Šta je novo?

Mikrofon YMC 1030 problem

Dinastija

Poznat
Učlanjen(a)
14.11.2021
Poruke
31
Poena
30
Kao što sam rekao u temu Muzička produkcija, stigao mi je ovaj mikrofon. YMC1030

E sad problem je što ja imam laptop i on ima integrisani mikrofon i ima ulaz samo za slušalice. Našao sam neke realtek drajvere i program, pa sam uspeo da izlaz za slušalice pretvorim u ulaz za mikrofon. I to radi, medjutim, moram da boostujem podešavanja, jer očigledno mikrofon nema snagu. Tj taj 'softversi' ulaz ne daje dovoljan napon pa moram u podešavanjima da stavim jačinu mikrofona na maksimum, i onda se čuje glas, ali ima dosta šuma. Da li bi problem rešio sa nekom USB karticom. Ovako ispade da mi je integrisan zvučnik bolji od mikrofona jer ne moram ništa da boostujem i dobijam čist vokal.

Inače, planiram da kupim komp, koji ima posebno ulaz za mikrofon, poseban za zvučnike i to onda neće da bude problem, nadam se, ali dok se to ne desi, šta savetujete?

Nisam provalio da li moj laptop ima combo ulaz, tj da može banana sa 4 polja. Ali kolko vidim nema. Laptop je Acer Aspire e5 511.
 
Za sad sam instalirao neki programčić 'Krisp' navodno koristi AI za uklanjanje šuma - tj. neku veštačku inteligenciju. Šum je na 0 strašno. Samo što sam limitiran minutima koje nedeljno mogu da koristim :) I to je ok, ima dovoljno. samo da ne radi nešto u pozadini, tipa da šalje moj glas negde. Videćemo. Mislim da ću se strpeti do novog PC.
 
Nazad
Vrh Dno