Šta je novo?

Periferni uređaji Monitor 27-32 inča , do 50000

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

jonesba

Slavan
Učlanjen(a)
01.01.2007
Poruke
485
Poena
320
Pozdrav ,

Konačno ću pred Novu godinu malo da se počastim pa je plan da zamenim moj 24 Asus TuF sa nečim malo većim i nadam se istim/boljim kvalitetom.Gledao sam istu seriju pošto sam zadovoljan ovim Asus-om što imam ( 144hz , zvučnici , dobar prikaz ) ali nekako se prioriteti menjaju i gledam ipak nešto drugačije sad.

Od karakteristika znam da želim:

1.Dijagonala: od 27-32 inča pa šta se uklopi u budžet ( naravno ako može jeftinije što da ne :) )
2.Kvalitet ekrana: pa recimo da bude pre svega za konzumiranje multimedije , dakle neka vrsta filmovi ,surf , EON .Gaming je u drugom planu , nisam uopšte u fazonu velikog odziva , ne može da škodi ali gledajte to da se moj gaming sastoji u Fallout serijalu , Civilization i povremeno browser games.Ali eto kvalitet prikaza mi je bitniji od odziva
3.Konekcije: ne bi bilo loše da je All in one tj da ima PD ( što više to bolje ) , može i LAN , USB HUB itd.Pošto često skačem iz varijante desktop - laptop pa ne bi bilo loše da imam monitor koji je u stanju da bude i laptop dock.I naravno standard HDMI , DP
4.Zvučnici: E sad koliko god čudno zvučalo bilo bi dobro da ima zvučnike , tj možda je i must have :) I to što bolje to bolje :)

Cenu sam stavio orijentaciono.Ukoliko smatrate da nešto vredi iako probija malo budžet slobodno predložite.
 
Ja sam uzeo Sasmung M7 (32BM700upxen) i vrlo sam zadovoljan sa njim. Tj. bio jer sam ga vratio jer je imao veliki broj mrtvih piksela na jednom mestu. I sad ga ponovo jurim. Pogledaj.
 
Pa generalno bitan mi je kvalitet prikaza , IPS , VA ili nešto treće?
 
@jonesba

1. Moj je savet da obratiš pažnju na PPI. Nakon kupovine MBP (Retina display: 15.4-inch (diagonal) LED-backlit display with IPS technology; 2880-by-1800 resolution at 220 pixels per inch with support for millions of colors) pokušao sam da se vratim na manji PPI (93) i izdržao sam par dana https://forum.benchmark.rs/threads/potrebna-preporuka-za-monitor-24.496764/post-6995180 https://forum.benchmark.rs/threads/potrebna-preporuka-za-monitor-24.496764/post-6995193

Taj monitor sam kupio da bih testirao osvežavanje i primeti se u svakodnevnom radu kada se skroluje tekst u Word-u, skroluju web stranice, skroluju YT komentari... ali bitnije mi je da su čista slova (nisam imao novca i za 4K i za 144Hz) u odnosu na osvežavanje.

Vratio sam se na veći PPI 163 27UL550P-W i definitivno znači kod višečasovnog rada što nema krzavih slova https://forum.benchmark.rs/threads/potrebna-preporuka-za-monitor-24.496764/post-7006562

Mana je što su na standardnim vrednostima slova sitna (Windows i njegovo skaliranje teksta), pa sam stavio na 175%:

EaseUS_2023_12_ 4_10_59_00.png

2. Druga stvar koja je bitna a na to mnogi ne obraćaju pažnju je podešavanje monitora po visini. Tek nakon kupovine 27UL550P-W shvatio sam koliko se grbim dok radim za laptopom ili monitorom koji nema podešavanje po visini.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno