Šta je novo?

misljenje o plocama

  • Začetnik teme Začetnik teme LuxoR
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Valjda ide ovde jer sam nasao u domacoj firmi dve ploce, a ako sam promasio, pardon administratoru :wave:

elem u firmi BeoComp sam video ove dve ploce:

MB ASUS A7V600-X KT600 Lan/SB5.1/SATA/USB 2/ATA133
cena+pdv=46-€

MB Gigabyte GA-7VT600 1394,KT600,Sb5.1,LAN 10/100mbit,SATA RAID,USB 2.0/ATA133
cena+pdv=58-€

koliko ja vidim stvari su identicne sem sto ova druga ima i FireWire.. posto vec imam PCI FireWire karticu to mi nije neka presudna stvar, da li je razlika u ceni samo to ?? a ako jeste isplati li se onaj ASUS?
jos nesto: ako ploca ima SATA, valjda ima i standardni IDE ?
 
Asus koji si naveo je najvece smeche, ako ne patis za SATA kontrolerom za iste pare umesto Gigabyte-a uzmi neku NF2 plocu (Abit NF7), ako ti treba SATA dodaj kinte za NForce2 sa SATA-om (po mogustvu zaobidji KT600), uz napomenu da je VIA SATA kontroler najgora stvar u svetu kontrolerske logike :crash:

LuxoR je napisao(la):
koliko ja vidim stvari su identicne sem sto ova druga ima i FireWire..

Na Gigabyte-u ima i SATA RAID...

ako ploca ima SATA, valjda ima i standardni IDE ?

Da
 
hvala, i bilo mi je cudno sto su "dzabe", to je KT600, a NF2 je ipak NF2, za sada imam neku debilno ECS, ali radi posao, ipak ce da se strpi dok se ne skupe ozbilje pare za ozbiljnu stvar...

danke
 
Evo ti ozbiljne ploce za sitne pare:
NoviComp d.o.o.

Proleterskih Solidarnosti 2; lokal 15 Novi Beograd; (kod hale Limes)

Kontakt: Novica Stankovic

Tel: 311-92-70

Radno Vreme: 10-17h



Cene su bez PDV-a , DINARSKI IZNOS JE SA PDV-om



MB ABIT NF7 ....................48.......................4.615.00 Din
 
hvala, bas deluje extra.. videcu da skupim pare za vikend, pa sta znam mozda i bude nesto..

thx
 
Nazad
Vrh Dno