Šta je novo?

Microsoft Remote Control

Running

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2017
Poruke
1,916
Poena
145
Omogucio sam opciju u Windowsu 11 hajd' rekoh da probam kad vec postoji.

Pristupam racunaru preko MS aplikacije na telefonu. Sve radi kada su racunar i telefon u istoj lokalnoj mrezi.

Kad treba pristupiti sa druge mreze nece da se konektuje. Ne znam da li sam dobro podesio, Gateway je u ustvari moja IP adresa (vanjska), a otvorio sam potrebni port na routeru na moju lokalnu adresu racunara.

Ne znam sta jos treba podesiti/provjeriti, gdje grijesim?

Mislim, nije da moram rijesiti ovo, ali me kompka kad sam vec zapoceo.
 
Nemoj to da radiš :)

Ako otvoriš pristup svom računaru iz spoljnjeg sveta putem RDPa lose ti se piše. Zatvaraj taj port što pre.

Edit: ako želiš da pristupas svom računaru van svoje mreže trebaš da koristiš druga rešenja - VPN (lokalni na ruteru npr.) ili TeamViewer ili neki slični software. TeamViewer i slični su isto imali upade, mada je rizik mnogo manji nego sa otvorenim RDPom.
 
Zatvorio sam, vratio sve, jer mi nije islo. Samo htio da probam, ali nisam uspio. Nisam bas toliko paranoican, da bi me neko 'napao' s' vana, ali eto...

Chrome Remote je dobar, lak za podesiti, radi dobro, jedino app za Android, imam mali bugic, dugo se nije update-ovala app.
 
Nebi niko napao tebe zbog toga ko si, već bi te nabo neko random samo zato što imaš otvoren port.
 
Probaj i anydesk, mani RDP.
 
Nazad
Vrh Dno