Šta je novo?

Mis stane i komp se zamrzne skroz

Erosenjin

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2008
Poruke
10
Poena
304
imam neki pc : ploca 815e5e pro ,1ghz cp celeron 160 mb ram ,2 gb hard opis kvara : blokira mis i ne cuje se hard kad zakuje obicno nekoliko momenata posle startup-a
 
Nisi li mozda menjao parametre u biosu ploce,ili neko pre tebe da je to radio? Probaj da ucitas bios difolt, uspori ram memoriju (ako je ddr2, npr.sa 800, ili sa 677 spusti je na 533 mhz). Moguce i da je do nekompatibilnosti memorije, probaj neku drugu memoriju na toj masini. BVidi listu podrzanih memorija na sajtu modela tvoje ploce. Ja sam imao isti problem sa zakucavanjem misa i nista sem restarta nije pomagalo dok nisam skapirao da se memorija ne slaze sa plocom. Cim sam usporio memoriju, nije bilo vise zakucavanja misa!
 
Nisi li mozda menjao parametre u biosu ploce,ili neko pre tebe da je to radio? Probaj da ucitas bios difolt, uspori ram memoriju (ako je ddr2, npr.sa 800, ili sa 677 spusti je na 533 mhz). Moguce i da je do nekompatibilnosti memorije, probaj neku drugu memoriju na toj masini. BVidi listu podrzanih memorija na sajtu modela tvoje ploce. Ja sam imao isti problem sa zakucavanjem misa i nista sem restarta nije pomagalo dok nisam skapirao da se memorija ne slaze sa plocom. Cim sam usporio memoriju, nije bilo vise zakucavanja misa!


:D

DDR2 :smash:

Pa zar ne vidis da je to neka bas matora masina :S:

Erosenjin, mozemo samo da pogadjamo sta je u pitanju - da li ti svetli HDD LED?
 
koliko dugo imas tu masinu? DA li si u skorije vreme nesto menjao (delovi, programi instalirani)?
jel antivirus update up and running ?
Proveri te sitnice. Najcesce je problem u necemu shto si radio u skorije vreme.
Najstandarnije resenje je format c: pa instalacija od pocetka. Tako u roku od sat vremena eliminishesh sve moguce softverske probleme. KAd instaliras go win ostavis ga tako par dana (samo najnuzniji drajveri) i ukoliko posle 2,3 dana ne zakuca onda instaliraj i ostale aplikacije, al jednu po jednu polako. KAd dodjesh do one koja pravi probleme, znaces. :)
 
Sve je to radjeno i vadjena baterija i menjani ramovi i graficka idalje zakuca posle paljenja advanced user odgovor molim
 
Lepo sam te pitao da li ti svetli HDD LED :trust:

Na 586-ici sam imao taj slucaj jer je HDD imao bad sectore. Inace, HDD LED je svetlela bez treptanja kad se komp zakuca :wave:
 
ako si odradio sve od gore navedenog pocni da menjash delove jedan po jedan i testiraj. Ukoliko nemash delove, teraj u servis.
 
Ne isplati se nositi to u servis :trust:
 
Uzmi misa sa usb-om ;) vidi jel sljaka,a hard istestiraj na drugoj masini :)
 
koliko dugo imas tu masinu? DA li si u skorije vreme nesto menjao (delovi, programi instalirani)?
jel antivirus update up and running ?
Proveri te sitnice. Najcesce je problem u necemu shto si radio u skorije vreme.
Najstandarnije resenje je format c: pa instalacija od pocetka. Tako u roku od sat vremena eliminishesh sve moguce softverske probleme. KAd instaliras go win ostavis ga tako par dana (samo najnuzniji drajveri) i ukoliko posle 2,3 dana ne zakuca onda instaliraj i ostale aplikacije, al jednu po jednu polako. KAd dodjesh do one koja pravi probleme, znaces. :)

Ili npr. probash u safe modu...brze je. ;)
 
Lepo sam te pitao da li ti svetli HDD LED :trust:

Na 586-ici sam imao taj slucaj jer je HDD imao bad sectore. Inace, HDD LED je svetlela bez treptanja kad se komp zakuca :wave:

Slažem se, mogući problem sa hard diskom ima takve manifestacije. Ispitati / testirati hard disk na toj, a ako pokazuje greške i na drugoj mašini, probati zameniti IDE kabl. Testirati nekim od HDD alata sa Hiren's Boot CD.
 
Ma on je izgleda digao ruke od te konfiguracije cim se ne javlja :trust:
 
Napajanje? Hard?
Šta na kraju upisati na umrlicu kao razlog smrti?
 
Ma najverovatnije je napajanje, pretpostavljam da je staro koliko i masina tako da su mu verovatno svi kondezatori probili :)
Ali izgleda da nikad necemo saznati odgovor, misterija ostaje :D
 
Nazad
Vrh Dno