Šta je novo?

Mobilni telefon Mobilni telefon za suprugu do 350€

Koji mobilni telefon kupiti

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
Pozdrav drugari, trebala bi mi preporuka koji je best buy telefon za suprugu, budžet do 350€.

Nije zahtevan korisnik ni sa estetskog ni sa tehničkog aspekta, igre ne igra, dakle 70% vremena razgovor (što glasovni, što konferencijski (video call), 25% surf i 5% sve ostalo.
Dakle, bitno je da je telefon dobar i pouzdan za osnovnu namenu a to je razgovor, da tu nema nekih krčanja i problema, loše slušalice i sl.
Bitno je i da baterija traje pristojno, da ne mora da je puni svako malo.
Ovo ostalo je sekundarno.
Naravno, pošto me mrzi da je non-stop nešto obučavam poželjno bi bilo da je OS user frendly i kamera ako može što bolja, što da ne.
Jedini uslov bez kojeg ne može je taj da telefon mora da ima dual sim.

Prethodni telefon joj je bio Honor 10 Lite.

U obzir dolaze telefoni iz ponuda svih domaćih mreža mts, telenor, vip, mada uzima se za keš, pa i sa tog aspekta nema ograničenja, bitno je da ima u domaćim radnjama do navedenog budžeta.

Poželjno je da u postu predložite i rangirate i više modela telefona koji dolaze u uži izbor, pa ću joj ja napraviti neku top listu, jer žena ko žena hoće da bira i što joj se estetski više sviđa a ne što je najracionalnije (videti pod naslovom: crveni auto), a iskreno i hoću da joj dam samo neki uži izbor i predlog pa da ona sama odabere model da ja sa sebe skinem odogovornost konačnog izbora, da mi posle ne zvoca kako sam joj ja birao telefon ako nešto ne bude kako treba. :ROFLMAO:
 
Redmi Note 10 pro, i dalje mislim da je za tu lovu neprikosnoven... Mada za te potrebe i jeftiniji Poco x3 NFC je dobar izbor.
 
Best buy je taj koji joj se svidi vizuelno, a ako je navikla na skin od nekog proizvođača ne menjajte ga. Pokaži joj par modela iz užeg izbora na jutjubu ili ako ima uživo da se vide i to je to.
Jer za njene potrebe specifikacije nisu problem, gomila aktuelnih modela će poslužiti jako lepo.
 
Best buy je taj koji joj se svidi vizuelno, a ako je navikla na skin od nekog proizvođača ne menjajte ga. Pokaži joj par modela iz užeg izbora na jutjubu ili ako ima uživo da se vide i to je to.
Jer za njene potrebe specifikacije nisu problem, gomila aktuelnih modela će poslužiti jako lepo.
Pa to, pošto se ja ne razumem mislio sam da sastavim top listu na osnovu vaših predloga, pa nek bira koji hoće.
 
Pošto je prioritet razgovor, predložio bih ti da zaobiđeš Xiaomi modele (zbog problema sa proximity senzorom, tj. lutrijom).
Možda npr. Samsung A52 ali ne znam da li je dual-sim.
 
Poslušao sam Vas.

Uzeo gospođi A52.

Ima li neko iskustvo iz prve ruke koju silikonsku masku za taj telefon uzeti da ne bude budžasta, pošto joj je telefon (iako uži) na granici ugodnog rukovanja, pa se bojim da bi se to debelom maskom i povećanom širinom još pogoršalo.

Može i link na PP, domaće radnje, nema smisla sad da čeka neku iz inostranstva.

Hvala

EDIT: Bilo bi lepo kad bi maska bila od onog mekšeg silikona koji ne kliza (ne one plastičare) i da ne privlači prašinu.
 
Poslednja izmena:
Imas originalne Samsungove silikonske futrole za te telefone. Pristojnog su kvaliteta, samo su skuplji u odnosu na ostale.
 
Nazad
Vrh Dno