Šta je novo?

Micro sd kartica...cudan problem

markovski

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2007
Poruke
166
Poena
319
Cao drugari, nisam dugo bio na forumu i drago mi je da idalje postoji. Pozdrav svima.

Imam cudan problem sa Micro sd karticom. Ne mogu da prebacim podatke sa nje na racunar, cloud, wifi direct....nista ne radi.
Kad stavim da prebacuje...stoji kao da nista ne radi...nemam nikakvu gresku. Probao dva laptopa,probao dva adaptera za SD, probao MTP preko note 8,probao GDrive...nista. Uvek isto Al fajlove vidim i mogu da ih pustim,otvorim.
Hteo sam da prebacim podatke na komp pa da je formatiram za GoPro.
Kartica je bila u Samsungu s10 i mozda ju je on nekako kriptovao. Ima li resenja da sacuvam podatke i nekako ih prebacim?
200gb san disk je u pitanju.
 
Možda je bila formatirana kao ext3 produžetak OS, a ne kao external storage fat32.
Probaj iz nekog live linuxa da joj pristupiš.
Ako to ne radi, onda iz telefona jedino da preko nekog file managera ftpom prebaciš na lokalni share negde pa odatle gde hoćeš.
 
probaj da izvuces podatke iz nje pomocu GetDataBack programa, pa joj onda ponovo upisi fajl sistem pomocu bootice.
 
Probaj da napraviš image kartice ali nekim programom koji koristi direktan "low level" pristup sektorima kartice, a ne fajlovima/particiji preko windows APIja.
 
Nazad
Vrh Dno