Šta je novo?

Monitor Gigabyte GBT 2724

geo.dule

Čuven
Učlanjen(a)
21.11.2004
Poruke
352
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
Asus Tuf Gaming B550-Plus
RAM
Kingston DDR4 16GB
GPU
AMD Radeon RX 9060 XT
Storage
Kingston 1 Tb NV3
PSU
FSP Hydro K 750W
Laptop
Lenovo V17 G4 IRU
Mobilni telefon
ZTE Blade A51
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam monitor Gigabyte GBT 2724, 27 inča, koji ima maksimalnu rezoluciju 2560x1440, ide do 180Hz, grafička AMD RX 6600, CPU R5 3600, RAM 16GB 3200 MHz.
Često skidam video snimke sa Youtube, najčešće železničke snimke kamerom iz lokomotive voza.
Ima ih u rezoluciji 1440 kao i u 4k-2160. Veličina 4k je 30-50GB, a u rezoluciji 1440 je 10-20GB. Puštam ih Pot plejerom, mislim da je najbolji za te visoke rezolucije. Upoređivao sam i nisam mogao da se odlučim. Da li se na monitoru maksimalne rezolucije 1440, vidi razlika u kvalitetu slike između 2160 i 1440 rezolucije. Šta kaže matematika i fizika? Logika kaže da ne, ali ipak. Znam da je i RX 6600 ograničavajući faktor. Ne bih da skidam ogromne gigabajte ako nema razlike.
Molim moderatore da ako nije za ovu temu prebace na odgovarajuću.
 
Nazad
Vrh Dno