipak sam se odlucio za one jer opet imam 30 dana da je vratim motorolina promocija.fon izgleda spolja savrseno ja imam beli i malen je sav nekako sa jednom rukom radis sve upusteno.fon nekako nije ni u cemu najbolji ali opet nemas sta da mu zameris jer sve nekako ima od izgleda kako radi brzo u sustini moze da pokrene i radi stvari ko neciji flagship a kosta fazon 200 evra plus baterija 2 dana bez problema staklen izgleda otmeno skuplje radi brzo kamera ok i sve mi se cini da cu je zadrzati a tako i 500 kinti ili 12000 za 24 meseca ako bi uzeo samsunga a40 plus android one dobijam azuriranja redovno 2 godine ce posluziti ipak sam pre njega nosuo j5 2017 koji je isto odlican fon.napisa se ja ovde.

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Ima li jos neko tel. da napise par reci.Vidim da je uz zmaj tarifu 9000 din.Meni se cini da to nije losa cena.
 
Nazad
Vrh Dno