Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Ima li šta bolje za FPS a da je IPS, 1440p i ne košta kao OLED ?
:)
Čitajući review i vaše preporuke, ova 2 sam izdvojio...
 
Moje prvo i poslednje iskustvo sa Philips monitorima. Kupio nov monitor: ttps://www.amazon.co.uk/Philips-276B1JH-Monitor-Docking-Speakers/dp/B08PL4CXLKO

Spada u skuplju kateogriju monitora, ocekivao kvalitet. Monitoru ne radi fizicko dugme za menjanje source-a i kretanje kroz meni. Fizicki nista osteceno, ne postoji mogucnost da ga otvorim. Pozvao servis, rekli da ga vratim i oni ce mi poslati novi (direktno philipsu). Philips mi pre par dana salje nov monitor, radi dugme ali ne radi zvuk (radio je na prvom). Pakujem sad i njega, valjda ce biti treca sreca. Za izbegavanje.
 
Philips je odavno samo ime...praktično iznajmljuju brend Kinezima i bilo kome ko je voljan da plati, jedino što zaista sami proizvode danas je medicinska oprema i pribor za negu (trimeri, brijači i slično).
Ima na YouTube zanimljiv video o usponu i padu Philipsa...
 
Jel moze neko ko ima LG 27GP850P-B da mi izmeri koliko ima cm od donje ivice monitora do stola kad je monitor u najnizem polozaju?
back-large.jpg
 
Mišljemje o ?
Philips 27' 273V7QDSB/00
i/ili
Philips 27' 273V7QJAB/00
Koliko vidim oba su IPS i sve isto samo se prilkjučci promenjeni.
Takođe Acer 27'' R271BBIX crna, UM.HR1EE.B...
Odlična cena u A**** i par drugih mesta, oko 16 soma svi.
Nisam siguran da li rade danas, treba mi hitno.
 
Od njih, Philips 273V7QJAB/00 jer ima Display Port i izlaz za slušalice, kao i VESA mount, najkompletniji je od ta tri.
Drugi Philips ima matori VGA konektor umesto DP i nema audio izlaz. Acer ima samo VGA i HDMI i nema VESA mount.
 
Hvala, naručio sam Philips 273V7QJAB/00 ali mi se nisu još javili iz A*** , samo (automatska) potvrda da je evidentirano. Danas il sutra mi stiže nova Rx 6600XT pa da sve skockam u isto vreme. Trenutno se patim sa nelom super matorom Nvidia sa 128MB i 19" monitorom ali bar radi na W11.
Konektori mi nisu toliko važni sada jer nameravam da sledećeg meseca uzmem još jedan monitor ali sa drugim tipom tako da imam sve tipove ulaza pokrivine.
Imam i jedan stari 19" studiski monitor koji ima gomile ulaza. od HDMI, DVI, VGA pa čak i analogni i SCART i analogni TV prijemnik, zvučnike. Jedino što je muka namestiti potreban ulaz i mode, mnogo komplikovan OSD menu sa 10ak dugmića a ne pamti nameštanja. Ako se on ili ulaz ugasi onda sve ponovo a default je TV.
 
Jedini koji mogu danas ili sutra da dobijem je Philips 27' 273V7QDAB/00
Ulaz za signalni kabl ostalo sve isto. Biće dovoljno za prvi.
  • VGA (analogni)
  • DVI-D (digitalni, HDCP)
  • HDMI (digitalni, HDCP)
 
Poslednja izmena:
Stigao monitor, iako je još uvek ova matora Nvidia sa 128 MB i DVI ne može 75Hz slika je divna i na default podešavanjima, I vrlo mala slova i detalji su oštri ko žilet a crna je crnja od 2 crnca u tunelu noću.
Režim LowBlue i "Bez treperenja" stvarno pomažu mada mogu i da se isključe
Premaz ekrana Protiv odbleska, 3H, zatamnjeno 25% daje tople boje a ne smeta
Za sada sam jako zadovoljan,videću sutra kako ide kada dobijem Rx 6600XT i probam neke igre na 75Hz i HD film.
Nisam siguran šta mu stvarno znače ove stvari
sRBG Da
Sinhronizacija ulaza
  • Odvojena sinkronizacija
  • Video sinkronizacija
SmartImage
 
Jel moze neko ko ima LG 27GP850P-B da mi izmeri koliko ima cm od donje ivice monitora do stola kad je monitor u najnizem polozaju?
Pogledajte prilog 388025
IMG_0386.jpeg

Verovatno si nasao do sada, ali 11.8cm je u najnizem polozaju. Ja ga uzeo pre nedelju dana samo, odusevljen. Stabilan, slika odlicna, dobro maksimalno osvetljenje, za svaku preporuku :)
 
Stize mi danas M34WQ-EK, pa cu videti da napisem utiske posle nekoliko dana testiranja.
Monitor ce sluziti za programiranje. Uglavnom ljudi pisu kako je veca rezolucija dosta bitnija za posao, ali meni 60hz bas ne prija. Izmedju kvalitetnije rezolucije i manjeg zamora ociju biram ovo drugo.

Gledam sada kako najbolje da iskoristim monitor (bice povezan na laptop). Preko hdmi-a mogu da idem max do 100hz, a vidim da moze i do 144 ako se koristi thunderbolt.
Da li ovo stvarno funkcionise i moze li neka preporuka za usb-c>dp adapter koji ima thunderbolt 3 podrsku?
 
Moderni monitori imaju zaštitu protiv treperenja. 75HZ -100Hz bi trebalo da bude dovoljno.
 
Stize mi danas M34WQ-EK, pa cu videti da napisem utiske posle nekoliko dana testiranja.
Monitor ce sluziti za programiranje. Uglavnom ljudi pisu kako je veca rezolucija dosta bitnija za posao, ali meni 60hz bas ne prija. Izmedju kvalitetnije rezolucije i manjeg zamora ociju biram ovo drugo.

Gledam sada kako najbolje da iskoristim monitor (bice povezan na laptop). Preko hdmi-a mogu da idem max do 100hz, a vidim da moze i do 144 ako se koristi thunderbolt.
Da li ovo stvarno funkcionise i moze li neka preporuka za usb-c>dp adapter koji ima thunderbolt 3 podrsku?
Možeš imati pwm tj. treperenje i na 100hz. Zavisi od panela i implementacije. To generalno osetljiviji ljudi prvo pogledaju na recenzijama pre kupovine.
 
Kakav je IPS Glow i probijanje svetlosti?
Nisam dovoljno strucan da bih ti dao odogovor na ovo, ali ja ne primcecujem ni jedno ni drugo pri radu. Na skroz crnom ekranu se vidi probijanje svetlosti iz donjih ivica, ali mislim da to ima veze sa uglom, meni je monitor na tiltu 5 stepeni pozadi.
 
To je bio problem sa CFL osvetlenjem ekrana specijalno kada je u prostoriji takođe bilo fluoroscentno svetlo. o CRT da ne pričamo.
 
Da li moze sam monitor da utice na potrosnju graficke?

Skoro sam presao sa Philips monitora 1440p 75HZ na LG 1440p 165hz.
Nista drugo nisam menjao od hardvera i softvera.

Sa Philips-om je graficka pokazivala 25-30W u idle, tako da se posle nekih 20 minuta zagreje i upale se ventilatori.
Ocekivao sam da ce ovaj LG vise da trosi zbog 165hz, ali jok. 10W u proseku, ventilatori na grafickoj se ne pale.

Nije mi jasno odakle dolazi ovolika razlika
 
^ u idle ne bi trebalo da bude razlike. Jednostavno tada grafika radi toliko da prikaže sliku.
 
Gledam sada kako najbolje da iskoristim monitor (bice povezan na laptop). Preko hdmi-a mogu da idem max do 100hz, a vidim da moze i do 144 ako se koristi thunderbolt.
Da li ovo stvarno funkcionise i moze li neka preporuka za usb-c>dp adapter koji ima thunderbolt 3 podrsku?
Da odgovorim sam sebi, jer ce mozda nekome znaciti.
Uzeo sam Thunderbolt 3 cable sa KP i radi bez ikakvih problema - sam je od starta stavio na 144hz.

Monitorom sam zadovoljan. Koristio sam ga samo za posao, videcu da probam i neku igru.
Ima naravno glowa, ali nista sto bi uticalo na rad.
 

Prilozi

  • image_2023-05-10_090834121.png
    image_2023-05-10_090834121.png
    444 KB · Pregleda: 62
  • IMG_1897.jpg
    IMG_1897.jpg
    216 KB · Pregleda: 92
Dell Alienware AW2723DF, vrhunski monitor.
Ja prezadovoljan.
 

 
Super jeste, samo bih voleo da ima BFI !
Ovako i dalje tražim M27Q X...
Doduše terao bih ga na 200Hz (sa smanjenim detaljima u igri, 6900XT)
WarZone2.0 i CS:GO
 
Da li neko poseduje 38UW poput LG 38WN95C-W ili LG 38GN950-B? Ne znam da li je jos nesto dostupno kod nas. :) Na 34UW sam vec par godina sada, vrlo zadovoljan itd., ali me svrbi 38 jos odavno... pa videh da se opet nalazi par (bukvalno) modela u opticaju. Ono sto sam video po recenzijama jeste nesto losiji HDR ili kontrast, nisam siguran koliko bi mi smetalo. Na Predatoru X34 sam, ona poslednja revizija, monitor je stvarno bombica, cisto kao neko trenutno iskustvo/standard.
 
U par navrata je poneko pitao za njih u Šta Da Kupim ali nisam viđao neku diskusiju o njima ili feedback. Pretpostavljam da ima bar 1-2 forumaša koji imaju 38" UW ali kako ih iskopati i navesti da pišu, heh...

Što kažeš, ima svega par modela i veoma su skupi, previše...jer sem tog formata ne nude ništa što drugi već nemaju.
 
Verovatno si nasao do sada, ali 11.8cm je u najnizem polozaju. Ja ga uzeo pre nedelju dana samo, odusevljen. Stabilan, slika odlicna, dobro maksimalno osvetljenje, za svaku preporuku :)
Ja sam nanišanio taj model, ali od 32 inča.

Imam LG 32GK650F-B sasvim dobar VA monitor, odličan kontrast i verne boje, ali mi nedostaje ono da mi kolorit sprži rožnjaču kao kod IPS ekrana. Jeste da IPS monitori ne mogu da se mere sa kontrastom VA panela, ali ja jedva čekam da utopim ovaj kako bi uzeo 32GP850-B, jer i na mom ekstra jeftinom TV-u meni je slika...hmmm, prijatnija. Bar dok se ne pokrene. Jeste da fotografije to ne mogu da dočaraju, ali kad se vide senke i kontrast bude jasno, ali boje...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    335.5 KB · Pregleda: 70
  • 2.jpg
    2.jpg
    372.9 KB · Pregleda: 64
Nazad
Vrh Dno