Monitori sa IPS panelima

Dark Magician

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.01.2011
Poena
48
Imaš i ovaj, samo nemoj da uzmeš greškom varijantu koja nije 144hz. Ima i verzija bez USB hub.

bojanh

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poena
18
Danas sam kupio na akciji nov HP X27i, medjutim monitor ima mrtav pixel koji se vidi na crvenoj boji i vrlo malo na beloj boji, dok ga nema na crnoj, plavoj, zelenoj i ostalima.
Nalazi se u gornjem delu ekrana sa leve strane od polovine monitora.
Sad se razmisljam, da li ostvariti garanciju i traziti da mi zamene za drugi monitor ili ostaviti?
Nije da mi smeta ocima, ali smeta mozgu znajuci da je tu, a dao sam par stotina evra za nov proizvod jer mi je muka od polovnih monitora (izmenjao 3-4 komada u zadnja 2 meseca i svaki je imao neku manu/ostecenje).
Ovaj ima minimalan backlight bleeding i IPS glow...sledeci ako stigne, mozda bude bez mrtvih pixela, ali mozda bleeding i glow budu dosta losiji...

BitrAtE

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poena
63
Ja bi to mijenjao odmah, 15 dana valjda imaš fore da vratiš uređaj bez ikakvog obrazloženja. Meni je dead pixel noćna mora, nema šanse ni da bih jedan mogao da "progutam". Mada može biti i da je zaglavljen samo, izguglaj malo ima načina da se to sredi...

bojanh

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poena
18
Izguglao i probao, u pitanju je ovaj sajt koji popravlja zaglavljene pixele:

Medjutim nije pomoglo nista, drzao sam 10-15 minuta.
Na svu srecu, prodavac u cijoj radnji sam kupio je extra fer i korektan, i preko vibera se cujemo, prvo me uputio na NepoSystem call centar jer su oni zaduzeni za HP uredjaje, ali ono je pakao, operateri blage veze nemaju o mrtvim pixela i garancijama, sto je i normalno, pa me upucuju prvo na servisere, pa onda opet na radnju gde sam kupio da proverim jel monitor ima "Zero dead pixel garanciju" i tako u krug...da bi na kraju prodavac rekao da posaljem monitor njemu pa ce on to da resi s njima, da se ne maltretiram bezveze.
Pa cemo videti kakve cu biti srece sa drugim modelom koji stigne.

Alex

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poena
113
Ako nekoga interesuje trenutno je na akciji Dell 2721DGFA kod nas po ceni od 420e što je najniže do sada. Ostali ga drže od 495-550e,

2u91c

Flash Drive
Učlanjen(a)
12.11.2019
Poena
1
@bojanh sta da ti kazem druze isto cekam monitor sa reklamacije zbog mrtvog pixela koji i ne smeta toliko ali mi bode oci jer znam da je tu , upitanju je LG GN650-B Ultra Gear.Cekam vec skoro 10 dana i danas mi stigla poruka da ce mi zameniti.E sad zamisli uzmem drugi a on ima vise od jednog :D pa to bi bilo cirkus , inace LG ne daje garanciju na zero mrtve pixele...

bojanh

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poena
18
Ja sam ipak ostavio sebi monitor, isto su mi nudili zamenu za drugi, s tim sto se mora cekati mesec dana na zamenu, a posto je moj prvi primerak monitora odlican, osim tog mrtvog pixela na toplim bojama i ima ne tako primetan ips glow, ipak sam ga ostavio...da ne rizikujem sa drugim monitorom koji moze da bude mozda cak i losiji.

Vrh Dno