Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi , i ako si 5.4 uzimao nesto. Tada je bio ovaj Katolicki Uskrs. Moguce i da je zbog toga sve kasnilo tri dana.
 
A zato li je bio popust :)
Vidim da sad igra kosta 12-13 dolara.
 
Probao sam da ubacim debitnu master u Gpay za beskontaktno plaćanje, nije podržana kartica... Gde grešim, da promenim app ili?
 
GPay nije podržan u Srbiji, džabe pokušavaš.
 
Да будемо тачнији, GPay као методa плаћања јесте подржан у Србији. Вероватноћа је да картица која је издата од стране Ваше банке нема могућност регистровања на GPay.
 
Да будемо тачнији, GPay као методa плаћања јесте подржан у Србији. Вероватноћа је да картица која је издата од стране Ваше банке нема могућност регистровања на GPay.
Није згорег проверити тврдње:
Да бисте обављали бесконтактну куповину, морате да имате Android телефон са комуникацијом кратког домета (NFC). Да бисте сазнали да ли банка или картица подржава бесконтактно плаћање помоћу Google Pay-а на телефону, изаберите земљу у наставку.
Google Pay можете да користите за плаћање Google производа свуда где је доступан Google Play.
Апликације које се плаћају су тренутно доступне корисницима у следећим земљама:

  • Албанија
  • Алжир
  • Ангола
  • Антигва и Барбуда
  • Аргентина
  • Јерменија
  • Аруба
  • Аустралија
  • Аустрија
  • Азербејџан
  • Бахами
  • Бахреин
  • Бангладеш
  • Белорусија
  • Белгија
  • Белизе
  • Бенин
  • Боливија
  • Босна и Херцеговина
  • Боцвана
  • Бразил
  • Бугарска
  • Буркина
  • Камбоџа
  • Камерун
  • Канада
  • Зеленортска Острва
  • Чиле
  • Колумбија
  • Костарика
  • Обала Слоноваче
  • Хрватска
  • Кипар
  • Чешка Република
  • Данска
  • Доминиканска Република
  • Еквадор
  • Египат
  • Салвадор
  • Естонија
  • Фиџи
  • Финска
  • Француска
  • Габон
  • Грузија
  • Немачка
  • Гана
  • Грчка
  • Гватемала
  • Гвинеја Бисао
  • Хаити
  • Хондурас
  • Хонгконг
  • Мађарска
  • Исланд
  • Индија
  • Индонезија
  • Ирак
  • Ирска
  • Израел
  • Италија
  • Јамајка
  • Јапан
  • Јордан
  • Казахстан
  • Кенија
  • Кувајт
  • Киргистан
  • Лаос
  • Летонија
  • Либан
  • Лихтенштајн
  • Литванија
  • Луксембург
  • Макао
  • Македонија
  • Малезија
  • Мали
  • Малта
  • Маурицијус
  • Мексико
  • Молдавија
  • Марокођ
  • Мозамбик
  • Мијанмар
  • Намибија
  • Непал
  • Холандија
  • Холандски Антили
  • Нови Зеланд
  • Никарагва
  • Нигер
  • Нигерија
  • Норвешка
  • Оман
  • Пакистан
  • Панама
  • Папуа Нова Гвинеја
  • Парагвај
  • Перу
  • Филипини
  • Пољска
  • Португалија
  • Катар
  • Румунија
  • Русија
  • Руанда
  • Саудијска Арабија
  • Сенегал
  • Србија
  • Сингапур
  • Словачка
  • Словенија
  • Јужноафричка Република
  • Јужна Кореја
  • Шпанија
  • Шри Ланка
  • Шведска
  • Швајцарска
  • Тајван
  • Таџикистан
  • Танзанија
  • Тајланд
  • Того
  • Тринидад и Тобаго
  • Тунис
  • Турска
  • Туркменистан
  • Уганда
  • Украјина
  • Уједињени Арапски Емирати
  • Уједињено Краљевство
  • САД (укључујући Порторико, Америчку Самоу, Гуам, Маршалска Острва, Северна Маријанска острва, Палау и Америчка Девичанска острва)
  • Уругвај
  • Узбекистан
  • Венецуела
  • Вијетнам
  • Јемен
  • Замбија
  • Зимбабве
Напомена: Садржај који се плаћа можда није доступан у неким покрајинама или на неким територијама, чак и ако је земља у којој се налазе наведена изнад.
То што је могуће везати картицу са Gpay сервисом ради куповине апликација је једно, али плаћање телефоном није још увек могуће.
 
kako se uplacuje novac fizicki na svoj racun u mobi banku? jel na isti telenor salter gde i mobilna telefonija?
 
Samo na bankomatu, ili u poslovnici banke, mislim da se ona nalazi u airport city...
 
a u Nisu gde je ekspozitura banke? ima samo jedna ekspozitura u celoj zemlji na Novom Beogradu?
 
^naravno da može.
^^Mobi banka, skraćeno od Mobilna banka. Nema ekspoziture, osim u AirPort Cityju u Beogradu.
Na bankomatima uplaćuješ i isplaćuješ novac.
Sve ostalo iz aplikacije ili eBankinga.
 
Свакодневно плаћам GPay апликацијом у свим радњама у Србији.

То што си навео је везано за то:
да ли банка или картица подржава бесконтактно плаћање помоћу Google Pay-а на телефону
Што значи да се српске картице не могу регистровати на Google Pay за безконтактно плаћање, али ако имате већ регистровану инострану картицу ондах она може да се користи без проблема.
 
Овде се прича о домаћим банкама и њиховим платним картицама, не о иностраним.
 
Овде се прича о домаћим банкама и њиховим платним картицама, не о иностраним.
@Markic је одговорио да GPay није подржан у Србији. Мој одговор је само био прецизнији, како би људи знали о чему се ради. Не видим проблем у томе.
 
Trzni centri rade, samim tim i Telenor poslovnice tamo. Verovatno i sve ostale.
 
molio bih za malu pomoć svih korisnika Mobi Android aplikacije da mi odgovorite ako se sećate koliko vam je otprilike puta mesečno ili godišnje aplikacija bila potpuno "unresponsive" u smislu da niste uopšte mogli da se ulogujete ili ste mogli da se ulogujete ali ne i da završite transakciju tipa transfer sa štednog na tekući račun ili nešto slično a da pritom nisu bili najavljeni radovi/problemi sa aplikacijom?
 
Za kompletni unresponsive je bilo bar jednom u poslednjih mesec dana koliko se secam, ovo za transakcije sam imao pre neki dan kad nisam mogao da posaljem neki sitan novac telefonom nego sam morao da odradim to za laptopom.

U sustini veci je problem sto se aplikacija u poslednje vreme vuce kao prebijeni puz, bar meni. Ovo sto tebe zanima se desava ali ne precesto.
 
Ja više imam problema da se ulogujem na sajt. Čekam 30 sekundi kad mu unesem username i pass da me prebaci na početnu stranu. Posle nekako ide.
 
Da li je moguce uplatiti devize (evre) na bankomatu i posle koliko su iste dostupne na deviznom tekucem racunu za dalju online kupovinu?
 
Kako? Ja sam pre probao da ubacim karticu u Android aplikaciju, ali ne prolazi na POS terminalu.
 
Koliko znam mobi banka nema nfc virtualnu karticu za placanje mobilnim telefonom umesto karticom. Mislim da za sada to imaju Intesa, Komercijalna, Reiffeisen, OTP, AIK.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno