Šta je novo?

Mikrofon za malo bolje snimanje glasa

agasoft

Poštovan
Učlanjen(a)
26.01.2017
Poruke
394
Poena
95
Za potrebe jednog specifičnog projekta, potreban mi je mikrofon za malo kvalitetnije snimanje glasa. Nije potrebno nikakvo miksovanje, nikakva muzika ili dodatni efekti samo mono glas. Pročitalo bi se 6-7 sati teksta u omanjoj sobi koja svakako nije studio, ali nije akustična pa se ambijent sobe nebi puno preneo. Iskreno, poslednjih dosta godina nisam radio sa boljim mikrofonima. Pošto se radi o jednokratnom poslu, ne bih baš da platim mikrofon 300 evra za tako malo korišćenja. Pretpostavljam da bi to trebalo da bude kondenzatorski mikrofon, jednosmerni. Video sam da postoje i USB mikrofoni, oni verovatno vode svoju zvučnu kartu sa sobom što možda može da bude bolje, ako je obična računarska krš.
Za puno mikrofona nisam mogao da pronađem nikakve recenzije, posebno ne one u kojima neko proba te mikrofone i pojma nemam šta da kupim. U teorijskim specifikacijama piše svašta. Prihvatam i predloge za kupovinu i u inostranstvu, sve može da sačeka dovoljno vremena. Ne znam šta bih postavio kao gornju granicu u ceni jer nisam siguran šta je realno.
Ako mislite da mi je potrebna i neka spoljna zvučna karta na kojoj bi taj mikrofon bolje radio, napišite. Nemam nikakva pojačala, fantomska napajanja niti bilo šta od studijskih uslova. Sve bi se snimalo na laptopu.
 
Iz prve ruke, Marantz MPM-1000 je sasvim korektan kondenzatorski mikrofon, sa krajnje OK cenom. Takav, između ostalih, koristimo u studiju za potrebe raznoraznih snimanja. Mislim da čak postoji i USB model.
 
Upravo sam slušnuo Marantz MPM-1000 i dopada mi se za ono što mi treba. Za tu cenu teško da može bolje da se pronađe. Svakako ću istraživati još malo pre konačne odluke, ali ovo je odličan kandidat.
 
Ako si iz BG, imam ja BM800 komplet koji mi skuplja prašinu. Sa sve stalkom i 48V napajanjem. Možeš da ga uzmeš, testiraš i ako odgovara, lako ćemo se dogovoriti za cenu.
Ili ako ti treba samo za taj jedan projekat, završi i vrati.
To svakako nije vrhunski mic, ali nije loš.
 
Ako si iz BG, imam ja BM800 komplet koji mi skuplja prašinu. Sa sve stalkom i 48V napajanjem. Možeš da ga uzmeš, testiraš i ako odgovara, lako ćemo se dogovoriti za cenu.
Ili ako ti treba samo za taj jedan projekat, završi i vrati.
To svakako nije vrhunski mic, ali nije loš.
Pozdravljam gest. Bravo
 
Istraživao sam svašta nešto i verovatno opet doneo pogrešne odluke, ili bar jednu. Kupio sam USB mikrofon, razmišljajući da će on voditi svoj zvuk, ali tek kasnije saznajem da gomila ljudi ima problem sa USB mikrofonima na Windowsima, jer su im previše tihi. Reši se to sa Equaliser APO. Kasnije ću da uklanjam šumove, doterujem šta treba. Ili da dignem neki Linux ako mi treba prirodna jačina mikrofona bez da je ja doterujem.
Kupio sam i stalak boom arm da bi se sve to lepo namontiralo kako treba. Ali, rupa za šraf na shockmountu mikrofona je prilično veća od šrafa stalka. Ima li neko ideju postoji li neka vrsta adaptera za šraf kojim bi se ovo premostilo, ili moram da vraćam stalak i kupujem neki drugi, nosim da probam na licu mesta.
 
Ima adaptera, bez brige
Samo moras da proveris oba standarda da ne uzimas napamet.
 
Nazad
Vrh Dno