Šta je novo?

Molim za preporuku

3MaJ

Čuven
Učlanjen(a)
06.04.2001
Poruke
283
Poena
619
Da li da sada uzmem Athlon64 2800+ & GF 6800 ili neki Prescott pa da cekam na GF 6600 PCI-Express?
 
@carnovora: Nemoj pogrešno da shvatiš komentare ovde. Ali povremeno uleti neki novi user na forumu koji kao i ti ima iskljucive stavove (predrasude) koji ovde jednostavno ne prolaze jer ovde mnogi poznaju IT scenu u sitna creva i znaju da ništa nije crno/belo. Prema tome svojim izjavama provociras ljude. To sto su ti kompovi pravili probleme ukazuje na neciju nestrucnost (tvoju ili onog ko ti to odrzava). A ti shvati kako hoces..
 
voyager je napisao(la):
@carnovora: Nemoj pogrešno da shvatiš komentare ovde. Ali povremeno uleti neki novi user na forumu koji kao i ti ima iskljucive stavove (predrasude) koji ovde jednostavno ne prolaze jer ovde mnogi poznaju IT scenu u sitna creva i znaju da ništa nije crno/belo. Prema tome svojim izjavama provociras ljude. To sto su ti kompovi pravili probleme ukazuje na neciju nestrucnost (tvoju ili onog ko ti to odrzava). A ti shvati kako hoces..
Ma pazi, da ima takve stavove za AMD, to bi vec bilo OK... ;)


... ali INTEL !!! :d:d
To vec ne moze da prodje :D
 
Ma pazi, da ima takve stavove za AMD, to bi vec bilo OK...
ja imam super iskustva sa intelom....koliko god da sam ih maltretirao oni su sljakali.ovi drugi nisu..ali to nije bio slucaj samo kod mene,,,zato sam i napravio takav stav....doduse...niko se za barton nije zalio...ali ono pre...ma nije bitno...ja imam takav stav...kad se jednom opecem,,,,,ne zelim ponovo...sad u firmi imamo 25 racunara i samo smo intel stavili(i po negde celeron)...mada sam mogao u javnoj ponudi da stavim....sta sam hteo...
Ajd sad i ja da pitam(doduse malo van teme):koliko se krecu cenovno graficke koje idu na expres slot?Imam neke oprecne informacije u oglasima a i nema ih bas mnogo u ponudi.sledeca asus ploca ce mi biti sa expres slotom pa razmisljam dali sad da je uzimam jer moram da pucam jos i na novu graficku ili da cekam jos malo.
 
Bez namere da zauzimam neciju stranu...mislis Pentium i ponegde Celeron a?

:D

Sa vremena na vreme naidju postovi koji cine coveka jako veselim.

p0z.
 
Poslednja izmena:
Pazi kada vam nije nikakav problem da odete u prepucavanje :whip:

Covek lepo pitao, a dugogodisnji iskusni strucnjaci se popljuvase, namah.
Stoji Silverova primedba, hoces li sada ili za koju godinu racunar.... Pa da bacimo pasulj.
Zamolio bih AMD fanove, da kada opisuju A64 precizno navedu koji, da ne bi bilo gledam meso a jedem kupus. Tj, gledam A64 FX51 (ne daj boze 53), a prickam o 2800 :) .
A64 2800 je losiji od Preshota, bez obzira sto je 64-bitni posto SADA ima 32-bitni Win na raspolozenju (i jos duze vreme). A64/3000 je malo bolja i jako malo skuplja preporuka, mada u toj klasi cene i Preshot 3.0 nije los izbor(za neke SADASNJE aplikacije i bolji). Pa onda povratna reakcija postavljaca treda, za sta ce da pretezno koristi racunar, za renderovanje, igranje, hvaljenje komsiluku ili benchmark...
 
carnivora ursidae je napisao(la):
ja imam super iskustva sa intelom....koliko god da sam ih maltretirao oni su sljakali.ovi drugi nisu.
Ehhh... koliko sam ja maltretirao te AMD-ove, prosto sam odusevljen njima - jer nijedan nije crkao!!!
A bili u maltretirani... strasno... na kakve su voltaze terani, to je bilo nenormalno... :zgran:

I nijedan, NIJEDAN, od nekih 10-ak procesora (koji su bili bas moji - radili na duzi period u mojoj masini) nije crkao...



Neverovatno!! :d
 
Ja sam ljubitelj Intel procesora, al AMD-u skidam kapu, procesori podnose sve i svasta, ja sam moj 2800+ skoro terao na 2.2V pod Aquamarkom i Prime-om, jes da je bilo strecanja tipa oce li il nece zadimiti, al cpu je sve izdrzao i nije riknuo! I sto je najbitnije, jos uvek sljaka!
Mada, takvu avanturu si necu u skorije vreme dozvoliti!

poz!
 
Eh, taj abit, sto napravi plocu koja daje do 2.2v za cpu da bi deca pravila pozare :d

Uvek mi je smesna bila ta brandomanija, pogotovo u svetu racunara. Ej, da se emotivno vezujes za parce silikona (cek, cek, pa mogao bih... :D)!

Elem, od kada je amd napravio K7 jezgro, to je sasvim ozbiljan i kvalitetan cpu, i nemu tu sad tradicija, ovo ono. Sve radi kako treba, samo treba znati namestiti i ne skrtariti na svakoj komponenti (ploca, ram).
 
Pa ko prica o Abit plocama, ja imam Epox-a 8rda3+ i nikakav pozar se nije desio niti planiram da pravim pozar! A mislim da je strah od spaljivanja cpu-a na 2.2V bio i vise nego opravdan pa jos u kombinaciji sa Prime-om ili Aquamarkom!
A ni na komponente se nije skrtarilo!

btw
Bad MF je napisao(la):
da bi deca pravila pozare

da se kladimo da sam stariji od tebe?! ;)

poz!
 
Nemoj odmah da se strecas, nisam mislio na tebe konkretno, ima jako puno ljudi koji tako razmisljaju :d A i svi mi koji se igramo sa kompovima na ovakve nacine smo pomalo kao deca :)

A za, godine, pa mozda, a mozda i ne ;)

poz
 
@Bad MF

Ma moram malo da se strecam, obicno kada nekom kazem da sam poterao AMD na 2.2V uzme da mi pametuje kako je to nemoguce! I onda ja izgubim 3h vremena i 100kg zivaca crtajuci i objasnjavajuci mu kako je to zaista moguce!
I na kraju dobijem odgovor tipa, ma sve ja to razumem al to je nemoguce, a meni dodje :wall: :crash: :wall: :crash:

Al jeste to sto kazes, svi mi smo pomalo deca kada se docepamo nekog procesora ili compa!

poz!
 
ramzes je napisao(la):
A mislim da je strah od spaljivanja cpu-a na 2.2V bio i vise nego opravdan pa jos u kombinaciji sa Prime-om ili Aquamarkom!
On the other hand, ja mislim da ti je strah bio neosnovan... pa, majku mu, valjda bi se prvo komp smrz'o, izbacio BSOD, restartovao... ugasio... a ne odma' u vecna lovista! ;)


P.S. Da si meni rekao "poterao sam AMD-a na 2.2V", rekao bih ti: "Pa... ?" :d:d:d
 
LiquidPlasma je napisao(la):
Intel 3.0C i IC7 plocu + Ati 9800 PRO (ili 6600GT kad izadje :p ) ako koristis za OC i za swe ostalo ILI AMD 2800+ + GF6800 ako oces za igrice. Neces pogrestiti makar koju varijantu uzeo. Mada je bolje AMD64+ :-devil-:

Kako nas narod kaze:
Isto sran*e, drugo pakovanje :D
Ja bih trebao ovih dana da uzmem nov komp i prilično sam u nedoumici da li da uzimam A64 ili ne. Koja ploča je najbolja za A64?
Komp bi koristio najviše za igranje i gledanje filmova.

Da li je varijanta sa Bartonom 2800+, 8RDA+ i 9800 Pro ok? Koliko košta 6800?

Hvala!
 
Evo ti moje preporuke. Ploča Chaintech NF3 250 + proc A64 2800+ i grafička Club3D ili Saphire 9800Pro. To je oko 70+140+210=420 Evra.

Pozdrav
 
Vladd je napisao(la):
Pazi kada vam nije nikakav problem da odete u prepucavanje :whip:

Covek lepo pitao, a dugogodisnji iskusni strucnjaci se popljuvase, namah.
Stoji Silverova primedba, hoces li sada ili za koju godinu racunar.... Pa da bacimo pasulj.
Zamolio bih AMD fanove, da kada opisuju A64 precizno navedu koji, da ne bi bilo gledam meso a jedem kupus. Tj, gledam A64 FX51 (ne daj boze 53), a prickam o 2800 :) .
A64 2800 je losiji od Preshota, bez obzira sto je 64-bitni posto SADA ima 32-bitni Win na raspolozenju (i jos duze vreme). A64/3000 je malo bolja i jako malo skuplja preporuka, mada u toj klasi cene i Preshot 3.0 nije los izbor(za neke SADASNJE aplikacije i bolji). Pa onda povratna reakcija postavljaca treda, za sta ce da pretezno koristi racunar, za renderovanje, igranje, hvaljenje komsiluku ili benchmark...

Zamolio bih Intel fanove da kada govore o Prescot procesorima precizno navedu koji (A64 2800 je losiji od kojeg Preshota? 3.6 :D , da, da).
Gde nadje da je preshot 3.0 brzi od A64 3000 u igrama :D
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2249&p=9
Ako ce da kompresuje u DIVX ili da renderuje onda je preshot bolji izbor, pa neka on odabere.
 
Nazad
Vrh Dno