Šta je novo?

Motorola Edge+ & Edge

drdekzar

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
1,893
Poena
210
Motorola je izbacila svoj novi premium telefon koji dosta obecava.Sada cekamo da dodje u Srbiju i da ga Benchmark prvi testira.
Verujem da ce ovaj model Motorola telefona biti zanimljiv ljudima koji zele da imaju najbolje......

Nova Motorola edge+
Memorija 12/256GB
Najnoviji procesor Snapdragon 865
Glavna kamera 108 MPix
Zakrivljen Edge ekran 6,7"/90Hz/HDR10+
Baterija 5000 mAh
5G i WiFi 6
najmoćniji stereo zvuk

https://www.benchmark.rs/vesti/motorola-edge-i-edge-u-srbiji-od-kraja-maja-poznate-i-cene-83751
 
Motorola je izbacila svoj novi premium telefon koji dosta obecava.Sada cekamo da dodje u Srbiju i da ga Benchmark prvi testira.
Verujem da ce ovaj model Motorola telefona biti zanimljiv ljudima koji zele da imaju najbolje......

Nova Motorola edge+
Memorija 12/256GB
Najnoviji procesor Snapdragon 865
Glavna kamera 108 MPix
Zakrivljen Edge ekran 6,7"/90Hz/HDR10+
Baterija 5000 mAh
5G i WiFi 6
najmoćniji stereo zvuk

https://www.benchmark.rs/vesti/motorola-edge-i-edge-u-srbiji-od-kraja-maja-poznate-i-cene-83751
A ima neki dobar bas zvuk jel?Gledao sam ovih dana o njoj zanimljiv telefon.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Za zvuk Motorola kaze sledece:

Motorola edge+ ima najglasnije i najmoćnije stereo zvučnike na jednom smartfonu, plus precizna podešavanja za performanse profesionalnog kvaliteta i dublji i puniji zvuk5. Za tehnologiju audio podešavanja zadužen je Waves, dobitnik Tehničke Grammy nagrade, kako bi vaša muzika, video i telefonski pozivi zvučali glasnije i čistije nego ikada pre. Rođen u muzičkim studijima, korišćen od strane audio inženjera, muzičkih, filmskih i televizijskih producenata, Waves na zvučnike telefona donosi sonične performanse profesionalnog kvaliteta na način na koji to ranije nikada nije bilo urađeno.
 
Volim, sviđa mi se i koristio sam Motorola telefone. Ali mislim da su krenuli sa jakim cenama i da su slabo dostupni telefoni.
Śtonse ovih novih Motorola tiče..pa reći ću samo SKUPO !
Mnogo je to kume..
 
Volim, sviđa mi se i koristio sam Motorola telefone. Ali mislim da su krenuli sa jakim cenama i da su slabo dostupni telefoni.
Śtonse ovih novih Motorola tiče..pa reći ću samo SKUPO !
Mnogo je to kume..
Pa ne vidim ni da su ostali nešto jeftini.
Generalno, trend je da cene rastu sa ovim ubrzanim izbacivanjem novih flagship modela na šestomesečni nivou. Svi se pravdaju cenom hw , ali mislim da i nije baš tako..Alavi su, malo im je bilo da godišnje izbace novi flagship...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ista je fora kao sa gorivom ovih mesec dana, treba samo da ljudi olade malo sa kupovinom telefona i videćete kad krenu da obaraju cene pa i da daju poklone.

P30 Pro
 
Naravno , upravo tako @Spanjeli a sad ce trxiste samo regilulisati situaciju ,vec za 2 meseca ce cene biti realne posto niko ni ovde a ni u inostranstvu nece kupovati telefone od 1000+ evra sigurno. Eeeej motorola 1050e ,pa morate jos da rastete da bi usli u taj cenovni rang koliko god dobar tel bio pogotovo sto za tu cenu ima opet ozbijnu manu a to je full hd displej. Ne moze se ici na 1000+ e bez jace rezolucije, to je po meni nedopustivo
 
Cene kao cene su sumanute generalno. Ali Motorola.Edge+ je brutalan fon i Motorola nema tu sta da da spusta cenu kad i ostali drze. Imaju neki vev preview-ovi gde jos nije finalni softver. Ok 90hz ekran, nije 120hz, sto je za mene plus zbog baterije, ali marketinski nije isto. Nema ip68 nego ip54. Tu konkurencija bolje stoji. Full hd display kao i 90hz moze samo da bude plus.

Ali daje headphone jack i odlicnu bateriju. Kamera ce sigurno biti top. Ravnopravan konkurent sto se mene tice Oneplus 8 Pro i GalaxyS20+. Samo da se vise potrude oko podrske sto se tice update-a tu su bili tanki.
 
Svima će im se ove sulude cene obiti o glavu. Xiaomi iskočio iz koloseka, Huawei bez Google servisa, Moto i ne postoji na mapi, a svi cepaju cene kao da je sve to trenutno normalno. Samo su učinili da Aplle postane pristupačnija i bolja kupovina. Još na kontu svega Apple izbacuje jeftini SE2. Ošišaće ih Aplle i u srednjem i višem segmentu, em iP skočila cena i nema ih. Na stranu što mi se sviđa ova Motorala, ali kao kao što za Mi 10 ili P40 Pro ne bih dao pare, tako ne bih ni za Moto. Iako nisam korisnik iP, pre bih te pare spucao u iP, bar drži cenu.
 
Ovaj moto jeste zanimljiv ali ne ulaxi se tako u trku sa velikim igracima,moras da rastes pa onda a ne ovako,polako bice ta motorola vrlo brzo 700e samo treba malo sacekati
 
O ovoj Motoroli od 1000+ eura neću ni da pričam..
A ova od 70k dinara je totalno nerazumna cena, za mene naročito jer nisam ljubitelj edge ekrana. Za 70.000 din da kupiš mob kakav hoćeš u regularnim radnjama, a na KP-u i 2 komada flegčip kilera..tako da, niđe veze.
 
Da li sad vredi sa cenom od 54K din uzeti ovaj telefon?
 
Ako je imas za tu cenu to je vise nego dobra ponuda.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Edge + ili obični ? I gde je ta cena :)
Ali svakako je odgovor verovatno ne..

Vidim sada da je obični , onda definitivno odgovor je ne.
 
Poslednja izmena:
Edge, ima ga na sniženju za BF još samo danas.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ortak uzeo preko Telenora običan EDGE i odmah imao problem sa ekranom. Bukvalno posle 15 dana senke svuda i takozvani duhovi na ekranu. Dali mu nov aparat, kad ono posle dva dana isti problem! Predao ga u Promobi servis, zamenili su ekran i danas mu javili da dođe da ga preuzme. Negde sam pročitao da ovaj model ima problem sa ekranom...Jezivo.
 
Ortak uzeo preko Telenora običan EDGE i odmah imao problem sa ekranom. Bukvalno posle 15 dana senke svuda i takozvani duhovi na ekranu. Dali mu nov aparat, kad ono posle dva dana isti problem! Predao ga u Promobi servis, zamenili su ekran i danas mu javili da dođe da ga preuzme. Negde sam pročitao da ovaj model ima problem sa ekranom...Jezivo.
Razmišljao sam da uzmem Motorolu Edge ali onda sam pogledao lenovo forume gde se hiljade ljudi žalilo na probleme sa ekranom... Nije mi jasno zašto nije povučen iz prodaje...
 
Imeni se dopao ovaj telefon a vidim da pisete o problemima sa ekranom,pa mi nije sve jedno da ga uzimam.
 
Evo uzeo ga drugar iz servisa i za sad je sve okej. Šljaka dobro i ekran je čist. Videćemo kako će se situacija odvijati. Serviseri mu rekli da je fon brutalno dobar ali eto...
 
Javi, i ja se rezmisljam da ga uzmem al me brine taj etan!
Post automatically merged:

Ekran!
 
Par meseci imam Motorola edge i nisam imao problem sa ekranom. A isto čitao forume, dvoumio se (ali ne mogu baš da potvrdim da se na hiljade ljudi žali na ekran. Da su se žalili, jesu..).
Utisci su da je telefon odličan I da odskače od ostalih po izgledu. I ni malo se ne kajem sto sam 'rizikovao'.
- inače, po zakonu o zaštiti potrošača ukoliko se defekt na uređaju javi u prvih 14 dana(a čak i 6 meseci-zamenio sam mašinu za sušenje veša posle više od mesec dana od kupovine, bio serviser i odbio sam popravku, poslali mi novu fabrički upakovanu) od dana kupovine, opcije su da se odbije ponuda servisa - popravka, traži zamena za nov ili povraćaj para.
Motorola ima akciju 30 dana probe, ako ne grešim...
Možda je trebalo da ide na foru 'treća sreca' 😊
 
sta kaye baterija u odnosu na recimo poco x3 nfc
jel neko imao priliku da uporedi trajanje baterije
hvala
 
Ima li ko Edge+ i iskustva sa ovim modelom???
Nesto me privlaci ovaj SD 865 <3
 
Ma ne prelazim ni sa jednog (S21 5G SD888 :) ) konkretno.
Kupih danas da se malo poigram sa Edge+. Na oko dopadljiv fon. Videcu dok malo procackam :).

Moze li nekako na Edge+ da se blokira apdejt Androida i da ostane na Androidu 11 i kako to da odradim?
 
Ma ne prelazim ni sa jednog (S21 5G SD888 :) ) konkretno.
Kupih danas da se malo poigram sa Edge+. Na oko dopadljiv fon. Videcu dok malo procackam :).

Moze li nekako na Edge+ da se blokira apdejt Androida i da ostane na Androidu 11 i kako to da odradim?

Pa jednostavno nemoj skidati apdejt,a sto bi ostajao na android 11?😅
 
Jbm li ga.
Procitah na GSM Areni da na 12 imaju battery drain?
 
Jooooj kakva glupost.
Od juce mi se apdejtuje fon i jos nije zavrsio... Umesto da nabiju neki kumulativni apdejt do najnovijeg oni pustili iz meseca u mesec od 2020 pa do poslednjeg :(
Generalno je fon OK i za te pare jako fin uredjaj ko voli ogromne telefone. Radi fluidno, lepo se cuje, zvucnici su extra, ekran je OK a to sto nema 120 ili 144Hz meni, bar, ne smeta.
Kamera je, takodje, dobra. Night mode je bzvz i olkja je obicna slika sa blicem nego li Night mode. Video nisam ni probao...
Baterija odlicna a SoC jos bolji!

Generalno, svaka preporuka za kupovinu i ako je model od pre 2G. Sije ove krsine sa SD778/778+6SoCom samo tako (jedino je dizajnom, mozda, zaostao)... A cena jos povoljnija i to za model 12/256!!!
 
Nazad
Vrh Dno