Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

 
 
Stvarno je dobar ovaj prvi OLED za igrice u 27"
Mislio sam da će biti i bolji, ali za HDR jeste najbolji !

Sad da dočekamo cenu kod nas (kao i ASUS koji je unapredio na papiru hlađenje i "napon piksela")
 

Prilozi

  • Screenshot_20230202_142654_YouTube.jpg
    Screenshot_20230202_142654_YouTube.jpg
    122.9 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_20230202_143429_YouTube.jpg
    Screenshot_20230202_143429_YouTube.jpg
    456.7 KB · Pregleda: 48
Hmm. I dalje nemamo all in one monitor. Problemi sa prikazom teksta i burn-in i dalje su pristni van okvira gaminga i gledanja video sadržaja.
 
Hmm. I dalje nemamo all in one monitor. Problemi sa prikazom teksta i burn-in i dalje su pristni van okvira gaminga i gledanja video sadržaja.
Da se Microsoft potrudi i optimizuje Clear Type za nestandardni raspored piksela onaj Alienware bi bio idealan manje više, ali se to neće desiti u skorije vreme
 
Mada ako Asus "pojača" osvetljenje LG panela, biće to super HDR monitor za online igre.

Jedino mi je krivo kako ih i dalje BenQ Zowie XL2566K sve (IPS, OLED, VA) šije u "čistoći" prikaza slike na 360 ili 240 onog vanzemaljca na UFO testu...

A što se tiče burn-in, trebalo bi prilagoditi radnu površinu ekrana (smanjiti kontrast ikonica i pozadine, uključiti da traka sa obaveštenjima sama sklanja, staviti kraće vreme gašenja ekrana ako se ne koristi...)
 
 
243 nits, wtf? Kakva smeća uvaljuju ljudima. Burn in na oled-u nema leka.
 
Ne kapiram toliki hype oko OLED monitora...
Mislim, kapiram, slika izgleda fantastično i odziv je bolji od bilo čega na tržištu trenutno. Ali tu je burn-in koji mnogi vole da zanemare, vrlo niska osvetljenost, mat premazi koji obesmišljavaju poentu OLED-a, boje su standardno prenasvirane i subpixel layout koji kvari prikaz texta. Burn-in može da varira poprilično od primerka do primerka i od upotrebe ali prikaz texta je nešto što ja lično ne mogu da zanemarim...
Za one kojima nije problem da pljesnu 1000+ dolara za monitor koji bi služio samo za igre u slabo osvetljenoj prostoriji, ovakvi monitori su super. Za druge, Mini-LED monitori sa propisnim FALD i gomilom zona su verovatno bolje rešenje...

Nego, evo nečeg drugačijeg:

 
Mene najviše brine što ima ventilator koji verovatno može da bude iritantan...pogotovo ako se spava u istoj prostorjiji...
 
Pa to i kažem i to me brine :)...ventilator je obično jednako buka...ili neprijatan zvuk...
 
Ne mora da znači...obično su dovoljno tihi i čuju se tek kad približiš uvo, bar sudeći po komentarima koje videh. Naravno, bolje je da ih uopšte nema...
 
 
Meni se dopada Philips evnia. Mada vidim da svi oled monitori imaju još jednu zezanciju. Otprilike na svaka 2 3 sta iskače upozorenje da mora ekran da se osveži...a to u žaru borbe može da bude smrtonosno :)...i po monitor i po igrača i po igru :)
 
Meni se dopada Philips evnia. Mada vidim da svi oled monitori imaju još jednu zezanciju. Otprilike na svaka 2 3 sta iskače upozorenje da mora ekran da se osveži...a to u žaru borbe može da bude smrtonosno :)...i po monitor i po igrača i po igru :)
Ja sam kupio, skacem po njemu pa koliko traje...kesiraj i uzivaj dokle vise filozofije :D
 
Japanski JOLED koji je proizvodio OLED panele za Sony i Panasonic je bankrotirao.
To je loše jer su jedini pravili OLED panele sa RGB subpixelima i bilo je par 27 i 32" OLED monitora sa njihovim panelima u najavi...
 
Super zbog trogodišnje garancije na mrtve piosele i burn-in !!!
:)
Videćemo u testovima da li su uspeli toliko da posvetle OLED ekran u odnosu na LG...
A i ASUS nikako da izbaci 27"
 
Nazad
Vrh Dno