Šta je novo?

Monitori sa IPS panelima [nije tema preporuke za kupovinu]

Kod vas u Srbiji da ali kod nas barem za sada je ponuda ocajna. LG27GN850 kao i GL nigdje trenutno nema. Ima npr M27Q ali on je BGR a to mi ne odgovara iako se na testovima dobro pokazao. Ovaj M27Q X jeste malo skuplji od gore navedenih ali bar ga ima trenutno. Ono sto me trenutno “brine” kod M27Q X je overdrive koji i nije bas najbolje ispeglan.
 
Iiyama GB2770QSU je dobar, ako ga još ima. Cooler Master GM27-FQS ARGB je isto dobar.
Ako hoćeš baš LG Nano-IPS panel, imaš Dellove a ima i drugih sa tim panelima...
 
Kod vas u Srbiji da ali kod nas barem za sada je ponuda ocajna. LG27GN850 kao i GL nigdje trenutno nema. Ima npr M27Q ali on je BGR a to mi ne odgovara iako se na testovima dobro pokazao. Ovaj M27Q X jeste malo skuplji od gore navedenih ali bar ga ima trenutno. Ono sto me trenutno “brine” kod M27Q X je overdrive koji i nije bas najbolje ispeglan.
Pogledaj Dell S2721DGFA
 
Da li zna neko da li po tržnim centrima u Beogradu imaju upaljene monitore izložene?
Znam da su sve bili tv kad sam gledao ali nisam viđao monitore..
 
Jel Gigabyte 32" (zaboravih mu tačnu oznaku, vidim da ih sad ima brdo) i dalje važi za najbolju kupovinu 1440p 32" IPS high refreshrate monitor kod nas?

Razmišljam da promenim svoj AOC Q3279VWFD8 za neki sa 144-165Hz. Kasnije kad padne upgrade grafičke da monitor i refreshrate ima smisla :)

Jesi zamenio AOC? Kakvi su ti utisci?
 
AW2524H_01.png
 
Giga Arena ima "Monitor arenu" gde se svi izlozeni modeli mogu probati
 
Džaba ti je proba, osim ako ne kupiš model koji si probao...
Kako je kontrola kvaliteta otišla do đavola, primerak koji si kupio i primerak koji si video izložen mogu da se ponašaju potpuno drugačije po pitanju probijanja i ravnomernosti osvetljenja, eventualnih anomalija i mrtvih pixela itd, a bitne stvari poput overdrajva, eventualnog treperenja i slično svejedno ne možeš da testiraš tamo. Da ne govorimo o kalibraciji i podešavanjima slike...
 
stave na sto koji god hoces da probas od izlozenih
Pa tako mogu bilo gde da probam, ali nebitno šta reklamiraju Monitor Experience Zone kada to ne postoji uopšte.
Skoro svuda su ugašeni monitori koji tako skupljaju prašinu osim u Comtrade-u mada je jako ograničen izbor po tržnim centrima.
Valjda je glavni kriterijum kupaca kod nas pri izboru kako monitor izgleda spolja i sam dizajn.

 
Ja sam zadnja 2 monitora kupio u Giga (pre 2 godine i pre 2 meseca), oba su mi otvorili i probao sam pre kupovine, zapakovali i platio
 
Pa zar nije normalno da se proba monitor pre kupovine!? Ja isto radim i kada kupujem TV.
Ja samo pišem da Monitor Experience Zona ne postoji i da je to lažna informacija, jer su monitori tamo samo izloženi kao i u svakoj radnji po tržnim centrima i većim radnjama kod nas!
 
Pa zar nije normalno da se proba monitor pre kupovine!? Ja isto radim i kada kupujem TV.
Ja samo pišem da Monitor Experience Zona ne postoji i da je to lažna informacija, jer su monitori tamo samo izloženi kao i u svakoj radnji po tržnim centrima i većim radnjama kod nas!
Vidiš da tamo piše pojedine modele monitora, ne znam koliko bi trebalo prostora da ima bukvalno svaki model izložen.
 
^ jel se može onda probati model koji želiš?
 
^ hvala na info
 
Da li je neko imao prilike da proba Dell G3223D? Zanima me IPS@144Hz a ovaj ima i g sync. Ghosting na VA mi je katastrofa posto igram uglavnom fps igre.
 
Samo da se nadovezem na probanje monitora - takodje sam uvek radio to, u poslednjih 3 godine sam kupovao tri monitora na tri razlicita mesta u Beogradu i svuda sam trazio da provrtim osnovni test boja barem. Svi su mi izasli u susret, M***tor, E***ed i G****ron. Budite spremni samo da oni ne moraju imati setup vec za to, pa nije zgoreg poneti sopstveni uredjaj za test, zavisno od konekcije (laptop, telefon, i sl.).:)
 
ja sam u ct-u u delti skoro kupio monitor, poneo laptop i kabl da probam, baš su bili ljubazni. monitor otpakovan, pretražen da nema anomalija, spakovan i kupljen :)
 
Moze i neka preporuka za 32" IPS 2K@144Hz ili vise, da ne spamujem ovde. Ja snimih Dell G3223D, VA me apsolutno ne zanima.
 
Uzeh G3223D, ako nekom treba info tu sam. IPS/32"/165Hz, ghostinga nema barem koliko me oci sluze, PUBG radi top :)
 
Ima li neko iskustva sa LG 27UP650-W ili LG 27UL650-W? Na KP su u ponudi za dosta dobru cenu, ali sam na netu nasao info da crkavaju posle mesec-dva i da su povuceni iz prodaje u USA.
 
Nasao sam sebi monitor koji bi mi pasao vrhunski, ali nema ga kod nas u prodaju, a ne znam da li da se sa Madjarima zalecem, posto ipak nije mala suma... U pitanju je 'LG 38GN950-B' sa cenom od 140k. Da li neko ima iskustva sa istim monitorom? Alternativa mi je bila (iako nije ultra-wide) 'Benq Mobiuz EX3210U', koji ima kod nas u radnjama, cena prakticno ista.
 
^ Ja imam LG 34GP950G-B, prezadovoljan sam. Mislim da će ti 38” biti jako velik ako ga koristiš na stolu. Razlike između mog i monitora koji si naveo da ima bolju podršku za AMD dok moj za nvidia, imaš manji broj hz ali malo veću rezoluciju. Ako ga uzmeš mislim da nećeš pogrešiti. Samo uz koji karticu ćeš ga koristiti?
 
^ Ja imam LG 34GP950G-B, prezadovoljan sam. Mislim da će ti 38” biti jako velik ako ga koristiš na stolu. Razlike između mog i monitora koji si naveo da ima bolju podršku za AMD dok moj za nvidia, imaš manji broj hz ali malo veću rezoluciju. Ako ga uzmeš mislim da nećeš pogrešiti. Samo uz koji karticu ćeš ga koristiti?
Trenutno imam GeForce 1070, a uskoro, ako Bog da, verovatno 4090. Gledao sam baš brda recenzija i na kraju se sve svelo na ta dva monitora, u smislu da za taj novac daju mnogo. Gledao sam i 42 inča monitore, ali su ili za striktno rad, ili striktno gejming. Jednima sve kristalno detaljno, ali "presporo" za igranje, dok drugi imaju sve što se poželi za igranje, ali je oštrina užasna, misleći na tekst i čitkost.
 
Nazad
Vrh Dno