Šta je novo?

Moonshot novčići (potencijal x10, x100...)

Kovacevic

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2008
Poruke
40
Poena
310
Kako gledate na ove novčiće, tokene, koje neki zovu shitcoin i uglavnom nemaju realnu upotrebu, ali zbog hype-a ili mima imaju potencijal da u kratkom roku ostvare velike dobitke, tipa x100?

Primer je HOGE koji sam propustio i koji je nekima doneo ozbiljnu zaradu. Nakon toga je izašao SAFEMOON koje sam kupio za $100 i posle nekoliko dana oni vrede +$400, a pritom se konstantno dobija neka količina tokena jer se prilikom svake transakcije 5% burnuje a 5% distribuira hodlerima. Primera radi, krenuo sam sa ~1 bilion novčića i za nedelju dana (ili manje) sam dobio još oko 55mil novih (koji sada vrede oko $20).

Nakon ovoga, nastalo je brdo SAFE... novčića, ali nisam ulazio u to. Neki su odmah propali.

Rizik je očigledno veliki, ali i potencijalna dobit. Iz ovog ugla, žao mi je što nisam više uložio, onda bih u ovom trenutku mogao i da izađem sa dobrim dobitkom, bez kajanja šta će se desiti u budućnosti.

Okoreli fanovi SAFEMOON-a tvrde da će cena mnogostruko da skoči, sa sadašnjih $0,0000004 da se pomeri za nekoliko decimala, pošto se očekuje izlazak na berzu whitebit.
 
Mislim da je tako nesto i ovaj FEG coin, napisao sam da sam ga uzeo juce i vec imam duplu zaradu :) lol uzeo sam za 16$
 
Feg Token se ne sali izgleda. Zanimljiv projekat. Uskoro tj vec su pokrenuli FegEx (beta) swap , takodje od danas imaju i svoju prodavnicu. Kad se kupi token onda se dovija revard ( prilikom kupovine na pancake swap mora se odabrati slippage tolerance 2% ) 1% ide na sve clanove koji su kupili token a 1% ide PASA https://pasa.org/partners
 
Da se samocitiram.
Vancat otisao 7x otkad sam ga okacio, jos nije kasno da se upadne...
 
I javno da se zahvalim za vreme koji si potrosio juce objasnjavajuci mi postupak kupovine preko BNB-a, Trusta i Pancakeswapa (y)
 
vancat.png

Nisam imao vise poverenja u sumnjivi turski tim :) Da li sto su turci ili nesto drugo. Ja zadovoljan sa 13x u dva dana...

Poceli su da forsiraju i moon token na YT
 
e vredi dumpovati u ovo i dalje? ja od kripta sam dosada samo spao sa 300$ na 220$
 
Sta je MOON Token?
na kojoj menjacnici ga ima, google ne zna, izbacuje mi mooncoin i moonswap
 

Nzn,čini mi se da je sad i ovde kasno za ulazak...
Ima ga na pancakeswapu
 
Cao ljudi, ima li ko vremena i strpljenja da mi objasni postupak i benefite pancakeswapa, i kako uci u koupovinu "shitcoin-a"
Hvala.
 
Cao ljudi, ima li ko vremena i strpljenja da mi objasni postupak i benefite pancakeswapa, i kako uci u koupovinu "shitcoin-a"
Hvala.

Ja sam sve radio preko fona i trust walleta.
Treba ti BNB koji možeš pazariti na binance-u i prebaciti na trust wallet. Mislim da je minimum za withdrawal 0.1 BNB.
Kada prebacis BNB na trust wallet, prvo konvertujes BNB u smartchain (klik na bnb, ides na more... i "swap to smart chain").
Onda ideš na "Dapps" i na pancakeswap i tu je dalje već jasno. Biraš sa čim plaćaš (smartchain bnb) i šta kupuješ. Ako to što kupuješ nije na listi, onda pronađeš contract na sajtu projekta ili na bscsscanu, npr za moon tooken to je 0x81e4d494b85a24a58a6ba45c9b418b32a4e039de i taj contract pejstuješ umesto naziva coina.
Obrati pažnju da ne kupiš nešto pogrešno, shitcoini imaju slične nazive, često i namerno da navuku narod.

Ostavi nešto BNBa, bar 5-10$ da imaš pošto se fee plaća iz njega, inače nećeš moći da prodaš shitcoin koji je skočio 100x haha

Imaš klipova na YT, pogledaj recimo how to buy safemoon on pancakeswap.
Sve ovo može i sa kompa, uz korišćenje metamaska npr, ali nisam probao...
 
Ubacio bih nesto sitno parica u ovaj FEG coin.
Kontam 40-50 USD puna kapa?

P.S. znam da je ovo stvar licne odluke ali nikad ranije nisam ulagao u ovakve coine pa ne znam koliko ulazu obicno ljudi u ovakve coine?
 
Ubacio bih nesto sitno parica u ovaj FEG coin.
Kontam 40-50 USD puna kapa?

P.S. znam da je ovo stvar licne odluke ali nikad ranije nisam ulagao u ovakve coine pa ne znam koliko ulazu obicno ljudi u ovakve coine?
Ja sam prvi put ulozio 20$ a drugi put jos 10$ sve ukupno 30$ :)
 
ok, hvala na odgovorima
Znaci nisam mnogo preterao sa ovih 40-50 :D
 
Imam jos jednu ideju pa da pitam ovde valjda nije off...
Palo mi na pamet da krenem da kopam 2-3 novcica sa nekom slabijom masinom, ali koji bi u buducnosti mozda mogli da odu 50-100X recimo...
Znaci kriterijum je da imaju sto veci potencijal, da se kolicinski sto vise kopa, da je sto manji difficulty i sl...

Guglao sam dosta ali sve te pretrage su u fazonu sta je najprofitabilnije kopati sada. Nisam uspeo da nadjem ovo sto me zanima.
Pa sad ako je neko imao slicnu ideju pa dosao do nekih saznanja bio bi zahvalan da podeli ovde.
 
Imam jos jednu ideju pa da pitam ovde valjda nije off...
Palo mi na pamet da krenem da kopam 2-3 novcica sa nekom slabijom masinom, ali koji bi u buducnosti mozda mogli da odu 50-100X recimo...
Znaci kriterijum je da imaju sto veci potencijal, da se kolicinski sto vise kopa, da je sto manji difficulty i sl...

Guglao sam dosta ali sve te pretrage su u fazonu sta je najprofitabilnije kopati sada. Nisam uspeo da nadjem ovo sto me zanima.
Pa sad ako je neko imao slicnu ideju pa dosao do nekih saznanja bio bi zahvalan da podeli ovde.

Ne svidja mi se ideja.
Kopaj uvek ono sto je u tom trenutku najisplativije (ETH trenutno), i niko to ne brani da jednom dnevno zamenis taj ETH za taj novcic koji si mislio da kopas.
Tako ces ga imati vise nego da ga kopas direktno..

Bar ja tako razmisljam, ali mozda i gresim negde u racunici
 
Ne svidja mi se ideja.
Kopaj uvek ono sto je u tom trenutku najisplativije (ETH trenutno), i niko to ne brani da jednom dnevno zamenis taj ETH za taj novcic koji si mislio da kopas.
Tako ces ga imati vise nego da ga kopas direktno..

Bar ja tako razmisljam, ali mozda i gresim negde u racunici
Ne gresis nigde. Sve sto si napisao je na mestu.
Nego bi mogao da nabavim verovatno neki stariji racunar sa nekom grafikom od 4gb pa sam nju mislio da uposlim da kopa jer ne moze ETH
 
Ko je ispratio Safemoon i ko prati, danasnja objava ( Safemoon is available on BitMartExchange and WhiteBit )
Lepo ide za sada :)
 
Safemoon na 140% up u zadnja 2 dana. Vrlo zanimljiva objava na njihovom tviteru pre nekoliko sati da gađaju sledeću nulu uskoro, a trenutno se cena vrti oko 0.000002.
Čekamo 10x od uloga pa da se izvlači kinta :)
 
Da ne bude da smaram, čestitam svima koji su upali u Safemoon. Gotovo je sigurno da ce probiti granicu od 0.00001, plus se ocekuje vest sutra o mogucem listanju na dve najvece menjacnice cime ce cena skociti sigurno jos. To ce bit za mene 10/12x od uloženog, i tu ću se izvući. Jedan "novi" polovnjak za 15 dana nije loše :)
 
Dfinity, main net se očekuje 7.maja a nakon toga i unlock coina. Stoje mi 236 kom još od 2017 😁 Da li još neko prati, neka očekivanja?
 
Nazad
Vrh Dno