Šta je novo?

MIUI 13 gašenje reklama (korak po korak)

delboy

Čuven
Učlanjen(a)
03.08.2004
Poruke
1,356
Poena
535
Obzirom da veliki broj korisnika ima problema sa prikazom ekrana na MIUI skinu, u nastavku je korak po korak kako ugasiti prikaz reklama u samom MIUI-u, bez upotrebe nekih eksternih rešenja. Konkretno uputtstvo je za Redmi Note 10 Pro i MIUI 13, ali bi trebalo da je primenjivo za sve Xiaomi telefone sa MIUI skinom. Pre svega treba ugasiti servis koji je zadužen za reklame a to je MSA servis (MIUI system ads) i nalazi se u passwords & security -> authorization & revocation . Sledeće što treba uraditi je kliknuti na passwords & security -> ad services i isključiti personalised ad recommendations . Sledeće što treba uraditi je pogasiti recommentadions iz sistemskih aplikacija, koraci su sledeći :
  • App -> system app settings -> music i isključiti show ads i show online recommendations on startup
  • App -> system app settings -> security -> cleaner pa isključiti receive recommendations
  • Pokrenuti sistemsku file manager aplikaciju, pa u hamburger meniju otvoriti settings pa onda about i tu isključiti opciju recommendations
  • Pokrenuti sistemsku themes aplikaciju, pa onda klik na profiles -> settings i isključiti opcije show ads i personalised recommendations
  • Pokrenuti sistemsku downloads aplikaciju, pa onda klik na hamburger meni pa onda na settings i isključiti opcije show recommended content
  • Na starijim verzijama MIUI-a gde postoji MI browser, takođe u podešavanjima treba isključiti personalised services .
Takođe, u svim sistemskim aplikacijama dobro je uključiti povlačenje pristanka odnosno withdrawal of consent čime praktično povlačite pristanak na pravila o privatnosti preuzimanja.
 
Obzirom da veliki broj korisnika ima problema sa prikazom ekrana na MIUI skinu, u nastavku je korak po korak kako ugasiti prikaz reklama u samom MIUI-u, bez upotrebe nekih eksternih rešenja. Konkretno uputtstvo je za Redmi Note 10 Pro i MIUI 13, ali bi trebalo da je primenjivo za sve Xiaomi telefone sa MIUI skinom. Pre svega treba ugasiti servis koji je zadužen za reklame a to je MSA servis (MIUI system ads) i nalazi se u passwords & security -> authorization & revocation . Sledeće što treba uraditi je kliknuti na passwords & security -> ad services i isključiti personalised ad recommendations . Sledeće što treba uraditi je pogasiti recommentadions iz sistemskih aplikacija, koraci su sledeći :
  • App -> system app settings -> music i isključiti show ads i show online recommendations on startup
  • App -> system app settings -> security -> cleaner pa isključiti receive recommendations
  • Pokrenuti sistemsku file manager aplikaciju, pa u hamburger meniju otvoriti settings pa onda about i tu isključiti opciju recommendations
  • Pokrenuti sistemsku themes aplikaciju, pa onda klik na profiles -> settings i isključiti opcije show ads i personalised recommendations
  • Pokrenuti sistemsku downloads aplikaciju, pa onda klik na hamburger meni pa onda na settings i isključiti opcije show recommended content
  • Na starijim verzijama MIUI-a gde postoji MI browser, takođe u podešavanjima treba isključiti personalised services .
Takođe, u svim sistemskim aplikacijama dobro je uključiti povlačenje pristanka odnosno withdrawal of consent čime praktično povlačite pristanak na pravila o privatnosti preuzimanja.
Cushty 😁
 
Odradio ovo jedno po jedno, ne znam da li blokira reklame ali mi je sigurno zeznulo security app. :confused:
Nemam vise Boost speed opciju u security, nestala. Jedino se vidi kad okacim precicu gore u panel.
Nisam 100% siguran, ali mislim a je problem nastao kad sam ugasio MSA servis. Sva ostala podesavanja sam vec ranije imao.
Probao da nadjem fix ali nisam uspeo. Brisao podatke za security app, vratio sva podesavanja kako su bila, restart..nije pomoglo.
Moze li da se sredi ??
 
Ne treba da se sredi, taj MSA (Miui System Ads) je najgori. Eventualno probaj to security/cleaner da vratis na staro
 
Ma ne mislim na servis, mogu li da nekako vratim opciju za turbo brisanje kesa?
Probao sam svasta-nesto i nisam uspeo. A otkako sam podesio adguard DNS i nemam reklama.
 
Pa kazem, ukljuci recommendations u security i cekaj da stigne pa prihvati. Restartuj telefon par puta i pojavice se
 
Odradio ovo jedno po jedno, ne znam da li blokira reklame ali mi je sigurno zeznulo security app. :confused:
Nemam vise Boost speed opciju u security, nestala. Jedino se vidi kad okacim precicu gore u panel.
Nisam 100% siguran, ali mislim a je problem nastao kad sam ugasio MSA servis. Sva ostala podesavanja sam vec ranije imao.
Probao da nadjem fix ali nisam uspeo. Brisao podatke za security app, vratio sva podesavanja kako su bila, restart..nije pomoglo.
Moze li da se sredi ??

Koji MIUI je u pitanju, i kako je nestao Boost speed, jel možeš da uradiš SS. Ja sam na dvadesetak telefona sa različitim verzijama MIUI-a gasio reklame i nikada nisam imao bilo kakav problem.
 
Pa kazem, ukljuci recommendations u security i cekaj da stigne pa prihvati. Restartuj telefon par puta i pojavice se
Ukljucio sam i 3-4 puta odradio restart, nema ga i dalje..;)
Neka ga do sutra valjda ce da se pojavi.
Koji MIUI je u pitanju, i kako je nestao Boost speed, jel možeš da uradiš SS. Ja sam na dvadesetak telefona sa različitim verzijama MIUI-a gasio reklame i nikada nisam imao bilo kakav problem.
MIUI 13.01 global, Poco x3 nfc. Vecinu ovih podesavanja sam vec ranije pogasio, jedino nisam gasio MSA servis, zao mislim da je do toga.

@nagard...znam ali me nervira kad se nesto menja bez moje dozvole, ko mi je kriv kad cackam iz dosade..
 
Probao sam sa deinstalacijom apdejta za security app i ponovnom instalacijom, za sad nije pomoglo.
Imam shortcut za boost speed na pocetnom ekranu i radi, samo ga nema kad otvorim security app.
Nikako necu da radim factory reset, sacekacu neko vreme, valjda ce se pojaviti.
 
A ti imas aplikaciju i radi ti samo se bunis sto nije gde je do sad bila?! Imas i shortcut na nekom drugom mestu? Pa daj nemoj zaebavati
 
Izgleda da me ne razumes..
U samoj security app ne postoju uopste opcija za Boost speed, nema je..
Kada postavim shortcut (security) u panel imam mogucnost da pokrenem Boost, iz same security app nemam.
Umesto Boost speed sad je Data usage.
Evo snimak da budem jasniji..

1664917842477.jpg 1664917894898.jpg
 
Razumem ja sta pricas nego ne razumem sto ti smeta ako vec radi sa drugog mesta. Ako je do navike, odvikni se i uzivaj, navike su zlo
 
Ha, pa jest navika je cudo.. :sneaky:
Ali ipak bih da vratim kao sto je bilo..;)
 
Uradjeno sve kako je napisao clan koji je otvorio temu i sve radi super, to je sve kao i uvek Boost speed itd.
Telefon Mi 11 Lite 5G NE ako je bitno :)
 
Uradio vise puta restart, nema ga boost i dalje. Kakve veze imaju reklame sa brisanjem kesa?
Kakva glupost.:cautious:
 
Jeste malo kasniji odgovor, ali....
Podsećaš me na mog komšiju matorca, koji čim ustane pije kafu, čisti keš na telefonu i ubija aplikacije u pozadini 🤣🤣
Ja mislim da si ti još ostao u onom vremenu android lollipopa 😆
 
Precestim brisanjem kesa se nista ne postize, tj samo se usporava telefon jer sa svakim paljenjem aplikacije ona opet ucitava kes i traje duze i vise "trosi bateriju". Sve se izvodi iz ram memorije koja se bustanjem samo prazni...
Kes se brise mozda jednom mjesecno i to je to.
 
Slazem se sa tobom, ali nije penta brisanje kesa vec sama app koja je zbog razno-raznih aprejta i podesavanja zabagovala.
Nije bas da svaki cas brisem i cistim android (povremeno kad se setim, ostala navika..:D).
Ja sam pomalo (mnogo) perfekcinista i ne volim kad se podesavanja sama od sebe menjaju, pa sam probao to da vratim.
Moje majstorisanje nije dalo rezultat..:sneaky:
Ali, kao sto rece neko gore, posle nekog vremena app se samoinicijativno opravila (vratila se u normalu) i sad mogu do mile volje da cistim..:LOL:
 
nakon zvaničnog 13.0.6. (EU) ažuriranja, nikako nije moguće ukinuti reklame u "cleaner" (čistač) aplikaciji, iako je sve pogašeno.

zna li neko u čemu je problem?
 
Nazad
Vrh Dno