Šta je novo?

Motorola G30

tattoo

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruke
393
Poena
180
Da pokrenemo temu za Motorola G30, voleo bi da čujem komentare ljudi koji ga koriste, supruga bi da menja Motorola One Macro

Ekran 6,5" 1600x720
Snapdragon 662
6gb/128gb
Kamera 64mp/8mp/2mp/2mp
Baterija 5000mAh
Turbo punjač 20w

 
Uzeo bih ovu Motorolu za posao...

Nikada nisam imao Moto telefon, a treba mi nesto korektno, sto ce da radi posao svakodnevne komunikacije, mejl, browsing, sa dobrom baterijom...

Samo me neke stvari zanimaju, imao sam pre Nokiu 7 Plus sa Android One i jel Motorola ima isti taj stock Android?
Da li je 720p ekran nuzno mana, u smislu da li je bas izrazeno da nije Full HD ili je tek malo zrtvovana ostrina?

I koliko je Motorla dobra u podrsci, u smislu koliko cesto i dugo pruzaju podrsku svojim modelima?
 
Pozdrav,
ja sam uzeo G100, ali sam vršio poređenje među G30 i G100.
Meni baterija traje bukvalno 2 dana prosečnog korišćenja za klasično poslovnu upotrebu.
S obzirom da je na G30 isti kapacitet sa malo slabijim procesorom koji troši verovatno malo manje energije, verujem da ćeš bez problema imati 2-3 dana korišćenja bez punjenja.
Što se tiče ekrana, G30 nisam video uživo ali imaš je u prodaji u Gigatron/Tehnomedia/Tehnomanija i Telenor čini mi se tako da možeš da odeš da pogledaš negde kako izgleda.
Bukvalno je stock android sa nekim sitnim Moto potpisima (tipa Moto Gestures i tome slično).

G100 sam uzeo relativno skoro pa nisam ni siguran za sotfversku podršku. Imaš deo na forumu koji se tiče baš Motoroline podrške pa možeš tamo da postaviš to pitanje

Nadam se da sam dao dobar odgovor! :)

Pozdrav
 
Hvala na utisku, ali odvratila me prica oko podrske najvise od Motorole. I cena je nerealna. Recimo G30 koja je jedan od novijih modela je 28k, ali je "sveza" dolazi sa Android 11. A onda vidim cene G9 Plus i OneFusion+ 30k. 2 hiljade razlike a ti telefoni su prilicno bolji hardver u svakom smislu, ali su stariji i Android 10, a koliko sam shvatio, Motorola nema definisan rok podrske, ali procitah da je to uglavnom samo 1 Android update i 2 godine bezbednosnih zakrpa, mada mi ovde na temi podrske rekose da varira.

Tako da mi nije bilo milo to saznanje, G30 je prilicno skromna ali je preskupa svejedno u odnosu na druge modele iako ce ona dobiti sigurno Android 12, dok je to pitanje recimo za pomenute G9 Plus ili OneFusion+. Tako da mi se taj odnos cene, hardvera i podrske u aktuelnoj ponudi nije svideo.

Na kraju narucih Nokiu X10 a presudilo je sto je isto stock Android ali sa obecane 3 godine kompletne OS podrske.
 
Pa to je uvek ona dilema - da li neki stariji model a bolje performanse ili novi model sa malo lošijim performansama za skoro isti novac :)
Iskreno, što se tiče motorole od ljudi koje ja znam, dosta njih koristi i neke stare modele i dan danas funkcionišu odlično. Mene zbog toga privlači Motorola, jer je uvek bila pouzdana i plus zvanični servis je jedan od najboljih pa ako se nešto baš desi, mogu da očekujem da će brzo da se reši.

Svakako, pogledah i tu Nokiu, skoro iste karakteristike kao i G30 tako da biće i to super verovatno :)
 
Nazad
Vrh Dno