Šta je novo?

Molim Za Pomoc ! ! ! Hitno Mi Je ! ! !

Učlanjen(a)
24.01.2002
Poruke
76
Poena
609
Evo o cemu se radi ... Konacno samo i ja dosao do graficke karte koja ima TV Out ( ASUS V7100PROse GeForce2 MX-400 32MB ).
Instalirao sam drivere 23.11 i povezao je sa TV-om. Problem je u sl. Slika koju sam dobio na TV-u ne lici ni nasta... ustvari lici na negativ onoga sto je na monitoru. Sta i kako dalje da radim kako bih dobio dobru sliku na TV-u... BTW. TV je JVC.

Unapred zahvalan
Milosh The Great :cool:
 
Reci nam kakav kabl koristis i koji izlaz imas na kartici vhs ili svhs i koji ulaz na televizoru scart ili svhs.

I da li koristis tv tool program. On je zakon za tvout.
 
Prvo sto treba da uradis je da u programu koji koristis za tv out
konfigurises format tv prikaza.Za nas to je ''pal B''.Dalje,skoro u
svakom programu ces naci opciju prikaza slike i na monitoru i na tv-u u isto vreme tako da mozes da podesavas sliku na tv-u(kontrast,color...).Moje iskustvo ti govori da nikako ne pokusavas
da prikazes sliku samo na tv-u,vec i na monitoru i na tv-u u isto vreme jer moze da dodje do nekih nepredvidivih stvari za cije ce ti resenje biti potrebno resetovanje racunara.Ukoliko tvoj tv podrzava(graficka podrzava sigurno) koristi svhs koji ima znatno bolji prikaz od obicnog chincha.Trenutno se moze naci neka beta verzija programa TV tool za koju sam cuo da nije losa,ali u svakom slucaju mozes da iskoristis TV tool 5.5 koje mislim da mozes naci na www.tool.com Naravno pre toga dobro iskoristi
twin view opciju u display properties-u pa ako ti to ne pomogne onda pokusaj sa TV tool-om koji je mnogo bolji!!!
Svako dobro i popij (D) ?
Takodje pazi sta radis sa kablovima ulaz-izlaz jer se vrlo lako moze desiti da karticu posaljes u vecna, hik , lovista!!!
Znaci spajas izlaz iz graficke sa ulazom u tv(Znam da to sigurno
znas pa nemoj da se ljutis jer ti sve ovo govorim iz iskustva mnogih pa i mene samog). (D) hik!
 
npetar je napisao(la):
Takodje pazi sta radis sa kablovima ulaz-izlaz jer se vrlo lako moze desiti da karticu posaljes u vecna, hik , lovista!!!
Znaci spajas izlaz iz graficke sa ulazom u tv(Znam da to sigurno
znas pa nemoj da se ljutis jer ti sve ovo govorim iz iskustva mnogih pa i mene samog). (D) hik!

Kad smo vec kod slanja u vecna lovista, ja sam poslao jedan GTS nedavno... Prvo je radio jedva nekako i prikazivao srno belu sliku na TV-u, kojoj je u trenucima dolazila boja (?), a posle par sati drndanja pc je zakovao i posle reboota dobio sam onaj cuveni bi-bi-bi-biiiiiiiiiiiiii zvuk na internal speaker-u :) Ne moze joj ni bog otac pomoci vise da proradi :(

Nego nije mi jasno sta sam mogao da promasim, sve je bilo povezano kako treba... Ma sigurna bila defektna kartica, srecom nije moja :)
 
Nazad
Vrh Dno