Šta je novo?

Microsoft Exchange Server

pavle93

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2008
Poruke
1,266
Poena
349
Jedan drugar ima u firmi gore naveden server za nekih ~10 mailova u firmi otp 2k dnevno ukupno.E sada posto je drugar postao sumnjicav zbog radnika interesuje me da li postoji mogucnost da se odradi da svaki mail koji posalje i primi svaki radnik stize na odredjenu adresu napravljenu za svakog radnika?


Hvala unapred na pomoci
 
Mail Marhsal for Exchange, i problem resen...

www.marshal.com i procitaj o istom...
Veoma mocan mail gateway...
 
Ajde da ne šaljemo odmah u zatvor. Ako je čovek vlasnik firme, a firma vlasnik Exchange servera, može čovek da radi sa njim šta god hoće.

Ako nećeš da se bakćeš sa skupim i/ili 3rd party alatkama, možda možeš da jednostavno prosleđuješ mejlove na određenu adresu (Delivery Options pod Exchange General tab-om), možeš da podesiš permissions na korisničkim mailbox-ima (u Outlook-u), ili da exportuješ mailbox u .pst pomoću ExMerge-a.

P.S. Oki druže, pa zar se sad pored muzike i administracijom sistema baviš? :p
 
Poslednja izmena:
Ja recimo moram da indeksiram i čuvam email-ove svih mojih korisnika 3 godine. Polisa kompanije. Takođe, moram da nadzirem i saobraćaj svih korisnika. Nema tu ništa nelegalno. Praksa u svim iole ozbiljnim kompanijama.
 
Poslednja izmena:
Isto kao i kod Marvina....s tim da kad se neko zaposli, u njegovom ugovoru stoji debela klauzola da je firma vlasnik njegovog email-a i da u svakom momentu moze pregledati i koristiti ono sto radnik salje/prima....takodje za nadzor interneta i svega....

Manje vise, privatnost ne postoji (tu klauzolu sam inace ja sam ubacio u ugovore firme, naravno kada se bord direktora slozio)...

Za privatnost, neka lepo ljudi sebi kuci uzmu internet link i neka rade sta hoce....na poslu smo placeni da radimo....toliko prosto...

Naravno, nikada necu praviti probleme za normalne privatne email-ove, tipa neko malo pismo ili ovo ili ono, ali kada pocnu sa forwardovanjem gluposti na po desetine ljudi, e tada im se majke majcine :)
 
Naj lakse ti je inboxu "osumljicenog" pristupis preko OWA-e. I imas uvis u sve njegove majlove u 2 klika.
 
U Exchange serveru ima jednu veoma zgodnu alatku za brzi pregled saobracaja mailova, zove se mail tracking. Tu moze brzo bez gledanja samih poruka da vidi sve podatke vezano za sve poruke koje prodju kroz server (vreme,velicina,ko salje ..).
Ja redovno koristim ovu alatku radi provere saobracaja.
Ako vec oce uvid u svaciji mailbox, najbolje je da sabi "dozvoli" pristup svakom mailboxu, i da onda u outlooku otvori naloge za sve mailboxove.
Ja u mom outlooku imam otvorena 4 naloga ( opsti nalozi firme).
 
Poslednja izmena:
najverovatnije ce odraditi ovo sto je kalaba predlozio.

E sada imam jos jedno pitanje ako moze pomoc

Taj isti drugar hoce da sebi napravi nov mail e sada hteo bi da mu stizu mailovi sa starog na novi tj da se odradi redirekcija,da li je tako nesto moguce i kako ?

Hvala na pomoci unapred.
 
Nazad
Vrh Dno