Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

syber

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poena
0
@syber

Samo mi kazi gde ti je to prikljucen CPU fan, jel si ga to spojio direktno za psu :D ?

btw imamo istu plocu, pa sam zato zagledao detalje :)

Inace ponesen ovim postom i sam sam poceo malo da sakrivam kablove.,)
Slikao bih ali nemam aparat sem telefona :/

hehhehehehe , nije na PSU, nego na na live mrezu , 220V :D :D ... na cooldrive4 je spojen , tamo sam samo zavuko da nevisi :d :d

Prilozi

• cooldrive.jpg
    cooldrive.jpg
    160.1 KB · Pregleda: 396

d0minat0r

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.05.2006
Poena
63
ubise me ti kablovi :mad: , a pogotovo COLLDRIVE 4 senzori :mad: ... sve cu ja to nekako bezicno :D ... a napajanje priva za sebe ...
predlazem ti da se manes tih senzora sa CD4 i onako nemozes da se orjentise po tim temp. tako da ti skoro pa nicemu nesluze

sT4Lj|n

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
23.07.2004
Poena
0
Ja sam neshto chachkao u mom malom centurionu tako da kachim danas slike

PS: domi ima bash lep avatar :d:d:d

miligor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.02.2004
Poena
16
Pa onda ovo moje "skrivanje" nije tako ni lose (narocito iz ovog ugla gledanja)

Prilozi

• MarAthlon1.jpg
    MarAthlon1.jpg
    411.4 KB · Pregleda: 657

Proday

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poena
113
Mislim da nece jos dugo...

Izvinjavam se zbog spama ali mislim da treba da objasnite lepo coveku a i novima na forumu da je kolega napustio forum zbog identičnog avatara (nadam se da i dominator nije mnogo vezan za taj simbol)!!!

Vezano za temu, moram da pohvalim coveka koji je ovo i pokrenuo, posto je ovo stvarno jedno od lepsih sakrivanja kablova koje sam video (ovo na slici koju prilazem mi je malko lepse, nazalost nije moje)!!

Prilozi

• PrejakMod4.jpg
    PrejakMod4.jpg
    266.4 KB · Pregleda: 816

emaniac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.01.2005
Poena
0
to na slici sto si prilozio je vec vidjeno par puta na ovom forumu a po meni ne predstavlja skrivanje nego izuzimanje zica. lik je (inace nemac) direktno lemio neke zice na maticnu plocu, pozadi.

CAR

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
21.11.2000
Poena
48
Izvinjavam se zbog spama ali mislim da treba da objasnite lepo coveku a i novima na forumu da je kolega napustio forum zbog identičnog avatara (nadam se da i dominator nije mnogo vezan za taj simbol)!!!
Ma, objasnice mu mod vec... ako ga i vidi uopste.

Nece ga banovati na keca, to je sigurno...
Vezano za temu, moram da pohvalim coveka koji je ovo i pokrenuo, posto je ovo stvarno jedno od lepsih sakrivanja kablova koje sam video (ovo na slici koju prilazem mi je malko lepse, nazalost nije moje)!!
Ovo izgleda über dobro! (posto rekoste da je lik Nemac :d)

A i kuciste je extra, svidja mi se crna limarija iznutra... (neko zna koje je?)

Proday

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poena
113
to na slici sto si prilozio je vec vidjeno par puta na ovom forumu a po meni ne predstavlja skrivanje nego izuzimanje zica. lik je (inace nemac) direktno lemio neke zice na maticnu plocu, pozadi.

Znam da je bilo par puta na forumu i da je lemio neke zice, ali ih je i dosta sakrio na vrlo lep nacin. Posebno su zanimljive one bakarne cevke kroz koje je proveo dosta zica. U svakom slucaju, nesto ovako lepo mi nebi smetalo ni u svakoj trecoj temi da gledam ako treba ;)

Ovo izgleda über dobro! (posto rekoste da je lik Nemac :d)

A i kuciste je extra, svidja mi se crna limarija iznutra... (neko zna koje je?)

Neznam koje je ali ti mozda slika celog pomogne da ga prepoznas/nadjes

Prilozi

• PrejakMod1.jpg
    PrejakMod1.jpg
    60 KB · Pregleda: 750

emaniac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.01.2005
Poena
0
Znam da je bilo par puta na forumu i da je lemio neke zice, ali ih je i dosta sakrio na vrlo lep nacin. Posebno su zanimljive one bakarne cevke kroz koje je proveo dosta zica.

'ajd' baci link na njegov tred, mozda gresim pa hocu da pogledam, ali mislim da nije provlacio nikakve zice kroz bakarne cevi i da su to Cu sipke kroz koje je direktno pustio 12V, 5V, 3.3V i Gnd.
mozda gresim...daj link.

Proday

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poena
113
Ubi me, pojma nemam gde je link, ko sto si sam rekao bilo je negde na forumu, ali mislim da sam bas citao kako je neko pohvalio to resenje. Cak mislim da se i na ovoj mojoj slici moze videti da je direktni kabal koji ide na plocu izasao iz jedne od njih! Mada pojma nemam, u svakom slucaju meni super izgleda celokupno ostvarenje!

emaniac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
30.01.2005
Poena
0
thx, DTK.

kao sto sam i rekao, same Cu sipke su provodnici :
http://www.hardforum.com/showpost.php?p=1029536063&postcount=21

Quote:
Originally Posted by belmicah
Did you simply route all the cabling through them and solder to the board or what?
/Quote:

no, these ARE the cables. each rail provides on of the main voltages. i.e. 12v, 5v, 3.3v and ground. you could actually run a fan or whatever by simply touching the right rail with its cables.

all supporting ATX lines like -12v oder standby are soldered directly to the back of the mobo. also the connectors for the power switch, reset, case leds are soldered to the board

U svakom slucaju, vrhunski. a i lako mu kad zivi tamo gde se alat kupuje od kusura za hleb (metaforicki receno).

DTK

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.04.2005
Poena
0
Ja iskreno mislim da bi vecina ljudi sa ovoga foruma ,koji imaju malo smisla za modovanje,mogla to isto uraditi da imaju pristupa takvom 'materijalu'

illidan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poena
113
i nisi jos stavio sliku sa druge strane kucista :D

DTK

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
24.04.2005
Poena
0
Rekao sam da je horor,ali ajde sutra cu slikati pa cu postaviti :)

CAR

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
21.11.2000
Poena
48
Neznam koje je ali ti mozda slika celog pomogne da ga prepoznas/nadjes
Uuuuh, nista... does not ring a bell at all. (mislio sam da je neki Zalman-ov model, onako na prvu loptu... sad ne znam sta je... mada, kockast je kao poneki Zalman sto videh svojevremeno, moooozda je i ovo...)

U svakom slucaju, nije trebalo da kacis sliku - sad mu gledam u onu impresivnu kolekciju gore! :)
Naravno, pre svega onaj smekerski Half-Life 2 package... ;)

BigJoe

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
17.12.2005
Poena
0
Meni se cini da se radi o Silverstone limariji. Mada mogao bi i Lian-LI da bude :wave:
Mrzime da pretrazujem sajtove oba proizvodjaca da vidim :)

CAR

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
21.11.2000
Poena
48
Zahvaljujem, svima... i ovoj dvojici "nagadjaca" :d, i Accuphaseu ;)

moca87

Flash Drive
Učlanjen(a)
07.01.2007
Poena
16
Evo i ja da pokazem moje skrivanje kablova,koliko je to bilo moguce.

Perpetual

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
22.12.2006
Poena
0
Moco nisi se potrudio ali je bolje nego kod mene sigurno :)) ,ja sa ne trudim da kablove sakrijem sta cu kada treba da proban neki disk??? treba da potrosim 2 sata vremena da bi razvezo i vezo kablove ? to kod mene sve rashcerupano...

moca87

Flash Drive
Učlanjen(a)
07.01.2007
Poena
16
Ma bitno je da vazduh prolazi bez problema tj da nema neke prepreke,inace nemam gde da sakrijem kablove,sa druge strane kucista ne mogu skoro nista od kablova da stavim jer nemam gde da ih provucem,a kad bi isekao kuciste burazer bi me ubio jer mi ga je on dao.

Vrh Dno