Šta je novo?

Monitor se gasi kad se ugasi/upali klima uredjaj

pilauda

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
2,752
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-12400F & be quiet! Pure Rock 2 Black
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
2x16GB DDR4 Kingston PC3600 Fury Beast RGB
GPU
MSI RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM
Storage
1TB SSD Samsung 970 EVO PLUS, 2TB SSD SP
Zvuk
2.1 Logitech Z313
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX3.0
Kućište
CoolerMaster MasterBox TD500 MESH
Monitor
Alienware 27" AW2723DF QHD 240Hz
Miš & tastatura
Razer Deathadder V3 Pro, Razer Cynosa V2
Laptop
Lenovo Ideapad 330
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam u sobi duplu uticnicu na jednu rupu je nakacen komp, monitor i zvucnici a na drugu klima uredjaj Samsung 12000 btu. Danas sam tek prvi put ove god upalio klimu i poceo je da se desava problem da se monitor ugasi na sekund kad se kompresor na klimi ugasi ili upali u toku rada. Ovo mi se nije desavalo prethondnih godina dok sam imao Benq xl2411 dok evo na ovom Dell Alienware se desava. Nisam znao gde da stavim temu ali definitivno je nesto sa strujom, da li jedna dupla uticnica ne moze da izdrzi sve ove potrosace?
Untitled.png
 
Naravno.
Svi potrošači su na istoj fazi, pa kad se upali kompresor i povuče cug, gasi se najslabija/najosteljivija karika u sistemu.
Rasporedi to na više faza, ne mora da znači da ćeš rešiti problem ako rasporediš na više utičnica, pošto mogu sve da budu na istoj fazi, a onda nisi ništa postigao.
 
Hvala, sad sam stavio na drugu utičnicu, morao sam preko produžnog pošto je malo dalja i na toj utičnici je samo klima. Sad dal je na istoj fazi ne znam. Testiraću pa ću da vidim kako reaguje, za sada se ne gasi monitor.
 
Opet ja, ne pomaze ni prebacivanje na drugu uticnicu u sobi jer kao sto rece kolega @RingeRaja na istoj su fazi. Sad mene interesuje sledece posto su elektricari kada je zgrada napravljena stavili celu sobu dnevnu(koju sam ja kasnije pregradio) na jedan osigurac da li ja sada mogu dve moje uticnice u sobi da odvojim na dva razlicita osiguraca ali da ne moram da kopam zidove i vodim nove kablove, kako ovo resiti najbezbolnije? Evo i slika na sta sam mislio i kako to izgleda. Hvala!
Untitled.png
 
Ma da naravno da ce elektricar nego sam samo hteo da pitam jel izvodljivo pre nego pozovem. Hvala za info.
 
Niko to napmet ne moze da kaze dok se ne vidi uzivo gde su razvodne kutije, da li je do te kutije dovedena jedna faza ili tri faze, pa da se napojni kabl sa te uticnice preveze na drugu fazu u toj razvodnoj kutiji.
Sve se moze resiti i bez kopanja zidova, ima sad i kanalice koje kad postavi neko ko zna i ne primecuju se toliko.
 
Opet ja, ne pomaze ni prebacivanje na drugu uticnicu u sobi jer kao sto rece kolega @RingeRaja na istoj su fazi. Sad mene interesuje sledece posto su elektricari kada je zgrada napravljena stavili celu sobu dnevnu(koju sam ja kasnije pregradio) na jedan osigurac da li ja sada mogu dve moje uticnice u sobi da odvojim na dva razlicita osiguraca ali da ne moram da kopam zidove i vodim nove kablove, kako ovo resiti najbezbolnije? Evo i slika na sta sam mislio i kako to izgleda. Hvala!
Pogledajte prilog 401638
Kolika ti je odobrena snaga?
Pozovi električara da vidi o čemu se radi i da to reši, jer nije normalno da se ovo rešava.
 
Imam i ja sličan problem, nestane slika na sekundu i odmah se vrati, imam 4 aktivna zvučnika kojima se transformatori pale preko releya i kad kod se neki uključi ili ugasi trepne mi slika. Probao sam svašta kao i ti ALI problem je bio u HDMI kablu, tj. ni jedan nije valjao, probao sam desetak i na kraju povezao monitor preko DVI kabla i nema šanse da trepne. Probaj, možda je to i kod tebe problem.
 
Kod mene je DP i isto kada upalim zvucnike, ugasi se monitor na sekund.
Takodje kada je ugasen komp, random se pali monitor sa No Signal slikom.
DP hvata neku interferenciju od kablova. Nisam probao jos da zamenim kabl, mrzelo me da cackam :)
 
Kod mene je DP i isto kada upalim zvucnike, ugasi se monitor na sekund.
Takodje kada je ugasen komp, random se pali monitor sa No Signal slikom.
DP hvata neku interferenciju od kablova. Nisam probao jos da zamenim kabl, mrzelo me da cackam :)
Isto tako. Kad upalim male edifier zvučnike, ugasi se monitor na sekund. Zato monitor uključujem poslednji 😁
 
Bilo bi dobro proveriti i uzemljenje.
 
Nema veze sa uzemljenjem.
 
Ma da naravno da ce elektricar nego sam samo hteo da pitam jel izvodljivo pre nego pozovem. Hvala za info.
Ako bi ti dao neko da probas neki bilo kakav drljavi UPS mislim da bi to vrv pomoglo, drljavi ups ce te kostati koliko i majstor e sad majstor je bolje resenja ali ovo je plug and play, dodjes na ono koka ili jaje
 
Ako bi ti dao neko da probas neki bilo kakav drljavi UPS mislim da bi to vrv pomoglo, drljavi ups ce te kostati koliko i majstor e sad majstor je bolje resenja ali ovo je plug and play, dodjes na ono koka ili jaje
Mislis da stavim monitor na ups pa da vidim hoce li da se gasi?
 
Kod mene je monitor na UPS-u, pa je opet znala da nestane slika kad se upali frižider, ušteka neki krljav adapter ili upali veći potrošač.
Ispostavilo se da su elektroliti dotrajali - zamenio sve i od tad nema više problema. To može da bude problem kad je dosta star monitor, jer od rada i grejanja to prvo popusti.
Očigledno može da bude svašta uzrok. 🤓
 
Na starom ASUS VZ249H mi se nije desavalo kao ni na Dell G2422HS al eto ovaj je neki posebno osetljiv.
 
Imam 3 monitora, jedan je utaknut gde i klima, isto mi se dešava i to godinama traje,
 
Nazad
Vrh Dno