Šta je novo?

moraju li driveri proizvodjaca

Stilgar

Čuven
Učlanjen(a)
26.01.2003
Poruke
739
Poena
620
ili mogu i genericki. imam intel mobile 965 expres sa 3100 integrisanom grafickom. os je xp sa sp2. laptop je hp 6720s sve radi kako treba i nemam nikakvih problema. vodnjen iskustvom sa desktop masinama gde uvek koristim drivere proizvodjaca chipseta npr nvidia nforce za chipset i graficku ako je njihov i uvek skidam najnovije drivere za graficku npr hteo sam da uradim to isto i na laptopu. medjutim kad pokusam da instaliram novije drivere od onih koji su na hp-ovom sajtu za recimo chipset ili graficku dobijam poruku da to nije taj chipset i da pogledam na sajtu proizvodjaca.
everest ga cita kao Intel GLE960/GME965 za chip set a za graficku Intel GMA 3100
da li je moguce nekako instalirati genericke intelove drivere ili sam osudjen da cekam na hp da li ce da se smiluju da izbace nove verzije drivera. da li je i sa vistom isto ili su tu azurniji, mislim da li su za vistu driveri sveziji i da li se cesce updetuju od strane hp-a?
 
jel mozhe pitanje bez ljutish ?

shta cje ti "novi drajveri" u koju svrhu zhelish da ih instalirash ?
 
Postoji dil sa proizvođačima laptopova da ne dozvoljavaju instalaciju drajvera osim ako nisu njihovi paketi u pitanju. S jedne strane je to ok, jer ti garantuje neku stabilnost, ali stoji da ograničava jer oni baš i nisu ažurni.
Ja sam recimo morao da hakujem instalaciju 8.6 Catalyst-a da bi ih naterao da se instaliraju na HD2600 mobile grafičkoj karti.
Verovatno postoji i mogućnost da se direktno update-uju drajveri iz device managera ako uspeš da ih izvučeš iz instalacije, ali ne znam da li je vredno cimanja.
 
jel mozhe pitanje bez ljutish ?

shta cje ti "novi drajveri" u koju svrhu zhelish da ih instalirash ?

nema ljutis ali kao sto znam iz iskustva novije verzije ispravljaju bagove u starijim verzijama istih i ne retko poboljsavaju performanse. driveri na hp-ovom sajtu su stari vise od godinu dana a na intelu nose datum iz maja 2008 ako se dobro secam, nevidim sta je lose probati ih mozda poboljsaju stvari ako ne vratis se na hp-ove. ali hp to nedozvoljava sto je glupo ili ja neznam kako to da uradim.
 
ja sam na toshibi uspeo da instaliram nove drajvere za x3100 cim sam obrisao postojece. posle toga je mogla da se stavi nova verzija, pre toga nije mogla iz istog razloga kao kod tebe.
 
e upravo zbog toga sam i pitao. verovatno si hteo "malo da nabudzish" ali si se potpuno smorio kada si shvatio da od toga apsolutno nema nishta.

ta grafika je zaista mogao bi sticky da se napravi - naj neupotrebljivija od svih koje se stavljaju u mainstream laptopove..

prosto osudjena je na nemocj i shto mi reche jedna dobra dusha prilikom saveta kupovine - ona je dobra samo za mahjong na visti i zumu. ako si mislio bilo shta da poterash sa njom shto ima 3d u sebi - nazhalost si se prevario i nikakav tweak ili drajver ti necje siguran sam, obezbediti to shto si zamislio. otuda moje pitanje za shta cje ti novi drajveri..biti up to date ne znachi bash svaki put da cje se performanse poboljshati shto mozhe da se vidi i na primeru catalyst-a gde su se ljudi vracjali na starije verzije.

dusha me boli kada pogledam koliko samo jeste bitno da ti grafika nije x3100. i ne postoji niko ko mozhe da me ubedi da je to u bilo kom smislu dobro reshenje, jer sam se nachitao foruma i foruma sa tom tematikom. takodje shto se tiche modifikovanja drajvera konkretno kada je catalyst u pitanju i tu imam iskustva i prosto je neverovatno chime sve chovek mora da se sluzhi da bi mu na odredjenom sistemu odredjena komponenta radila..fala bogu imamo malo mozga i google, shta da rade oni ljudi koji su apsolutni laici i nemaju pojma...
 
ja sam na toshibi uspeo da instaliram nove drajvere za x3100 cim sam obrisao postojece. posle toga je mogla da se stavi nova verzija, pre toga nije mogla iz istog razloga kao kod tebe.
ovo je upalilo. uninstal starog i stavio novi i radi ko zmaj.\
@OKi
laptop mi prvenstveno sluzi za rad knjigovotstvo internet filmovi i ostale nezahtevne stvari ali nevidim razlog zasto ne bih nesto i odigrao. pokrenuo sam titan quest koji je zahtevna igra sa puno detalja ali mi je sa hp-ovim driverima gutao teksture zakucavao i sve u svemu igra je bila neigriva cak i na 800X600 u prozoru. Sa novim intelovim driverima u 800X600 u prozoru sve je doduse sitno ali ide sa svim iscrtanim detaljima i kad se covek navikne posle 10ak minuta moze da posluzi lepo da se ubije vreme. osim toga unuk mi igra lego star wars I i II i to ide sasvim lepo cak i u 1280X800. Sa starim driverima lego indiana dzons nije hteo da radi pucao je na uvodnom meniju ali sad ce verujem i on da radi. nije mi disk tu sutra javljam oce li ili nece. Jer kad odemo na selo unuku je dosadno i ide po komsiluku davi ljude da igra na kompu igrice. Ovako imace kod kuce a ja mozda uhvatim i neciji wirles za internet ko zna:)

p.s. unuk mi ima 4 i po godine:)
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio Intelove drajvere na Dell 1525 i radili su bez ikakvih problema. Za sada jos nisamo probao nikakvu igricu, mada je pre svega komp namenjen da se cale zeza sa njim, a ja inace slabo igram igrice. Meni i dalje posao zavrsava Ati 9550 :D
 
lego indiana jones

radi lepo u 1024X768 sa svim efektima na off a igra idalje izgleda lepo. Obeco sam ovaj info pa evo stigoh da instaliram igru.
 
Nazad
Vrh Dno