Šta je novo?

Moderne miniITX maticne ploce vs. stare 775 konfiguracije.

Chupo

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
2,872
Poena
380
Pre odlaska na studiranje (i nosenja moje masine) roditeljima sam spakovao konfiguraciju sa P4 procesorom na 3.2GHz, sa 2GB DDR2 memorije i 8500GT grafikom, medjutim, kada sam par dana bio kuci, primetio sam da je ta masina poprilicno slaba, cak i za surfovanje web-om, slanje e-mail ova i gledanje youtube-a (po meni najosnovnije stvari koje racunar treba da radi).

Kako se moderne miniITX ploce, recimo GA-C1007UN (i slicni modeli) nose u odnosu na P4 starudije, isplati li se upgrade na te ploce, ili treba ganjati neke jeftine H61 ploce u kombinaciji sa nekim celeronom?
 
To je dual core celeron, snlazice se dosta bolje za navedeno, mozes uvek sklopiti neki ivy racuar sa polovnim ili novim celeroncicem i nekom jeftinom polovnom ili novom plojkom, radice bolje od ove integruse a i moci ce uek da se i nadogradi nekim jacim cpu-om..
 
Treba staviti H61, taj celer jeste jaci 3x od P4, ali je to 'knap' za danasnji web. Celeron 1610 je vec 2.5x jaci od celera 1007...
 
Moja druga konfiguracija iz profila se koristi samo za web i skajp i odlicno sluzi
 
Chupo, vidi da stavis bar neki od Pentium E2xxx procesora, ako ti ploca podrzava. Najjeftinija je solucija, a posluzice i vise nego dobro za to sto ti treba.
 
Nazad
Vrh Dno