Šta je novo?

Monitori sa QD-OLED panelima

Alienware je IPS i nema sta da trazi pored FO27Q3, plus je i dva/tri puta jeftiniji iz tog razloga.

Pardon DF, OLED je isto.. Alienware 27 360Hz QD-OLED Gaming Monitor - AW2725DF

Ako neko ima neku drugu preporuku u tom cenovnom rangu, neka napise.
Ali koliko sam video kod nas na trzistu i nije neki veci izbor u tom cenovnom rangu.

Dell naravno, kakav bre Gigabyte...

Taj i ja merkam ili UW model. 360hz tesko da cu da iskoristim u SP igrama... :D

Koliko, gde? :D

I mene baš zanima.🤔
U Holandiji su takođe bili na sniženju, pa sam se i ja par dana dvoumio da ga uzmem kao dodatni monitor,
IMG_4270.jpeg
ali sam ipak uzeo AW2723DF jer je imao bolji popust, boju i postolje koje mi je odgovaralo,
IMG_4271.jpeg
jer sam svakako kao primarni uz njega kupio
IMG_4272.jpeg
tako da sam ih vizuelno uklopio, pošto će mi AW2723DF svakao stajati vertikalno, a razlika od 80 MHz u korist AW2725DF mi apsolutno ništa ne znači.

Poslednja izmena:
Ove cene su presmesne, daj i za mene jedan G2724D, necu puno da te trosim. :D Verujem da je fazon 200e, dok je kod nas 350e...

Nije, malo je skuplji😉
IMG_4273.jpeg

Međutim, kupiti direktno od Dell-a pravo je iskušenje.
Kad izaberete i platite ono što vam treba, regularno se pojavi potvrda da ste platili i da je na prvom koraku do isporučenja na obradi kod Dell-a, posle par dana pojavi sledeći da je “in production”, a zatim iznenada da je porudžbina jednostrano poništena. Zovem korisničku službu, kažu mi da pošto je wire transfer novca moraju manuelno da ubace jer ga sistem ne prepoznaje, iako nije, jer sam platio kreditnom karticom u njihovom šopu i traže da im pošaljem izvod iz banke na kome se vidi da su mi sredstava momentalno skinuta sa računa, kako bi “ubrzali proces”. Kada sam im to poslao, čekao sam 5 dana da se ponovo pojavi status “in production” na mom nalogu. Sutradan se već pojavilo da je na sledećem koraku “isporučeno” i posle mekoliko dana pošiljka je stigla.
Znači uz zezanje sa njima cela procedura kupovine uz malo sreće traje bar 10-ak dana, iako pri kupovini piše da je isporuka za dva dana.
Iskreno, ovo nisam očekivao od kompanije kakva je Dell.

I još da napomenem da je u ove cene uračunat studentski popust od 10%, kada na njihovom Sajtu unesete Vašu studentsku imejl adresu na koju vam odmah pošalju kodove za popust.🙂
Pa eto, ako je neko zainteresovan i ima studentski imejl (koji njihov sistem kao takav prepozna), lako se dođe do popusta. Ja sam koristio ćerkin.😁

Poslednja izmena:
Idi bre.. Blago tebi, sta da ti kazem. :)

Ta "prihvatljiva" cena je nesto manje od 900 eura. Nije idealna, ali je opet manja od Gigatrona i slicnih lopova. Nema na stanju i ko zna kad ce da stigne.
Ovo sa Dell sajta je jako lepa ponuda, ali sa sve carinom ce opet da izadje previse za moj budzet, osim ako nema neka fora da se zaobidje carina :D

AW2723DF mi je bila prva opcija, ali kod nas je bezobrazno skup.

Lako je Sonetu kad je u Nemackoj. :D Ovde da se dovuce, tesko da se isplati. Ja bih uzeo AW34 OLED model odmah, ali kod nas duplo kosta nego na KP, sto mi teko nije realno. Na Dell sajtu verovatno 500e. :D 1000e ustede nego kod nasih prodavaca fazon.

Koji tacno DWG ili DW? Doduse oba modela su kod nas preskupa. :\
Evo vidim da Dell sprema neke popuste.. :D

1720186874514.png

DWF, crni model, jeftiniji. :D

Lako je Sonetu kad je u Nemackoj. :D Ovde da se dovuce, tesko da se isplati. Ja bih uzeo AW34 OLED model odmah, ali kod nas duplo kosta nego na KP, sto mi teko nije realno. Na Dell sajtu verovatno 500e. :D 1000e ustede nego kod nasih prodavaca fazon.
U Holandiji.😁 Sabirni centar za svu robu namenjenu EU. Skoro svim velikim kompanijama sedište za EU je u Holandiji.
Inače, lepo sam se istrošio poslednjih mesec dana😟, ali što bi rek’o moj ćale, bez alata, nema zanata, a ulaganje u znanje i posao se jedino isplati.🙂

Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno