Šta je novo?

Monitor ostaje u stand by režimu nakon uključenja PC

Starter21

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
570
Poena
330
Kao što je navedeno u naslovu, monitor Samsung LS27R650 ostaje u stand by režimu nakon uključenja PC.

Ukoliko se zatim monitor manuelno isključi preko džojstika, a zatim uključi video signal se konačno pojavi, nakon što monitor pretraži izvore signala preko više izvora i onda ga pronađe na HDMI.

Nakon što se slika pojavi, ovaj problem se ne ponavlja sve do sledećeg gašenja, tj. na njega ne utiče turn off display/sleep ili hibernacija. Međutim, kod povratka u radni režim iz ovih stanja treba sačekati barem 10-tak sekundi da se slika pojavi.

Monitor spojen sa PC preko HDMI kabla isporučenog uz monitor. Video sa PC izlazi preko integrisane AMD Radeon.

Source detection u meniju monitora postavljen na Auto.
 
Imao sam slican problem sa Dell racunarom i monitorom... Svako 10to palenje PC-ja upali monitor. Nema sta nisam probao i naletim na neverovatan savet: obrni kabl (kraj koji je u PCu ubodi u monitor) i proradi...
 
Hvala na dobroj volji i predlogu, ali nije do toga. Probao sam. Inače, radi se o pojavi na 10 monitora, kupljeni za firmu.
 
Imam sličan problem sa polovnim NEC EA294WMI monitorom, imam dva komada na dve masine, isto se ponaša, kada se uključi računar ne dobija sliku dok ne pretisnem taster Input na monitoru, onda se uključi i radi sve ok. Kao da ne ume sam da se probudi, HDMI ulaz mu ne daje informaciju da uključi monitor. Jedan računar je RX 580 a drugi je RX 6650XT, identično se ponaša, nije do kabla probao sam. Neka anomalija sa AMD-om, možda i do drajvera to nisam probao druge verzije mada je bilo isto i sa starim čini mi se.
 
Ja sam imao taj problem sa G7 Odyssey. Cackao sam nesto po opcijama monitora i problem je misteriozno nestao. Nisam ni siguran sta sam sve drljao u opcijama.
Inace je povezan DP kablom (neki fensi iz kine)
 
Imao davno isti oroblem sa amd integrusom, nesto sam u biosu bio cackao i proradilo je, sta tacno zaboravih. Proveri
 
ako ima neki power saving, eco mode ili slicno na monitoru, pogasi to
 
Proverite i Windows power plan, mislim da ima neka stavka za monitor...
 
Probaj promeniti u biosu "default" video izlaz na integrisanu.
 
Nazad
Vrh Dno