Šta je novo?

Mobilni internet i pokrivenost mreze, sta izabrati?

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,113
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ćao... dugi niz godina sam u MTS i da kažem, dokyrčili su mi sa internetom. Ne mogu mi dati koliko ja mogu potrošiti. 😂
Najbolje je bilo 2.godine sa 100GB ali istekao ugovor i nisu ponovo dali, poslednji ugovor decembra 2020. dobijem benefit sa 3GB na 6GB na 2.godine i 100 GB. poklon ali samo prvih 12 meseci. Pošto je to isteklo, ukinu tih 100 GB a ovih 6 GB spalim za par dana.
Kakve su mi opciju, ne daju 100GB,kažu nema više u ponidi a izašli su mi u susreti poklonili 3GB mesečno(yebalo ih 3GB).
Ako sam dobro video VIP sada A1 daje nešto Boga oca interneta po ceni koju sada plaćam ugovora oko 1600din. i to prvih 6 meseci dzabe!? Da li je stvarno tako ili navlakuša neka? Kontam, 6m imam do prekida saradnje sa MTS, ok kod njih ostati do kraja obaveze i raskinuti a kod ovih pređem uskoro i taman 6m free kod jednih plaćam samo MTS ovo do kraja...

E sad ono najvažnije, zanima me pokrivenost mreže, signal, internet.... koliko je pametno to uraditi(da se ne zayebem), koliko su kvalitetni i dobri? Da li samo u gradu šljaka net i pozivi ili ako odem i u neku selendru, na poljanu, livadu mogu imati usluge nesmetano, možda smanjenim kapacitetom? Može li iz prve ruke saveti, predlozi, i sama iskustva korisnika?

Ili postoji neka još bolja a sigurnija varijanta za koju ne znam? Unapred hvala svima!
 
Tih 1024 GB se obnavlja mesečno ili se dobije, pa kad potrošiš duvaš u prste!? Nije obavezan prenos broja, može novi kod njih da se odabere i dobije free prvih 6m?

Ili postoji neka još bolja a sigurnija varijanta za koju ne znam? Unapred hvala svima!
 
1. Tih 1024GB se dobija jednokratno, važi 24 meseca, trošiš kako god hoćeš (prosek 43GB mesečno), ali možeš jedan 100, dva po 20, ili kako ti padne na pamet. Kad potrošiš to, nema više interneta.
2. Pokrivenost, zavisi gde boraviš. Nije tolko loše, ne postoji idealna pokrivenost, ali generalno, retko gde da sam bio a da sam imao na A1 nešto mnogo gori signal nego na mts. Što se brzine tiče, meni je A1 ujedno najbrža i naj sporija mreža u isto vreme. Kako to mislim? Pa kući, jedna LTE 800 bazna stanica na ~4000 korisnika, uskoro bi trebalo da dobijemo novu sa 4CA, i trenutno imam popodne / uveče jedna 3-4Mbps, ujutru 30+, a recimo u centru grada komotno imam 100-200Mbps preko 4G mreže. Po planinama ovde kod mene - jugoistok Srbije, uglavnom pristojno, LTE 20Mbps, obično.

Za pokrivenost, kupi prepaid pa probaj. Nije naj jeftinije, ali šta sad. Jedini pravi način da probaš mrežu.
 
Za pokrivenost, kupi prepaid pa probaj. Nije naj jeftinije, ali šta sad. Jedini pravi način da probaš mrežu.

A ima li taj pripaid brpj/kartica neku opciju kao mts tipa da aktiviras neki paket sa internetom na 7 ili 10 dana?Kako to da proverim i koliko kosta pripaid kartica sada?
 
Za testiranje A1 kupiš prepaid za 400 dinara, dobijaš 1GB. (Aktivacija na *123#), onda dokupiš 1, 3, 6 ili 12GB od ovih:

Pa probaš.
 
Za testiranje A1 kupiš prepaid za 400 dinara, dobijaš 1GB. (Aktivacija na *123#), onda dokupiš 1, 3, 6 ili 12GB od ovih:

Pa probaš.
ili hello stranger 20gb ista cena moze lepo da se testira
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno