Šta je novo?

Montaža zvučnih kutija u kućište

luka78

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2005
Poruke
255
Poena
319
Veče. Ja se sa svojim zvučnicima već dugo vrtim ovdje sa pitanjima, a sada tražim savjet u vezi postavljanja istih u "media plakar". Naime, TV i zvučnike planiram postaviti na zid ali bi pravio nešto kao police gdje bi to sve uklopio. Slike imate u prilogu. Moje pitanje je, pošto se radi o JBL Loft 50 zvučnicima, koji u sebi imaju dva bas zvučnika u donjem dijelu sa strana, koliko bi morao ostaviti prostora oko njih da mi se ne "utuši" zvuk kada ih stavim u ovo kućište.




google json checker
 
Dobio si odgovor na hi-fi forumu.
To ce zvucati kao kanta.

Jedino da prodas te zvucnike i pazaris ugradne in-wall ili plafonske.

Ni dizajn nije bas neki, al' ako se tebi svidja...
 
Nemoj to da radiš. Uništićeš zvuk.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kao što vidiš, ni ovde nisi dobio bitno drugačiji odgovor od onog na Hi-Files forumu.
Ugradnja tih Jamo kutija u policu je promašaj.
 
Ne samo sto imaju bas zvucnike sa strane nego su i bas refleks otvori sa zadnje strane. Bilo bi to zanimljivo zatvoriti u taj neki plakar. :d Voleo bih da cujem to mumlanje od zvuka i vibriranje cele konstrukcije na iole malo vecoj glasnoci. :eyebrows:
 
offtopic: u vezi dela za TV, pročitati prvo šta piše u uputstvu za TV. naime, potrebno je da je slobodno najmanje 10 cm levo desno iznad, 15 iza TV-a. preporučeni minimumi zavise od modela i proizvođača, i navedeni su u uputstvu
 
Treba i vise mesta i ovo je previsoko za TV.
Krenuo je sa novim dizajnom - neke koristi i od nas :d
 
Bas sa strane, 2x ogromni bas reflex otvori pozadi, zatvoriti ovako, JU naopako?!? :d
Možeš možda neke manje kompresione kutije ovako zatvoriti a da ne bude previše štete.

Arhitekti znaju da osmisle ovakva "super" rešenja. :D :p

Naša arhitektica, inače drugarica, nadmudrivao sam se s' njome da nam ne napravi cirkus oko postavke televizora i zvučnika.
Plus što je moja žena naravno bila na njenoj strani. :p :(

Zamislite kada je kod sebe u kući HDMI kabel prve generacije zazidala u zid, od računara (drugi budžak sobe) do TV-a. Do TV-a dolazi samo taj HDMI, jedan koaksijalac i jedno napajanje, bez okiten creva.
Za bilo kakav dodatni kabel, treba da se kopa zid.
Sada stigli EON box, treba vezati onaj računar iz onog budžaka, soundbar...

:p :D
 
Poslednja izmena:
Uplanirao je i to - ali ne i gde ce da parkira :)
 
Nazad
Vrh Dno