Šta je novo?

Mini pekare

Ova od 900gr za staru pekaru je 1350din, imaju je uvek, ne čeka se. Mešač je 280din. Grejač je isto bio nešto smešno, tipa 400-500din. Ovu od 1200gr sa dve lopatice još nisam kupovao, planiram da testiram Lidlovu 3yr garanciju kad zatreba, vidim da je Gorenje oko 2200.
Pogledaj Dekom, Deliks, GSD
 
Poslednja izmena:
Mi imamo Tefal pekaricu, iskreno, očekivala sam više/neko čudo, ali kvalitet izrade hleba je osrednji. Radi ono zbog čega je kupljena - nema haosa u kuhinji (mrzimo da kuvamo), dobijamo gotov hleb bez izlaženja do prodavnice relativno brzo i time smanjujemo naručivanje hrane preko kurirskih službi. Do sada nismo našli neki ne znam kakav recept, najbolje ispada onaj "brzi hleb" u koji ide malo više šećera i mleka u prahu. Ko ima vremena i entuzijazma za eksperimentisanje može da pronađe svakakve kombinacije sastojaka, ali mi jednostavno nismo ti ljudi. Oblik hleba je nekako najveće razočaranje, prilično je nepraktično kad dobiješ ciglu hleba.

I dalje su nam ukusniji baget iz Maksija i onaj njihov pravougaoni hleb sa više žitarica.
 
I dalje su nam ukusniji baget iz Maksija i onaj njihov pravougaoni hleb sa više žitarica.

Ukus ne može biti kao kupovni jer nema gomilu aditiva a to je i najbitnije pa možda slabiji ukus treba zanemariti.

Oblik hleba je nekako najveće razočaranje, prilično je nepraktično kad dobiješ ciglu hleba.

Ako misliš na oblik kocke, da to je nepraktično pa smo birali samo pravugaoni oblik (kvadar).
 
Ukus definitivno ne može biti kao kupovini jer u kupovnom ima još nešto osim osnovnih sastojaka.

Ne znam da li je to neka hemija ali kada dugo jedete ovaj hleb koji sami pravite kupovni će vam biti čudan.

Taj recept za hleb sa mlekom u prahu nemam pojma kakav je.

U principu treba samo belo brašno, voda, šećer, so, kvasac i ulje. Probao sam bilo šta da izbaci od ovog i ne dobije se dobar hleb.
Znači to su osnovni sastojci na koje možete da dodate druge sastojke ali bez njih neće biti dobar rezultat
 
Ja sam nasao jednu kombinaciju i dalje ne eksperimentisem 😅
Generalbo smo zadovoljni i koristimo skoro pa svakodnevno.
 
U principu treba samo belo brašno, voda, šećer, so, kvasac i ulje. Probao sam bilo šta da izbaci od ovog i ne dobije se dobar hleb.

Mi kombinujemo sa brašnom čisto promene radi pa povremeno ubacimo nekad ražano, heljdino itd. mislim oko 30% od ukupne količine (može i manje ili više po ukusu). Inače jedino što smo trajno izbacili je tip 400 i prešli na tip 500 jer nam je taj za nijansu tamniji hleb ukusniji.
Ubacimo ponekad i semenke suncokreta, golice, susama...
 
Ono je osnova na koju mozes da dodas drugo brasno, semenke, jaja, mleko i sta vec hoces
ali bez te osnove neces napraviti dobar hleb.

ovo kazem zato sto mnogi misle da bez belog brasna, secera i ulja naprave hleb... dobicete neku smesu ali hleb necete.
 
Ja na kraju nisam previse odusevljen pekaricom, bacena je jer su propali dihtunzi, pa se vremenom skuplja prljavstina koja ne moze da se opere.
Doduse izbio sam nekako ta dva dela i ocistio, ali nije to to.
Na kraju sam je malo koristio za pravljenje testa, ali tu ostaje problem pranja svega na kraju.
I pre toga nisam vise pekao u njoj, lepse ispadne hleb kada se ispece u rerni, i oblik a da ne pricam sto ne ostaju rupe od lopatica.

Naterao sam se malo da mesim rukom i pecem u rerni, i kad se ispraksira nije to nikakav problem, cak je malo opustajuce.

Jedina prednost pekarice je sto moze na tajmer da se ispece hleb, ali obzirom da je uzasno bucna ovo smo koristili jedan jedini put, pored nje ne moze da se spava, ko ima skroz izolovanu kuhinju onda to nije problem.
 
Mnogo si je ribao...

posudu nemojte prati u masini, samo kada se ohladi (a to je brzo) sipajte u nju vrucu vodu i pustite da se ostaci kojih ima jako malo otope i rukom isperite.
i to je celo odrzavanje, ni slucajno je nemojte ribati.
Neko rece na prethodnoj strani da ima da se kupi nova posuda
 
Na tefalovoj ima zeder prsten i to može da se skine, ali na generičkim Kinezima to je zapunktovano i nema spasa, menja se čeka posuda. A i onako nije lose da se zameni.

Zato i kažem nemojte dozvoliti da tu udje voda.
 
Zato i kažem nemojte dozvoliti da tu udje voda.

Kod mene je bio problem jer je koristim svakodnevno. Nema veze to sa vodom kod pranja, nego se istopi "šnala" ili u nekim slučajevima dihtung. Mada meni i odgovora da zamenim posudu na nekih 400-500 mešenja. Očekujem uskoro problem, je za moj model Moulinex a više nema posuda, a nešto nisam viđao ni njihove pekarice kod nas.
 
Na 400-500 mešanja posuda je sigurno istrošena i valjalo bi je zameniti.

Možda odgovara posuda od drugog proizvođača, sve su vrlo slične ,ima svega nekoliko varijanti koje svi koriste.
 
Isplati mi se da pogledam u tom pravcu
 
Daj sliku dna posude, možda neko prepozna
 
Ta pekarica bila 8 000 na prethodnoj akciji a sad 12 000🤨

Mada i ja sam kupio usisivač koji im je bio 4 000 za 6 000 sve su podigli za 50%
 
U Hrvatskoj je ta lidlova bila 599 HRK = 80 eur, kupio sam je pre dve nedelje tamo.
Lidl Srbija je počeo ozbiljno da brlja.
 
Bilo bi dobro da ima posuda, mi smo napravili par riseva po teflonu a i jedna lopatica se malo teže okreće. Možda u skorije bude trebala zamena ali nisam se još upustio u potragu...
 
Zna li neko kako fukncioniše tajmer na lidl Silvercrest pekari? Imamo je već neko vreme ali ne možemo da skontamo kako da upalimo tajmer, a baš bismo voleli da za doručak jedemo vruć hleb
 
Strelice levo/desno. Stiskas desno dok ne zadas željeno vreme završetka. Ako je osnovni program trajanja 3:05, svaki stisak dodaje 0:10. I onda START, da krene tajmer
 
Preporuka je da hleb ostane još 1h po završetku programa.
A primer kako da podesiš, ako pripremaš u 22h za sutra ujutru u 8h. Imaš 10 sati ukupno, trajanje programa je npr. 3h i dodaješ na strelice vreme kao što reče @dlalic do 9 sati ukupno. Valja da odstoji još 1h zbog lakšeg ispadanja iz posude i to je to spreman je ujutru u 8h 😉
 
Da, poenta je da tajmerom nameštaš vreme završetka programa, a ne početka.
To malo zbunjuje u početku.
 
I ja cu da potvrdim da se podesava vreme zavrsetka pecenja hleba a ne pocetaak.
Znaci programis za koliko sati treba da bude gotov.

samo ja ne bi preporucio da ti hleb stoji sat vremena jer sve preko 15-20min daje mekan hleb i gubi se na hrskavosti.
e sad neko voli i takav, ja ne.
 
Nazad
Vrh Dno